עושים שרירים לבז"ן – מחאת הספורטאים

פעילי מגמה ירוקה וספורטאי חיפה ישתתפו במרוץ חיפה במהלכה יוזמנו הספרטאים לחתום על עצומה שכותרתה "יש לכם את הכח לעצור את התרחבות התעשיות המזהמות

 

 
 

קרן מרדכי
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
09/11/2015

פרסום היקיפי התחלואה וזיהום האוויר בחיפה השבוע שמו באור הזרקורים את המחדל הלאומי שהרשויות כל כך מתאמצות להסתיר: בעמק הבז"ן מרוכזת באופן מסוכן תעשייה מזהמת שפולטת לאוויר מתכות כבדות, תרכובות אורגניות מסרטנות, וחומרים מסוכנים רבים נוספים; כל זאת ללא תקינה ראויה, וללא מערך ניטור מקיף.

מן הראוי כי בעקבות חשיפת היקיפי המחדל הבריאותי הלאומי במטרופולין חיפה, יכריזו הרשויות המקומיות ומשרד להגנת הסביבה, על מצב חרום ועל חיפה כאזור מוכה זיהום אוויר במטרה להפעיל את גלגלי החוק ולטפל בתחלואה העודפת. 

ולא יקדמו תוכנית תלת שלבית (חוות הדלקים, קרקעות הצפון והרחבת בז"ן) לפיתוח הזיהום במפרץ. התוכנית מטילה צל של סכנת תחלואה ותמותה בשל השלכות הפיתוח, בעיקר זיהום אוויר כבד ומסוכן והצטברות פסולת תעשייתית שתוביל גם לזיהום קרקע ומקורות מים.

בדיכטומיה תלושה ממציאות לחולי החיפאי היומיומי, יתקיים ביום שישי בחיפה ארוע ספורט "בריא" - מרוץ חיפה. 

עם השמע יריית הפתיחה יצאו לדרך מיטב הספורטאים ופעילי מגמה ירוקה יקימו במקום מחאה שכותרתה : "עושים שרירים לבז"ן – עוצרים את הרחבת התעשיות המזהמות במפרץ חיפה !". הספורטאים יקראו להצטרף ו"לעשות שרירים" , להשתמש בכוחם כאנשים בריאים העוסקים בספורט, ולחתום על עצומה נגד הרחבת בתי הזיקוק על חשבון בריאותם וחייהם של תושבי חיפה.

רויטל גולדשמיד, פעילת מגמה ירוקה:" נתינת לגיטימציה להרחבת התעשיות המזהמות  בעמק הבז"ן יהווה פשע בריאותי לאומי ואסון אקולוגי סביבתי שיפגע בצורה בלתי הפיכה במעל חצי מליון תושבי מפרץ חיפה, ויגזור את דינם לתחלואה ומוות בטוחים. 

אנחנו קוראים לשר לאיכות הסביבה, אבי גבאי, לקחת אחריות לאומית ולהכריז על מפרץ חיפה כאזור מוכה זיהום אוויר."

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x