סקירת מומחי המסחר על-ידי FUNDER » נאום דראגי היום

מדד הדולר לשיא של 7 חודשים | התוצאות של פרטנר

 

 
 

בעז קידר
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
11/11/2015

מנכ"ל מט"ח 24 דוד מסיקה: " בפתיחת יום המסחר נראה כי המומנטום החיובי של הדולר מאז דו"ח התעסוקה המפתיע הארצות הברית ימשך. פעילות המשקיעים מהווה התנהגות פרו דולרית ביממות האחרונות וזה לאור ההערכות כי העלאת הריבית של הפד נושפת בעורפם. מאידך יש לזכור כי הזינוק האגרסיבי של הדולר מעלה יהיה חייב לבצע תיקון במוקדם ובמאוחר וכי קיים צפי לבלימה הדרגתית בטווח הבינוני. ברמה הלוקלית המטבע התחזק אל מול השקל מתחילת השבוע ב0.88% , מתחילת החודש זינק בכמעט 1.25% ובשלושה חודשים האחרונים התחזק בממוצע במעל 2.5%. אמנם קיים הצפי לתיקונים ומימושים אך פריצת החסם הפסיכולוגי של מעבר 3.90 ש"ח יקשה על מימושים ותיקונים טכניים מטה אך לא יעקב אותם לטווח הבינוני. 

בגזרה האירופאית , היורו ממשיך במגמות שליליות אל מול המטבעות. עיני המשקיעים יישאו היום לנאומו של יו"ר הבנק המרכז דראגי. אין צפי לחידושים פורצי דרך במדיניותו של דראגי.  אך עדיין הדריכות במסחר ביורו לקראת דבריו ישפיעו על מגמות המטבע. מתחילת השבוע אל מול הדולר, היורו נחלש ב1.14%  ומתחילת החודש צלל כבר במעל 2.3%. גם אל מול השקל המגמות הינם אדומות ומתחילת החודש היורו נחלש מולו במעל 1% בממוצע."

ממחלקת המחקר של PRIME BROKER נמסר כי:

"התחזקות הספקולציות, שהפד יעלה את הריבית בחודש הבא, חיזקה מאוד את הדולר לאחרונה. תוסיפו לכך הערכות שהבנק המרכזי באירופה ירחיב את המדיניות המוניטרית בדצמבר ותקבלו התרסקות של האירו. בתוך כך, ה-EUR/USD צנח אתמול אל מתחת ל-1.0700, וזאת לראשונה מאז סוף אפריל. 

להערכת פריים ברוקר, הכיוון ביורו\דולר ממשיך כלפי מטה, ואנו מצפים לבחינה מחדש של השפל של מרץ הנמצא בקרבת 1.0440. להערכתנו, היורו\דולר יפרוץ את הרמה הנ"ל ויתקרב לרמת ה-1.00 בחודש הבא. עם זאת, עד אז צפוי להיתרחש תיקון כלשהו שיכול להביא לעליה של הצמד עד 1.0830.

בטווח הקצר, היורו\דולר יגיע להערכתנו לסביבות רמת 1.0640, ואז אנו מעריכים שיתבצע מהלך נגד שעשוי להגיע עד 1.0830. אולם, כל עוד לא נרשם מהלך נגד מעין זה, אנו ממשיכים להעריך שהצמד ימשיך כלפי מטה."

"בזירה המקומית, ניראה כי התרופף הקשר ההפוך בין היורו\דולר לדולר\שקל. הדולר\שקל לא מצליח להיתרומם למרות התחזקות הדולר בעולם. כל עוד הדולר\שקל לא מעפיל מעל רמת 3.96, אנו דווקא מצפים לירידה בצמד למרות המתרחש בעולם. פריצה של רמת 3.96 תביא את הצמד מעל רמת ה-4.00."

FXCM ישראל: "מדד הדולר מטפס לשיא של כמעט 7 חודשים"

הדולר ממשיך להתחזק על רקע הציפייה להעלאת ריבית בדצמבר. עמדת היתרון של הדולר למול יתר המייג'ורס באה לידי ביטוי בהמשך התרחבות פער התשואה בין אג"ח של ממשלת ארה"ב לבין אג"ח של ממשלת גרמניה, וזאת על רקע הצפי כי הבנק של אירופה ימשיך במדיניותו המרחיבה ואף עשוי להוריד את הריבית ולהאיץ את קצב רכישות האג"ח.

במחלקת המחקר של FXCM ישראל מציינים הבוקר: "לאחר תיקון קל בתחילת השבוע, הדולר-שקל שב אתמול לטפס מעלה ביחד עם הדולר בעולם, ונסחר מעל רמת 3.92. עלייה מעל 3.93 עשויה לדרבן ספקולנטים נוספים ולדחוף את הצמד לעבר רמת המפתח ב-3.95. בעולם הדולר ממשיך להתחזק על רקע הציפייה להעלאת ריבית בדצמבר. עמדת היתרון של הדולר למול יתר המייג'ורס באה לידי ביטוי בהמשך התרחבות פער התשואה בין אג"ח של ממשלת ארה"ב לבין אג"ח של ממשלת גרמניה, וזאת על רקע הצפי כי הבנק של אירופה ימשיך במדיניותו המרחיבה ואף עשוי להוריד את הריבית ולהאיץ את קצב רכישות האג"ח. בעקבות כך, האירו-דולר ירד לרמתו הנמוכה ביותר מאז פברואר השנה, ומדד הדולר מטפס לשיא של כמעט 7 חודשים. הנתון המרכזי השבוע בארצות הברית יהיה דוח המכירות הקמעונאיות, שיתפרסם ביום שישי, ועשוי להשפיע על הסנטימנט כלפי הדולר וציפיות הריבית".

התייחסות בית ההשקעות "טופ אלפא" למסחר עד כה:
"היום התפרסמו הדוחות הכספיים של חברת פרטנר המציגים את תוצאות הרפורמה בשוק הסלולר, שחיקת רווח וירידה כמעט בכל הפרמטרים העיקריים לעומת הרבעון המקביל אשתקד. יחד עם זאת יש לשים לב למה שקרה למניות הסקטור, נראה שהמדד קבע תחתית אי שם בתחילת 2015 ובחצי שנה האחרונה המדד תיקן בצורה חדה כלפי מעלה בשיעור של 35%. ציבור המשקיעים הבין בחודשים האחרונים ששוק התקשרות בתצורתו הנוכחית לא השאר עוד זמן רב  וכן הודעת הרכישה של גולן טלקום ע"י סלקום לא איחרה לבוא. להערכתנו המיזוג בין השניים יאושר בסופו של דבר  ע"י הרגולטור ובנוסף הסנטימנט החיובי הפוקד את הסקטור מביא אותנו להמליץ על אחזקת מניית סלקום בתיק ההשקעות".
הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניניים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x