סקירת מומחי המסחר על-ידי FUNDER >> כל עוד הדולר מתחת ל-3.9 הלחץ הוא כלפי מטה

ריבית בנק ישראל צפויה להישאר 0.1%

 

 
 

בעז קידר
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
23/11/2015

FXCM ישראל: "כל עוד הדולר-שקל מתחת ל-3.90 הלחץ הוא כלפי מטה"

היומן השבוע בארצות הברית יהיה צפוף במיוחד, ויכלול את נתוני התמ"ג, מדד אמון הצרכנים, נתוני הצריכה הפרטית, נתוני דיור ועוד. טיב נתוני המקרו צפוי להשפיע על ההערכות לקראת החלטת הריבית ועל כן נתונים מפתיעים, לשלילה או לחיוב, צפויים להגביר את התנודתיות בדולר.

במחלקת המחקר של FXCM ישראל מציינים הבוקר: "לאחר התיקון כלפי מטה בשבוע שעבר, הדולר-שקל פותח את שבוע המסחר כשאנחנו הולכים ונכנסים אוטוטו לחודש דצמבר ומתקרבים להחלטת הריבית המכרעת של הבנק הפדרלי, שבה הוא צפוי על פי ההערכות להעלות את הריבית. היומן השבוע בארצות הברית יהיה צפוף במיוחד, ויכלול את נתוני התמ"ג, מדד אמון הצרכנים, נתוני הצריכה הפרטית, נתוני דיור ועוד. טיב נתוני המקרו צפוי להשפיע על ההערכות לקראת החלטת הריבית ועל כן נתונים מפתיעים, לשלילה או לחיוב, צפויים להגביר את התנודתיות בדולר. בעולם מדד הדולר נסחר בקרבת רמתו הגבוהה ביותר מאז מרץ, וחוזקו נובע לא רק מציפיות הריבית אלא גם מחולשת המטבעות האחרים, כאשר בשבוע שעבר נשיא ה-ECB מריו דראגי אותת כי בכוונת הבנק להרחיב את התוכנית הכמותית וישנן ספקולציות כי הבנק של שוויץ עשוי שוב להתערב באופן אינטנסיבי במסחר. כל אלה רק ממחישים את היתרון היחסי של הדולר. והיום יתמקדו הסוחרים גם בהחלטת הריבית של בנק ישראל. הבנק לא אמור להודיע על צעדים חדשים, אבל מסיבת העיתונאים תעורר עניין רב, וזאת לאחר שבישיבה הקודם רמז הבנק כי בכוונתו להותיר את הריבית ברמת שפל לאורך זמן, ומנגד, כמה ימים לאחר מכן, בריאיון לבלומברג, הקפידה הנגידה פלוג לסייג מאוד את האפשרות כי הבנק יוריד את הריבית או יבצע צעדים כמותיים. יהיה מעניין לראות היכן בסקאלה הזו תיתן הנגידה היון את הדגש. 

ברמה הטכנית, הדולר שקל מצוי בתיקון כלפי מטה. עלייה מעל 3.90, ובייחוד מעל 3.92, תסלול את הדרך לטיפוס לשיא חדש מעל 3.94. ואולם, כל עוד הצמד מתחת ל-3.90 הלחץ הוא כלפי מטה ותיתכן התרחבות של התיקון".

עידן אזולאי מנהל השקעות ראשי באפסילון:
 
"השוק ממתין ל"קריאת כיוון" מצד נתוני המקרו או המיקרו ולכן הוא נסחר בטווח צר. אני מניח שגם הודעת הריבית היום לא צפויה לשנות את המגמה. מאחר ותמונת המקרו המקומית מצביעה על האטה משמעותית בצמיחת המשק, המשקיעים מגיבים לדוחות החברות כמו הבנקים שהציגו תוצאות סבירות לצד חברות האופנה שרשמו ירידה חדה ברווחיהן"

איציק נוי, מנכ"ל קב' ההשקעות הבינלאומית Smart Capital: "ריבית בנק ישראל צפויה להישאר בשיעור של-0.1%  ■הסיבה: מלחמת המטבעות העולמית, אשר גוררת את בנק ישראל הקטן להגיב למתרחש ולא ליזום מהלכים מקדימים  ■בשוק המט"ח: הדולר-שקל צפוי לרדת לרמת התמיכה 3.85 ₪" 

בשווקים הבינלאומיים: "שוק ההון העולמי נמצא בישורת האחרונה לקראת שתי החלטות גורליות מהבנקים המרכזיים החזקים בעולם – בשלישי בדצמבר, יחליטו בבנק המרכזי של אירופה האם להרחיב את ההרחבה המוניטארית העצומה וב-16 לדצמבר הפדרל ריזרב צפוי להעלות ריבית לאחר שנים של ריבית. במצב בו קיים "איום" של העלאת ריבית מצד אחד (ארה"ב) והמשך הדפסת כסף מצד שני (אירופה), מדדי המניות האירופאים ובראשם הדאקס הגרמני, ימשיכו לעלות ולהוות נכס עדיף על פני מקביליו האמריקאים. מדד סנטימנט הלקוחות של סמארט קפיטל (הבוחן את סך הפוזיציות הפתוחות של לקוחות החברה על חוזי ה-DAX) מצביע על עליות בטווח הקצר."    

"ד"ר קרנית פלוג נגידת בנק ישראל וחברי הוועדה המוניטארית, יבחרו להשאיר את הריבית ברמתה הנוכחית פעם נוספת היום (יום שני). הוועדה המוניטארית תקשור את השארת הריבית, לעלייה בצפי לאינפלציה מצד חזאי בנק ישראל וקריאה טובה של מדד המחירים לצרכן בחודש אוקטובר (0.1% במדד הליבה) – מעל התחזיות גם ברמה החודשית וגם השנתית. עם זאת, הסיבה האמיתית היא מלחמת המטבעות העולמית, אשר גוררת את בנק ישראל הקטן להגיב למתרחש ולא ליזום מהלכים מקדימים. 

השבועיים הבאים יעמדו בסימן העלאת ריבית בארה"ב - לחץ המכירות על השקל וקניית הדולרים יתגברו וידחפו את הצמד לרמה הפסיכולוגית 4 שקלים לדולר ואף יותר (4.05) לקראת החלטת ריבית הפד ב-16 לדצמבר. למרות זאת, 

לאחר הודעת הריבית בישראל (יום ב) הדולר-שקל יסחר בנמוכים של שלושה שבועות ורק לאחר מכן יחל לטפס.

בעניין הדולר-שקל אומר נוי: "הדולר-שקל יסחר בנמוכים של שלושה שבועות לאחר ההכרזה וירד לרמת התמיכה 3.85. הספקולנטים בשוק המט"ח המקומי ידחפו את הדולר-שקל לירידות שערים זמניות מיד לאחר הכרזת הריבית   אשר תייצר הזדמנות קנייה לשחקני הטווח הבינוני\קצר. בטווח הבינוני הצפייה להעלאת ריבית בארה"ב והגדלת ההרחבה הכמותית באירופה ידחפו את הדולר-שקל לרמת ההתנגדות הפסיכולוגית 4 שקלים לדולר"  

מחלקת המחקר של בית ההשקעות "טופ אלפא":
"המסחר בארץ נפתח בירידות שערים קלות בדומה לבורסות באירופה. במזרח מדדי המניות סיימו במגמה מעורבת. בניו-יורק הסתיים שבוע המסחר בעליות תוך זינוק שבועי של כ-3.5% במדדים המובילים. היורו ממשיך להיחלש ברקע מתקפת הטרור בפאריז. גלי ההדף מהמתקפה שיתקו את בריסל בסוף השבוע , הביאו לביטול משחק כדורגל בין בין נבחרות גרמניה להולנד בהאנובר ולחשש גובר מפני טרור ברחבי היבשת. הפעילות הביטחונית מביאה לסגירת מערכות תחבורה ציבורית, ביטול אירועים המוניים וכד' זאת בתקופה שלפני חג המולד – תקופה הנחשבת תקופת מסחר ערה. פיגועים נוספים או אפילו התמשכות הכוננות הביטחונית והתפשטותה עלולים לפגוע הצמיחה באירופה מצד אחד, אבל להתחזקות שחקני האונליין המרכזיים – בדגש על אמאזון, אי-ביי  ואתרי מסחר נוספים".
הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניניים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

x