נימוקי הסתייגויות חברי הכנסת בדיוני ההתקציב

אזרחי ישראל נאלצו לשלם מכיסם פרוטקשן לראש הממשלה וממשלתו

 

 
חכ אראל מרגלית חכ אראל מרגלית
 

קרן מרדכי
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
18/11/2015

במהלך דיוני התקציב במליאה, נימקו חברי הכנסת מן האופוזיציה את ההסתייגויות שלהם על תקציב המדינה.

ח"כ זהבה גלאון: "התקציב הזה הוא דמותה של הממשלה, ממשלת סחטנות ומקורביזם שמקדמת אוליגרכיה של בעלי הון וטייקוני גז. ממשלה שמוכרת לציבור אשליות ריקות שגובלות בהונאה. והממשלה הזו מנהלת את התקציב כמו שהיא מנהלת כל דבר אחר באפס אחריות כלפי הציבור בישראל ואפס כבוד להליך דמוקרטי תקין." 

ח"כ אראל מרגלית: "התקציב לצערי הוא לא רלבנטי, לא אקטואלי, לא אחראי ולא רציני. הוא לא נותן מענה לבעיות במשק. אתמול ראינו באישון לילה שאזרחי מדינת ישראל נאלצו לשלם מכיסם פרוטקשן לראש הממשלה וממשלתו כדי שאלה ימשיכו לשרוד." 

ח"כ יאיר לפיד: "בדרך כלל תקציב הוא מצב שבו הממשלה מנסה לעשות משהו, במקרה הזה הממשלה לא מנסה לעשות שום דבר אז לאופוזיציה אין למה להתנגד. לקחו המון כסף, חילקו אותו אחד לשני ומבחינתם יש תקציב. היות ולא קורה שום דבר אין לנו על מה להתנגד, חוץ מעל זה שלא קורה שום דבר. 

כשנכנסתי לתפקיד שר האוצר היה בו תקציבי וכשעזבתי הייתה תוספת, אותה השקענו בתקציב שהכנו. ואז הממשלה נפלה מסיבות שעד היום אף אחד לא מצליח להבין. חשבת שהממשלה החדשה תיקח את הכסף הזה ותנצל אותו לטובת הציבור. במקום זה הם חתמו אחד עם השני על הסכמים קואליציוניים והם בעצם התקציב הזה. ולא הספיק להם הכסף הזה, הם עוד החליטו לעשות קיצוץ רוחבי. 

לפעמים בבניין הזה אנחנו שוכחים שהכסף הזה הוא כסף של אזרחים שעבדו קשה בשבילו. אין בתקציב הזה מטרה אחת ערכית או חברתית שהאופוזיציה יכולה להסכים איתה או לריב איתה." 

ח"כ עודד פורר: "תקציב זו מדיניות, והדרך של הממשלה לממש את המדיניות שלה. איזה נושאים מקדמים, מה חשוב יותר ומה חשוב פחות. התקציב הזה או שזה תקציב רע שהממשלה בכוונת מכוון מחליטה לעשות תקציב רע, או שזה תקציב רע כי הממשלה לא מסוגלת להחליט ונענית לסחטנות. דווקא האפשרות השנייה היא המדאיגה, כי אי אפשר להבין מה הכיוון של הממשלה, ולצערי הממשלה הזו בוחרת באפשרות השנייה ובוחרת לא להחליט."
 
בהתאם להסדרי הדיון שנקבעו מראש, המליאה נסגרה בשעה שמונה בערב, ותחדש את דיוניה מחר בשעה 10:00, עם המשך ההסתייגויות, וביום רביעי יחלו ההצבעות
 
הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x