מיילן - פריגו >> נכשלה הצעת הרכש

מיילן הודיע על תוצאות הצעת הרכש לפריגו

 

 
 

בעז קידר
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
13/11/2015


מיילן (NASDAQ: MYL; TASE) הודיעה היום כי פגה ההצעה שלה עבור כל המניות של חברת פריגו (NYSE: PRGO; TASE) שהונפקו ויונפקו.

נכון לשעה 8:00 שעון מזרח ארה"ב ב-13 בנובמבר 2015,  58,040,150 המניות הרגילות של פריגו, המייצגות  40אחוז הון המניות המונפק של פריגו, הוגשו כדין להצעה. בהתאם לכך, תנאי הקבלה של ההצעה, כפי שהוגדר בהצעת הרכש \ התשקיף מה-14 לספטמבר 2015, לא הושג ותוקף ההצעה פג בהתאם לתנאיה. מכיוון שההצעה פגה, כבר לא ניתן לגשת אליה ובעלי המניות של מיילן ובעלי המניות של פריגו שניגשו להצעה משוחררים מכל ההתחייבויות הקודמות.

מניות רגילות של פריגו שהוגשו על ידי בעלי מניות של פריגו לא התקבלו להצעת החליפין ויוחזרו באופן מיידי לבעלי המניות הרלוונטיים.

יושב הראש של מיילן, רוברט קורי, אמר כי "כפי שאמרנו מההתחלה, מיילן רואה את פריגו כהזדמנות ייחודית ומרגשת, אך היא אינה הכרחית לעתיד החברה שלנו. עם אחד מהמאזנים החזקים ביותר בתעשייה שלנו, הכולל יחס כפול בין החוב ל-EBITDA, והיכולת המפורסמת שלנו לזהות נכסים חיצוניים אטרקטיביים, אנחנו נמצאים במקום שמאפשר לנו להוציא לפועל הזדמנויות להגברת ערך במהירות, ואת חלקן כבר זיהינו. הזדמנויות חיצוניות פוטנציאליות אלו, לצד מבחר מנועי צמיחה אורגניים ומרגשים שטיפחנו והפלטפורמה רבת העוצמה והייחודית שבנינו, מבטיחים שנמשיך להוביל את התעשייה ונישאר בעמדה טובה להשגת צמיחה מתמשכת בטווח הקצר ובטווח הארוך.

מנכ"ל מיילן הת'ר ברש הגיבה ואמרה כי "הגישה של מיילן המתמקדת בצמיחה אורגנית ולא אורגנית הניבה לבעלי המניות שלנו צמיחה שנתית של 27% ברווח למניה על בסיס דילול מלא מאז 2008, תוך כדי הרחבה אסטרטגית ועקבית של העסק שלנו. התוצאות הפיננסיות האחרונות שלנו הפגינו את העוצמה של הפלטפורמה העצמאית, עם צמיחה דו-ספרתית בעסקי הליבה שלנו, וכן צמיחה דו-ספרתית מוגברת מעסקי ה-EPD שלנו. עם דינאמיקה חיובית בשוק עבור מזרק ה-EpiPen® שלנו, לצד השקות עתידיות מבטיחות, התחזית לשנת 2016 חזקה במיוחד. יתרה מזאת, אנו ממשיכים לצפות שיסודות העוצמה של העסק שלנו יאפשרו לנו להמשיך לעמוד במטרה של לפחות 6 דולר ברווח למניה על בסיס דילול מלא ב-2018. אנו סמוכים ובטוחים שההתמקדות חסרת הפשרות שלנו במצוינות תפעולית, הזדמנויות הצמיחה הפנימיות המרגשות שלנו וההשתתפות המשמעותית בקונסולידציה המתמשכת בתעשייה יסללו לנו את הדרך להמשך ההצלחה בעתיד."

ככל הידוע למנהלי החברה, מיילן, או כל אדם הפועל בתיאום עם מיילן, לא החזיקו בניירות ערך רלוונטיים של פריגו לפני תחילת תקופת ההצעה, ומיילן או כל אדם הפועל בתיאום עם מיילן לא רכשו או הסכימו לרכוש ניירות רלוונטיים של פריגו במהלך תקופת ההצעה. מיילן לא קיבלה כל אישור להצעה מאנשים הפועלים בתיאום עם מיילן. למיילן, או לכל אדם בתיאום עם מיילן אין כל אינטרס בניירות הערך הרלוונטיים של פריגו ואינם מחזיקים בפוזיציות שורט כלשהן עליהם. 


הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניניים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

x