סאנופי ו-BioNTech מודיעות על הסכם שיתוף פעולה ורישוי בתחום הטיפול האימונולוגי בסרטן

 

 
 

עידו אסייג
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
10/11/2015

פריז, צרפת ומיינץ, גרמניה - 3 בנובמבר 2015 - סאנופי וBioNTech A.G.- הודיעו על הסכם רב-שנתי בלעדי לשיתוף פעולה ולרישוי. שיתוף פעולה מחקרי זה בין סאנופי לבין BioNTech ימנף את המומחיות המדעית של שני הארגונים לצורך גילוי ופיתוח של עד חמישה טיפולים אימונולוגיים לסרטן, שכל אחד מהם מורכב מתערובת של מספר סוגי רנ"א שליח סינתטי (mRNAs).
 
סאנופי ו-BioNTech הסכימו ש-BioNTech תקבל 60 מיליון דולר ארה"ב בתשלום מראש ובתשלומים לפי אבני דרך בטווח הקרוב, שישולמו לפי תנאי ההסכם. זאת ועוד, BioNTech עשויה לקבל יותר מ-300 מיליון דולר ארה"ב, בתשלומים לפי אבני דרך בפיתוח, ברגולציה ובמסחור ותשלומים אחרים לכל מוצר. אם המוצרים ימוסחרו בהצלחה, BioNTech תהיה זכאית גם לתמלוגים מדורגים של עד שתי ספרות על מכירות נטו. כמו כן, ל-BioNTech יש אפשרות לפתח ולמסחר, יחד עם סאנופי, שניים מתוך חמשת המוצרים הטיפוליים המבוססים על רנ"א שליח במדינות האיחוד האירופי ובארה"ב.
 
BioNTech, המחזקת את יכולותיה של סאנופי בתחום האונקולוגיה ובמומחיות רפואית בעולם, תשלב את השימוש בפלטפורמת טכנולוגיית הרנ"א שליח הקניינית שלה עם יכולותיה הנרחבות בפיתוח חומרים פרמצבטיים המעוררים את מערכת החיסון. במסגרת פעולות אלה, תנצל BioNTech את הטכנולוגיה שלה לפורמולציה של רנ"א שליח, המאפשרת הובלה מוכוונת מטרה של רנ"א שליח in vivo, במטרה לייצר טיפולים אימונולוגיים חדשניים לסרטן. BioNTech גם תספק חלק מחומר הרנ"א שליח הדרוש לפעילויות פיתוח מיחידת הייצור שלה, הפועלת לפי נוהגי ייצור נאותים (GMP).
 
"טיפול אימונולוגי נראה כדרך מבטיחה לפיתוח טיפולים העשויים לרפא חולי סרטן, ובחודשים האחרונים השיקה סאנופי מספר שיתופי פעולה אסטרטגיים עם חברות אחרות בתחום זה", אמר אליאס זרהוני, נשיא מו"פ גלובלי בסאנופי. "בשיתוף הפעולה שלנו עם BioNTech יש פוטנציאל להנחת היסוד לאופן טיפול ייחודי עם תכשירים אימונולוגיים לסרטן".
 
"שיתוף הפעולה עם סאנופי הוא פורץ דרך: באמצעות שימוש במגוון טכנולוגיות הרנ"א שליח שלנו, והבנתנו המעמיקה והנרחבת בתחום האימונולוגיה של גידולים, הוא יאפשר לנו לפתח יחד עם סאנופי סוג חדש לגמרי של טיפולים אימונולוגיים, שאנו סבורים שהשפעתו על הטיפול בסרטן תהיה עמוקה ביותר", אמר אוגור סאהין, מנכ"ל BioNTech. "ברית זו עולה בקנה אחד עם האסטרטגיה שלנו לשתף פעולה עם חברות החולקות אתנו את השאיפה העזה ואת המוטיבציה לפתח ולמסחר טיפולים אימונולוגיים חדשניים ומשני סטטוס למלחמה בסרטן".
 
אודות סאנופי
חברת סאנופי, מובילה עולמית בתחום הבריאות, מגלה, מפתחת ומפיצה פתרונות טיפוליים המתמקדים בצורכי המטופלים. החוזקות העיקריות של סאנופי הן בתחומי הפתרונות לסוכרת, חיסונים לבני אדם, תרופות חדשניות, מוצרי צריכה בתחום הבריאות, שווקים מתפתחים, בריאות בעלי-חיים ו-Genzyme. Sanofi רשומה בפריס (EURONEXT: SAN) ובניו-יורק (NYSE: SNY).
 
אודות BioNTech AG
BioNTech AG היא חברה מובילה בתחום הטיפול האימונולוגי, עם יכולות לפיתוח מוצרים משלב התכנון ועד לשוק (bench-to-market) המפתחת טיפולים רבי-עוצמה מותאמים אישית באופן מלא, נסבלים היטב, לסרטן ולמחלות אחרות. הקבוצה שהוקמה על-ידי אנשי מקצוע בתחום הבריאות ועל-ידי מדענים היא חלוצה בפיתוח טכנולוגיות חדשניות החל מתרופות מבוססות רנ"א שליח מותאמות אישית, דרך מוצרים חדשניים מבוססי קולטני אנטיגן כימריים/קולטני תאי T ונקודות בקרה חיסוניות חדשניות. התכניות הקליניות של BioNTech נתמכות על-ידי יחידה של החברה העוסקת בדיאגנוסטיקה מולקולרית, שמוצריה כוללים את MammaTyper®, ערכה אבחונית לבדיקה מולקולרית in-vitro המשווקת תחת סימוני CE ו-IVD באירופה ובמספר מדינות אחרות. BioNTech שנוסדה ב-2008, היא חברה בבעלות פרטית, ובעלי המניות כוללים את,MIG Fonds Salvia ואת Strüngmann Family Office שהוא בעל המניות העיקרי

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x