איגוד המתכננים הפיננסים פועל לקדם את התכנון הפיננסי CFP® כתואר אקדמי מוכר בישראל

לימודים ברמה גבוה כמו רפואה וראיית חשבון

 

 
פרופ מייקל סנודוןפרופ מייקל סנודון
 

קרן מרדכי
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
16/11/2015

לדברי פרופ' מייקל סנודון CFP®, הדירקטור הממונה על תחומי ההשכלה והמקצועיות בארגון המתכננים הבינלאומי, המבקר בימים אלו בישראל, מטרת הארגון היא למסד את ה"תכנון הפיננסי" כמקצוע בינלאומי מוכר, מקביל לראיית חשבון, עריכת דין ורפואה

"באוניברסיטאות רבות בעולם, לרבות מאות מוסדות להשכלה גבוהה בארה"ב, תכנון פיננסי הוא תואר אקדמי מוכר והאוניברסיטאות מכינות את תלמידיה למבחנים הבינלאומיים לתואר CFP®", אומר פרופ' מייקל סנודון CFP®, הדירקטור הממונה על תחומי ההשכלה והמקצועיות בארגון הבינלאומי Financial Planning Standards Board (FPSB), המבקר בימים אלו בארץ. 

לדבריו, מטרת הביקור היא לקדם עם איגוד המתכננים הישראלי את ההסמכה לתואר תכנון פיננסיCFP®  באקדמיה בישראל. "המתכנן הפיננסי הוא אחד המקצועות המבוקשים ביותר וחברות רבות בעולם כמו גם ארגוני תקשורת מובילים, כדוגמת עיתון פורבס, דירגו את המקצוע כאחד המקצועות החשובים והמבוקשים בעולם כיום. המטרה של הארגון הבינלאומי היא למסד ולהפוך את 'התכנון הפיננסי' למקצוע בינלאומי מוכר, מקביל לראיית חשבון, עריכת דין ורפואה", מציין פרופ' סנודון. 

בתוך כך מעביר בישראל פרופ' סנודון קורס ייחודי לכ-15 מתכננים פיננסים, הנקרא: Engaging Clients for Life. המדובר בקורס שפותח על-ידי הארגון הבינלאומי ונועד להקנות למתכננים הפיננסים בעולם ידע, כלים ומיומנויות לבניית מערכות יחסים הדדיות, איכותיות וארוכות טווח עם לקוחותיהם.
תכניו של הקורס עוסקים בערכים האנושיים של תהליך התכנון הפיננסי, על אתגריו, רגישותו ומורכבותו מול הלקוחות. משתתפיו מתחקים אחר מציאות אמיתית של תקשורת עם לקוחות, באמצעות חקר וניתוח מקרים.

בוגרי הקורס יקבלו תעודה אשר תסמיך אותם לתפקידי מאמנים מטעם הארגון הבינלאומי.  

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x