אלפים בהפגנות מאבק הגז ברחבי הארץ

 

 
 

עידו אסייג
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
08/11/2015

אלפי מפגינים ברחבי הארץ במוצאי שבת (7.11) בתל אביב, באר שבע, ירושלים, חיפה  ראש פינה וצפת יצאו לרחובות בקריאה לראש הממשלה ושר הכלכלה, בנימין נתניהו: עצור את התרגיל המסריח! אל תעקוף את הממונה על ההגבלים העסקיים!
השבוע, נתניהו האיץ את המהלכים לאישור מתווה הגז ופועל במשנה מרץ כדי לחתום עליו, ובכך לעקוף את הממונה על ההגבלים עסקיים, תוך שהוא ניתלה בסעיף 52 המאפשר לו זאת על בסיס בטחוני-מדיני. כאמור, לאחר תגליות הגז העצומות במצריים נשמט הבסיס תחת הטיעון המדיני-בטחוני ששימש אותו עד כה, אך הוא ממשיך להיאחז בו למטרותיו.  
 
ההפגנות ברחבי הארץ היו מלאות זעם וסוערות. המוחים קראו: "זה הגז של כולנו", "הון שלטון – עולם תחתון", "תשובה חזיר – את הגז תחזיר", וגם – "גם ימין וגם שמאל – מפרקים ת'מונופול". 
 
עמנואל שלמון, פעיל חברתי נאם בתחילת ההפגנה הערב בירושלים: 
"יש הרבה סיבות שהמתווה הזה גרוע. אין פיקוח מצד אחד וסיכוי לתחרות מצד שני. החברות מקבלות עוד דחייה לפיתוח לווייתן וכמה משפחות יקבעו כמה נשלם על החשמל, המים והמזון שלנו. אבל מעבר למתווה עצמו, מספיק להסתכל על האופן שבו הממשלה מנסה להעביר את המתווה. במחשכים, הרחק מאור השמש. במחטפים. ממשלה שמעדיפה לעסוק בקומבינות ובשטיקים מסריחים במקום בניהול דמוקרטי תקין, היא ממשלה שיש לה משהו להסתיר. שלא מסוגלת לתת מענה רציני להתנגדות הציבורית ההולכת וגוברת.זאת הסיבה שיצאנו באלפים הערב ובכל רחבי הארץ". 
 
אלון זיסר, ממארגני ההפגנה בב"ש: "ההתגייסות של הדרומיים בהפגנה היתה מדהימה. הגיעו מאות אנשים חדורי אמונה ומאוחדים בקריאה שגם הנגב לא ייתן לשוד הזה להתקיים. סטודנטים כוותיקים, דתיים וחילוניים, ואנשים שמוכיחים שבסוף נושא הגז בוער לכל מי שחי במדינה הזו והיא יקרה לו". 
 
יוסי דורפמן, ממארגני ההפגנה בתל אביב שמנתה כ-10,000 מפגינים: ""אנחנו לא נשתוק! שלטון ההון המושחת צריך לדעת: אנחנו נמשיך במאבק עד שמתווה הגז יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה. אנחנו נמשיך במאבק עד שמשאבי הטבע של ישראל יחזרו לישראל". 
 
אור-לי ברלב, מהמטה למאבק הגז, אמרה הערב: "יש לפתוח בחקירת משטרה בכל מה שקשור לסיפור הגז: איך חולקו רישיונות הגז בניגוד לחוק? איך הממונה על ההגבלים העסקיים הקודמת לא עצרה את המונופול וכיום היא עובדת בתעשיית הגז כחברת הנהלה?" 
 
עדי רותם ממגמה ירוקה, הפגינה בחיפה, שבה יצאו מאות אזרחים למחות:
"אנחנו יצאנו היום לרחובות בחיפה, בכעס. אנחנו מרגישים שנבחרי הציבור שלנו  בוגדים בנו. לכן אנחנו יוצאים לרחובות. עד שיפורק המונופול לא נפסיק להילחם". 


הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x