לוחמת קרקל הפכה למשותקת בשתי רגליה בעקבות איומי סכין

החיילת הוכרה כנכת צה"ל

 

 
עוד יואב אלמגורעוד יואב אלמגור
 

קרן מרדכי
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
09/11/2015

לוחמת בגדוד החי"ר קרקל לא תוכל עוד ללכת בחייה, לאחר שאיומי סכין מצד חיילת במהלך הטירונות הותירו בה טראומה נפשית קשה.

עו"ד יואב אלמגור, המייצג את הלוחמת, ערער למשרד הביטחון על החלטה קודמת ותבע להכיר בה כנכת צה"ל בשיעור 100% לצמיתות.משרד הביטחון קיבל את התביעה וציין כי על אף שאין כל ממצא רפואי שיכול להצביע על נכותה, הרי שלמעשה רגלי הלוחמת אינן מתפקדות.

 מאז הוויכוח הקשה עם החיילת, שלא גלש לפסים פיסיים, משותקת הלוחמת מהמותניים ומטה – ומתניידת בעזרת כיסא גלגלים.לאחר שדחו בתחילה את תביעתה, חזרה בה קצינת התגמולים במשרד הביטחון וקיבלה את הערעור שהגיש עו"ד יואב אלמגור בשם הלוחמת, וקבעה כי הלוחמת סובלת מ-100% נכות לצמיתות. 

לדברי עו"ד אלמגור, רופאים מעריכים כי הלוחמת סובלת מקונברסיה, הפרעה נפשית שבאה לידי ביטוי בתופעות נוירולוגיות – ללא כל הסבר נוירולוגי. 

"למעשה, מקור הנכות של הלוחמת הוא נפשי ולא פיזי", אומר עו"ד אלמגור. "למרות שבתקנת הנכים אין ליקוי ספציפי המתאר את מצבה החריג של הלוחמת, משרד הביטחון הכיר בה כמי שסובלת מפרפלגיה – שיתוק בשתי הרגליים – בשיעור של 100%".

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x