השפעת אירועי הטרור בצרפת שווקי המניות יצללו עם פתיחת שבוע המסחר

בשוק המט"ח: הדולר צפוי להתחזק בטווח הקצר לרמת ההתנגדות 3.95

 

 
 

איציק נוי
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
16/11/2015

בשווקים הבינלאומיים: "מתקפת הטרור בצרפת ביום שישי האחרון, תגרור את שווקי המניות לירידות עם פתיחת שבוע המסחר ביום ב'. במהלך השבוע שחלף, התממשו מדדי המניות לאחר שבועות ארוכים של עליות. עם זאת, במצב בו אנו נמצאים, סביבת ריבית ואינפלציה אפסיים, ובתזמון סוף השנה, אנו ממשיכים לראות במדדי המניות האירופאים, כנכס איכותי אשר ימשיך להידחף כלפי מעלה בטווח הבינוני. "הפחד" מהעלאת ריבית בארה"ב מצד אחד, וההרחבה הכמותית הגדולה באירופה, יצרה אפקט בו מדדי אירופה דווקא יורדים פחות מאשר מדדי המניות האמריקאים – מדד ה-s&p500 ירד 3.6% בסיכום שבועי ומדד הדאקס הגרמני, רק 2.5%. הירידות שיבואו עם פתיחת השבוע, יהוו הזדמנות מצוינת להמשיך ולהיחשף למדדי המניות".

 איציק נוי, מנכ"ל קבוצת ההשקעות הבינלאומית  Smart Capital:  "הזדמנות כמו זו, לא נראה שתחזור השנה. תחילת שבוע המסחר הקרוב, יתאפיין בירידות שערים חדות, וזאת הזדמנות להצטרף לראלי סוף השנה במדדי המניות. בנוסף למתקפת הטרור בצרפת אשר תקבע את הטון בתחילת השבוע, יתפרסם מדד המחירים לצרכן בארה"ב. הרצף השלילי בפרסומים של נתון האינפלציה העיקרי הוא חסר תקדים, מדצמבר שנה שעברה הקריאה לא עברה את הצפי והטריטוריה השלילית (דיפלציה) בו הוא נמצא כבר חודשיים, מעיבים על העלאת הריבית ותומכים בהמשך העליות במדדים. במצב זה, מדדי המניות של וול סטריט עדיפים פחות מהמדדים האירופאים אשר "נהנים" מתמיכת הרחבה כמותית, אשראי זול והדפסת כספים של הבנק האירופאי (ECB). אנו צופים כי מדד הדאקס יחזור לרמות המחירים של אוגוסט – 11500 עד סוף השנה (טווח בינוני) ". 
 
בשוק המט"ח - דולר-שקל: "השבוע החולף הצביע על רגישות קלה של הדולר אל מול השקל ביחס לשאר המטבעות. בעוד השער הנומינלי של השקל מול כלל שותפות הסחר של ישראל יורד (השקל נחלש), דווקא אל מול הדולר השקל מתחזק בכ-0.8%. מצב זה יאפשר לבנק ישראל לרכוש דולרים ביתר קלות ולהשפיע נקודתית על הצמד. הצפי הגבוה בשוק ההון להעלאת ריבית בחודש הבא בארה"ב יהווה קרקע פורייה להמשך התחזקות רוחבית של הדולר (מול כלל המטבעות) כמו גם מול השקל. אנו צופים כי הדולר יתחזק על פני השקל בטווח הקצר לרמת ההתנגדות 3.95".   

 איציק נוי, מנכ"ל קב' ההשקעות הבינלאומית Smart Capital

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x