Wayerz הישראלית משלבת פתרונות תקשורת של סיסקו במערכת הודעות בין-בנקאית

 

 
 

איתי שלוסברג
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
23/11/2015

חברת הטכנולוגיה הישראלית  Wayerz, המפתחת פלטפורמת תוכנה משולבת לאופטימיזציה של העברות מסרים בינלאומיות, חיובים בין-בנקאיים, דיווח והסדרי תשלום, שילבה שורת כלים של סיסקו אל תוך פלטפורמות הבנקאות שלה, ובכללם מערכת הודעות מיידיות, ועידת וידיאו בזמן אמת, גישה מרחוק ושיתוף מסך. הפתרונות של סיסקו יאפשרו לבנקים לאחסן את התקשורות הבין-בנקאיות שלהם ולגשת אליהן באתר מאובטח אחד, תוך הצעת ערוצים חדשים לתקשורת שוטפת. הפלטפורמות של סיסקו המשולבות במוצרי Wayerz יופצו על ידי Wayerz בכל העולם.

המערכת של Wayerz עוקבת בזמן אמת אחר תעבורת התקשורת הבין-בנקאית הבינלאומית, ומבצעת אופטמיזציה לבחירת הערוץ היעיל ביותר להעברת כל הודעה. אלגוריתם שפותח בחברה מנתח את כל הקבלות המתקבלות בבנקים, וממיר אותן לפורמט ברור, אחיד וקל לקריאה. הכלים של Wayerz זמינים הן באמצעות רכישת רשיון שימוש בתוכנה, והן במתכונת של תוכנה כשירות (SaaS). 

ההודעה על שיתוף הפעולה באה בעקבות הדגמה שבוצעה בניו-יורק, במסגרת החממה הטכנולוגית של בנק ברקליס, שם סיפקה סיסקו לWayerz – ולמשתתפים אחרים – את מוצרי תוכנות התקשורת שלה לניסיון חינם. Wayerz היא החברה הראשונה המשלבת את הפתרונות של סיסקו לתקשורת בין-בנקאית.

בעקבות השילוב, יוכלו לקוחות Wayerz לנהל שיחות הודעות מיידיות, וידיאו ולשתף מסכים בינם לבין עצמם, כמו גם עם צוות התמיכה של Wayerz – הכל במסגרת סביבת הענן המאובטחת של סיסקו. הם יכולים גם לגשת לרשומות המתעדות שיחות עם בנקים אחרים, תוך שימוש בסביבה הטכנולוגית של סיסקו ושותפיה. כך, ניתן לשלוף מידע ולבחון פרטים בכל שעה וזמן – על מנת לקבוע סדרי עדיפויות יעילים יותר בתהליכי התקשורת הבין-בנקאית.

לדברי ארנון דוטה, השותף בהובלת צוות התחומים החדשים של סיסקו, "הפתרונות של סיסקו מאפשרים לWayerz להציע סוג חדש של יכולות וחוויית לקוח חדשה בתקשורת בין בנקים. סיסקו שמחה להיות חלק מעתיד התקשורת הבין-בנקאית, ההופכת יותר מאובטחת, יותר מהירה ויותר נוחה מאי-פעם".

אורן שגיא, מנכ"ל סיסקו ישראל, ציין כי הוא שמח לנוכח שיתוף הפעולה עם חברת הזנק ישראלית חדשנית – הפועלת באחד התחומים המלהיבים ביותר של עולם התקשורת. "השילוב בין החדשנות הישראלית ובין הניסיון והידע הבינלאומי של סיסקו, ויכולותיה המוכחות, מאפשרים להביא לעולם הבנקאות פתרון חדשני הסולל את הדרך לתקשורת איכותית ברמה גבוהה של אבטחה, תוך שיפור היכולות העסקיות", אמר שגיא.

תחום בנקאות ההעברות, Correspondent Banking, מקבץ ומנהל את מכלול תהליכי הקשרים והשירותים הפיננסיים המבוצעים בין בנק לבנק. התחום הזה כולל ניהול מזומנים, אגרות חוב, בנקאות מסחרית ופורקס. הדו"חות הכספיים של 25 הבנקים הגדולים בתחום מצביעים על הכנסות מצרפיות של יותר מעשרה מיליארד דולר מניהול הפעילות הזאת בלבד.

במקביל לשילוב עם סיסקו, חוברת Wayerz גם אל שורת בנקים מכל העולם, על מנת לשלב את הפלטפורמה שפותחה על ידה אל תוך מסגרת הפעילות במחלקות הרלוונטיות. פלטפורמת החיוב של ברקליס בתחום הזה, שפותחה על ידי Wayerz במיוחד עבר הצוות הארגוני של ברקליס, נמנית עם רשימת ההתקנות הזאת. בנקים משתמשים בפתרונות של Wayerz על מנת לתעד את כל החוזים הנחתמים בינם לבין בנקים אחרים, ולנהל אותם במתכונת יעילה, תוך הבטחת אופטימיזציה של השירותים המוצעים בין בנקים – לרבות ניהול מזומנים, אפוטרופסות, חשבונות נוסטרו, חיובים אוטומטיים והסדרת תשלומים – כמו גם ניתוח אנליטי של התהליכים והנתונים השונים, על מנת להפיק תובנות לשיפור הניהול הכולל. כך, ניתן לצמצם עלויות ותקורות – ולשפר את רמת הפריון.

מני שלום, מייסד Wayerz ומנכ"ל החברה, צופה כי שיתוף הפעולה עם סיסקו יאפשר להציע לבנקים פלטפורמת תקשורת פשוטה לתפעול ומאובטחת יותר, המשתלבת בקלות עם הפעילות הקיימת כבר במסגרת הבנקים.

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x