ארגון ה- BSA הגיש תביעה בסך 200,000 ₪ נגד קבוצת יהב חמיאס ומנהליה בגין חשד לשימוש בתוכנות ללא רישיון

 

 
 

עידו אסייג
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
16/11/2015

יום שני, 21 בספטמבר 2015 –ארגון ה- BSA, ארגון הנלחם כנגד השימוש בתוכנות פיראטיות ברחבי העולם, הגיש היום (ב') תביעה בסך 200,000 ₪ בבית המשפט המחוזי מרכז כנגד קבוצת יהב חמיאס ומנהליה בחשד לשימוש בתוכנות ללא רישיון.  

קבוצת יהב חמיאס עוסקת בתכנון וייצור של טכנולוגיות ומיכון תעשייתי. הקבוצה מאגדת בתוכה  מספר חברות ישראליות אשר מספקות יחד מכלול פתרונות של תכנון ופיתוח של ציוד ומיכון תעשייתי לתהליכי ייצור. הקבוצה מעסיקה כ-170 עובדים מתוכם כ-15 מהנדסים העוסקים בפיתוח ותכנון, בין היתר באמצעות תוכנות מחשב. 

התביעה הוגשה באמצעות משרד עו"ד נעמי אסיא ושות' – משרד עורכי דין, עורכי פטנטים ונוטריון, הנציגים המשפטיים של ה- BSA בישראל, ובה פורט כי קבוצת יהב חמיאס עושה שימוש, על גבי עמדות העבודה של המהנדסים, בתוכנות  מתוצרת חברת AUTODESK  מבלי שיש בידיה רישיונות תקפים לשימוש שכזה. 

השימוש הלא מורשה בתוכנות תועד על ידי חברת חקירות אשר פעלה מטעמו של ארגון BSA והוא כלל שימוש בשתי גרסאות של תוכנות מתוצרת AUTODESK על גבי המחשבים של המהנדסים בקבוצה, כ-15 במספר. כל הניסיונות אשר נעשו מול מנהלי הקבוצה להגיע לפתרון מוסכם מחוץ לכותלי בית המשפט העלו חרס ולא נותרה בידי התובעת הברירה, אלא לברר טענותיה בבית המשפט.  

"הפגיעה בזכויות הקניין הרוחני של יצרניות התכנה מתעצמת שבעתיים, שעה שהמפרים מגיעים מתחום אשר נושא זכויות היוצרים והשמירה עליהן היא מנשמת אפו", אמרה עו"ד נעמי אסיא.  "אנו מצטערים לראות כי גם חברה העוסקת בתכנון ופיתוח של מערכות המהוות מושא לקניין רוחני, עושה שימוש בתוכנות ללא רישיון". עו"ד אסיא הוסיפה: "ארגון ה- BSA חוזר וקורא לכל החברות והארגונים במשק לבצע בדק בית יסודי בכל הקשור לרישוי מוצרי התוכנה אשר נעשה בהם שימוש בארגון, ולוודא כי הם עושים שימוש בעותקי תוכנה בעלי רישיון תקף בלבד".

עו"ד אסיא ציינה כי "תביעה זו היא המשך פעילות האכיפה של ארגון ה-BSA, כנגד ארגונים אשר בוחרים להשתמש בתוכנות ללא רישוי מתאים. כחלק מפעילות זו, אנו נמשיך בהגשת תביעות נוספות כנגד חברות וארגונים אשר נחשדים כמפרים את זכויות היוצרים של חברות התוכנה הפועלות באמצעות ארגון ה- BSA." 

אודות ארגון ה-BSA

BSA | The Software Alliance,  הינו ארגון מייצג מוביל של תעשיית התוכנה העולמית. ארגון ה- BSA הוא שיתוף פעולה של חברות בינלאומיות המשקיעות מיליארדי דולרים מידי שנה, על-מנת לפתח פתרונות תוכנה המניעים את הכלכלה ומשפרים את החיים המודרניים. באמצעות יחסי ממשל בינלאומיים, אכיפת זכויות קניין רוחני ופעילויות חינוך, ה- BSA מרחיב את אופקי העולם הדיגיטלי ובונה אמון וביטחון בטכנולוגיות חדשות המניעות את העולם הדיגיטלי קדימה. עם החברות ב- BSA בישראל, נמנות בין השאר: Adobe, Autodesk, Bentley,CNC software , Corel ,McAfee ,Minitab ,Microsoft, PTC,Siemens Product Lifecycly Managment Software Inc ו- Symantec.

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x