נשיא לשכת סוכני הביטוח >> סוכן הביטוח בעתיד יהיה מנהל הסיכונים של כל בית ומשפחה

על מנת להצליח את הרפורמה בפנסיה צריך יותר שיתוף פעולה בין לשכת סוכני הביטוח למשרדי האוצר

 

 
אריה אברמוביץ.נשיא לשכת סוכני הביטוחאריה אברמוביץ.נשיא לשכת סוכני הביטוח
 

עומר רגב
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
11/11/2015

אריה אברמוביץ: "בשבועות הקרובים נקים ועדה ייעודית לנושא סוכן הביטוח 2030 ונזמן מיטב המוחות והידע שקיים בענף, בהם רגולטורים ומנהלי חברות ביטוח בעבר ובהווה.  למרות שבנושאים רבים יש בינינו פערים, בהסתכלות על תפקידו של סוכן הביטוח אנחנו רואים בכן חברות הביטוח שותפות בבניית החזון העתידי של הענף";

 " האתגר הגדול הבא שלנו הוא השלמת הפרדת התגמול מדמי הניהול.  אנו נוריד את דמי הניהול, נשפר את השירות, ונבטיח את הפרנסה של הסוכן".
 
כנס אלמנטר 2015 של לשכת סוכני הביטוח נפתח באילת בהשתתפות למעלה מ-1700 סוכני ביטוח ובכירים מהענף בהם: המפקחת על הביטוח דורית סלינגר, נשיא להב עו"ד רועי כהן, יו"ר לשכת עורכי הדין עו"ד אפי נווה, הבעלים של איילון לוי רחמני ויונל כהן,  מנכ״ל הפניקס אייל לפידות,  מנכ״ל הראל מישל סיבוני,  מנכ״ל כלל איזי כהן, מנכ״ל שירביט גיל ספיר,  מנכ״ל שומרה דני יצחקי, ומנכ״ל איילון אמיל וינשל.
 
את האירוע פתח נשיא לשכת סוכני הביטוח, אריה אברמוביץ שסקר את מהות הכנס השנה. "הכותרת שמלווה את הכנס האלמנטרי השנה היא לוקחים אחריות. זו בחירה מצוינת ומדויקת לתחום האלמנטרי, אבל יותר מכך לקחת אחריות הן צמד המילים שמעצב את תפיסת העולם של הלשכה. כשלוקחים אחריות יש תקווה, יש מקום לשנות  -  לא להשלים עם המצב הקיים, לראות את הנולד, ליזום, לפעול ולהביא תוצאות". 
 
בהמשך הודה אברמוביץ לצוות המתנדבים והפעילים בלשכה. "הכנס הזה יהיה מוצלח כי אנשים בלשכה שלנו לוקחים אחריות.  כשאני רואה את הפעילות שעוטפת הלשכה בכל תחום -  את הכנסים החדשים שנוספו, את כמות המשתתפים שגדלה, את עומק הדיונים, את איכות השרים והמרצים שמגיעים לאירועים שלנו בסניפים ובמחוזות, בכנסים ובימי העיון - אני יודע שלצידי עובדים אנשים שלוקחים אחריות ויש להם תקווה בלב. את כל הפעילות הענפה הזו בשטח ובדיגיטל, בכנסת וברגולציה, את האחריות הזו לוקחים על עצמם שמות ופנים של מתנדבים שלעיתים אינכם מכירים כלל. נבחרים ופעילי לשכה שהם הלב הפועם של לשכת סוכני ביטוח בישראל.
 
לאחר מכן סקר אברמוביץ את הפעילות בנושא חוק ההסדרים. "עברנו חודשים ארוכים, מאתגרים ומתישים במאבק בחוק ההסדרים והצלחנו. הצלחנו כי לקחנו אחריות. הצלחנו כי חיברנו אלינו שותפים לדרך: את נשיא התאחדות התעשיינים, את יו"ר ההסתדרות, את נשיא להב, ואת נשיא איגוד לשכות המסחר. הצלחנו כי גילינו מחדש את עוצמת הביחד שלנו. הצלחנו כי מראש לא באנו להגיד רק לא. אלא לראות ביושר גם את הצדדים החיוביים שיש ביוזמת הפיקוח. הצלחנו כי מולנו היה פרטנר שהסכים לשמוע אותנו במשך שעות  - גם באמצע הלילה. ביום חמישי יגיעו לכאן חברי הכנסת מועדת הכספים בהרכב מלא ועלינו להכיר תודה.  לא בגלל שהם בעד סוכני הביטוח, אלא בגלל שהם היו גורם מאזן ונכון לטובת החוסך, ולטובת ענף הביטוח. אמרתי את זה בעבר, אני אומר את זה עכשיו ואומר זאת גם בעתיד. אנחנו והחוסכים עומדים באותו המקום באותו אינטרס, באותו צד של המטבע!"
 
לאחר מכן ציין אברמוביץ את האתגר הבא שעומד בפני הלשכה. " האתגר הגדול הבא שלנו הוא השלמת הפרדת התגמול מדמי הניהול.  אנו נוריד את דמי הניהול, נשפר את השירות, ונבטיח את הפרנסה של הסוכן".

בהמשך סקר אברמוביץ את עתיד ענף הביטוח. "בכנס הזה אנו נמשיך לקדם את פרוייקט הסוכן  2030 זה מהלך שאנחנו מובילים אותו בשיתוף מאות סוכנים. אנחנו בשלב קריטי של התווית מוצרים ואופי פעילות הסוכן לשנים הבאות. בשבועות הקרובים נקים ועדה ייעודית לנושא, נזמן את מיטב המוחות והידע שקיים בענף. רגולטורים בעבר ובהווה, מנהלי חברות ביטוח בעבר ובהווה, שהם חלק בלתי נפרד מהעתיד שלנו. חשוב לי לציין שלמרות שבנושאים רבים יש בינינו פערים, בהסתכלות על תפקידו של סוכן הביטוח אנחנו רואים בכן חברות הביטוח שותפות בבניית החזון העתידי של הענף. בעתיד הסוכן צריך להיות כלי החיסון ומנהל הסיכונים מספר 1 של כל בית ומשפחה".
 
לסיום פנה אברמוביץ למפקחת על הביטוח, דורית סלינגר. "דורית, במהלך המאבק על חוק ההסדרים נאמרו דברים, נכתבו עמדות, לעיתים אף מתחנו את הוויכוח בינינו כמעט עד לקצה. אני רוצה שתדעי, ושכל הקהל הזה פה יידע, אני מאמין שפיך וליבך שווים. אני מבין שאינך דואגת רק לאינטרס של סוכני הביטוח - וזה בסדר. יש בינינו הבדלים בהשקפות - וגם זה בסדר. העובדה שאיפשרת לצוות הפיקוח גם בימים של מתיחות לשבת ולדון איתנו, העובדה שאת שומרת על הדיאלוג הזה בינינו פתוח  - אינו מובן מאילו מבחינתי. אני יודע מה זה לשאת בעול, ואני יודע כמה התרמיל לעיתים כבד במעלה ההר. ואת נושאת עול וסוחבת על גביך תרמיל שכזה. אם נאמרו או נכתבו דברים שאינם הולמים - אז אני מבקש בשם כל ציבור סוכני הביטוח בישראל את הבנתך לעניין".

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x