מתגייסים למאבק למען המילואימניקים העצמאיים

תנועת "עצמאים עושים שינוי" יוצאת בקמפיין במדיות החברתיות לתמיכה בהצעת חוק "תגמולים מוגדלים לעצמאים בשירות מילואים", אותה יגיש מחר חבר הכנסת עופר שלח

 

 
 

איתי שלוסברג
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
16/11/2015

הצעת החוק של ח"כ שלח מתקנת את האפליה הנוכחית כלפי חיילי מילואים עצמאיים, הנאלצים לשלם מחיר כלכלי כבד ולעיתים אף להעמיד בסכנה ממשית את מקור ההכנסה שלהם, כאשר הם נקראים למילואים. הצעת החוק תוגש לכנסת מחר, יום שלישי 17.11.15 ביום שהוכרז כ"יום המילואים בכנסת".
 
בחוק כיום אין פיצוי על הכנסתו הריאלית של המבוטח העצמאי, לעומת המבוטח השכיר, שבכל מקרה, יקבל תמיד פיצוי על ההכנסה שהוא הרוויח לפני יציאתו למילואים. כאשר עובד עצמאי יוצא לשירות מילואים, העסק מושבת כי אין מי שיחליף אותו, והתגמול הכספי אינו מכסה את ההפסדים בשל ההיעדרות, כגון הוצאות משתנות והוצאות קבועות, הכוללות שכר דירה, מסי עירייה, טלפון, משכורות עובדים ועוד. 
 
מטרת הצעת חוק זו לתקן את האפליה המפורטת לעיל ולהציע שיטה הוגנת ונכונה יותר לחישוב התגמול בגין ימי המילואים של העצמאים, באמצעות כך שיתווסף להכנסתו הממוצעת של העצמאי סך של 25%, כשקלול ההפסדים בגין ההוצאות הקבועות שאינן מתוגמלות כיום בחוק. 
 
תנועת "עצמאים עושים שינוי", שהיא תנועה חברתית וולנטרית, ששמה לה למטרה לתמוך במגזר העצמאים ולקדם חקיקה העוסקת בזכויות העצמאים, העלתה הבוקר קמפיין לרשתות החברתיות, הכולל סרטון הסברה, במטרה לתמוך בהצעת החוק – 

ניצן מאיר, מזכ"ל תנועת "עצמאים עושים שינוי", שבעצמו משמש כמ"פ בגדוד מילואים, מסר כי "לפני כשבוע פורסם כי בשנת 2016 צפוי גידול בגיוס המילואים עקב שינויים בצה״ל והערכות המודיעין לטרור בשטחי יהודה ושומרון.  לא יתכן שהמילואימניקים העצמאים, שעוד לא הצליחו להתאושש מצוק איתן מגויסים שוב בצווי 8 ללחימה בטרור בכל רחבי הארץ. מדינת ישראל חייבת לקבל אחריות על חיילי המילואים שלה לא רק בשדה הקרב, אלא גם כשהם חוזרים הביתה."
 
אל התנועה הגיעו לאחרונה פניות ממאות מילואימניקים עצמאיים, שתיארו קשיים כלכליים קשים אליהם נקלעו בעקבות הגיוס למילואים במהלך צוק איתן. 


הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x