חברת אלרון פירסמה את הדוחות הכספיים ומציגה רווח בסך 6.3 מיליון דולר

 

 
 

עידו אסייג
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
12/11/2015

 • מתחילת השנה מימשה אלרון השקעות בחברות בסך של כ- 90 מיליון דולר – חלקה של אלרון בתמורה המיידית ממימושים אלה מסתכמת בכ-22 מיליון דולר וברווח של 13 מיליון דולר. 

 • הושלמה מכירת ג'ורדן וואלי בתמורה של עד 53 מיליון דולר.

 • הושלמה מכירת קימא בתמורה לתשלום מיידי במזומן בסך 35 מיליון דולר ותשלומים עתידיים.

 • נוטל ויז'ן (21%) קיבלה אישור כיסוי ביטוחי מספק Medicare אזורי בארה"ב.

 • פוקרד אספה 13 אלף דגימות בניסוי FDA לקבלת אישור שיווק בארה"ב – איסוף הדגימות צפוי להסתיים עד סוף השנה. 

 • בריינסגייט גייסה 580 חולים לניסוי FDA לקבלת אישור שיווק בארה"ב של פיתרון החברה לשבץ.

 • PLYmedia ביצעה סיבוב גיוס של מספר מיליוני דולרים לפי שווי של 100 מיליון דולר לפני הכסף.

 • השקעה ראשונה בקוראמייז: השקעה בסך כולל של 3.5 מיליון אירו בתמורה לכ-28% בחברה המפתחת מכשיר רפואי לטיפול באי ספיקה מיטרלית.

 • יתרת משאבים נזילים באלרון כיום הינה כ-82.2 מיליון דולר. בנוסף ליתרת משאבים נזילים ב-RDC כיום בסך של כ-72.8 מיליון דולר.

ארי ברונשטיין, מנכ"ל אלרון: התוצאות הטובות ברבעון, משקפות הבשלה של מספר תהליכים עליהם שקדנו בשנים האחרונות. שנת 2015 מתאפיינת בפעילות אינטנסיבית בקשת רחבה של תחומים. הובלנו מימושים מוצלחים בקימא ובג'ורדן וואלי, אנחנו מתקדמים לקראת אבני דרך משמעותיות בשתי חברות מרכזיות, פוקרד ובריינסגיט, והצלחנו להשיג התקדמות משמעותית בנוטל ויז'ן עם קבלת האישור המיוחל לכיסוי ביטוחי. במהלך השנה ביצענו השקעות בהיקף של 22 מיליון דולר בחברות המוחזקות ובחברות החדשות שהצטרפו לפורטפוליו, קוראמייז בעולם המכשור הרפואי ו- Ironscalesבעולם הסייבר. החברה ממשיכה לחפש הזדמנויות בתחום פעילותה ולפעול להשאת הערך לבעלי מניותיה .

התפתחויות עיקריות במהלך 2015

 • בחודש ספטמבר 2015, הושלמה מכירת קימא לחברת ZOLL LifeVest Europe Holdings  בתמורה לכ- 35 מיליון דולר במזומן ותשלומים מותנים עתידיים נוספים. חלקה של RDC בתמורה המיידית, הינו בסך של כ- 18.8 מיליון דולר וחלקה בתמורה המותנית הוערך בשווי של כ- 5.2 מיליון דולר. כתוצאה ממכירה זו הכירה אלרון ברבעון השלישי של 2015 ברווח נקי בסך של כ- 8.7 מיליון דולר.

 • בחודש אוקטובר 2015, הושלמה מכירת ג'ורדן וואלי ל- Bruker Corporation בתמורה לעד כ- 53 מיליון דולר אשר כוללים תמורה מיידית וכן תמורה מותנית בסך כולל של עד 14 מיליון דולר. חלקה של אלרון בתמורה המיידית הינו כ- 12.1 מיליון דולר. כתוצאה, הכירה אלרון ברבעון השלישי של שנת 2015 ברווח של כ- 4.0 מיליון דולר. 

 • בריינסגייט (30%) – בחודש ינואר 2015 נחתם הסכם השקעה בסך של כ- 26 מיליון דולר. במסגרת הסיבוב,  שמרה אלרון על שיעור אחזקתה בחברה עם השקעה של 7.8 מיליון דולר במסגרת הסיבוב . 

 • נכון לסוף אוקטובר 2015 גויסו 580 חולים לניסוי, מתוכם גויסו 70 חולים בשנת 2015. 

 • פוקרד (55%) – אלרון השקיעה השנה כ-12 מיליון דולר בפוקרד וכתוצאה, גדל שיעור החזקתה בפוקרד לשיעור של 55% מההון המונפק.

 • בניסוי FDA שפוקרד עורכת לבדיקת יעילותו של היישום הראשון של המערכת שהיא פיתחה (אבחון דלקות בדרכי השתן) נאספו עד כה  13,000 דגימות מתוך כמות נדרשת של 19,500 דגימות . איסוף הדגימות צפוי להסתיים עד סוף השנה. 

 • השקעה ראשונה בקוראמייז - בחודש אוגוסט 2015, אלרון השלימה השקעה ראשונה בקוראמייז, במסגרת סיבוב גיוס בסך של 4.5 מיליון יורו בהובלת אלרון (חלקה של אלרון בסיבוב הינו 3.5 מיליון יורו), שבסופו תחזיק אלרון בכ-28% מההון המונפק של קוראמייז. קוראמייז הינה חברה גרמנית שמפתחת מכשיר לטיפול באי ספיקה מיטרלית, זרימה הפוכה בצד שמאל של הלב עקב התרחבות החדר שמאלי, שמונעת את הסגירה המלאה של המסתם המיטרלי. 

 • השקעה ראשונה בחברת הסייבר איירונסקיילס – בחודש אוקטובר 2015, השלימה RDSeed סיבוב השקעה ראשון בסך של 1.5 מיליון דולר בחברת הסייבר איירונסקיילס.. החברה מפתחת ומספקת פתרון מבוסס ענן (SaaS), שמטרתו לתרגל את עובדי הארגון לקחת חלק פעיל בזיהוי ומניעת התקפות אימייל ממוקדות (Spear-Phishing). 
הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x