הבורסה משיקה אופציות על כל מניות מדד ת"א-25

בסה"כ יתווספו 16 אופציות על מניות הכלולות במדד >> ההשקה תאפשר ביצוע אסטרטגיות השקעה מגוונות ותאפשר לראשונה חשיפה באמצעות נגזרים למניות בענפי הביומד, טכנולוגיה, נדל"ן ובינוי, השקעה ואחזקות

 

 
רובי גולדברג סמנכל בכיר, מנהל מחלקת מסחררובי גולדברג סמנכל בכיר, מנהל מחלקת מסחר
 

עומר רגב
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
25/11/2015

דירקטוריון הבורסה אישר ביום ה' (19.11.2015) השקת אופציות על שאר 16 המניות הנכללות במדד ת"א-25. בעקבות החלטה זו יתאפשר מסחר באופציות על כל המניות הכלולות במדד.

בשנת 2009 השיקה לראשונה הבורסה אופציות על מניות הנסחרות במדד ת"א-25. בשנה שעברה הושקו אופציות גם על מניות "בזק" ו"פריגו", וכיום נסחרות בבורסה אופציות על 9 מניות.

ההחלטה על השקת האופציות נועדה להרחיב את מגוון האופציות הרשומות למסחר בבורסה. השקת האופציות תאפשר חשיפה באמצעות נגזרים למניות מענפים אשר כיום לא מונפקות עליהן אופציות - ביומד, טכנולוגיה, נדל"ן ובינוי, והשקעה ואחזקות. כיום מונפקות אופציות רק על מניות מענפי הבנקים, מסחר ושירותים, תעשייה וחיפושי נפט וגז.

להשקת האופציות יתרונות נוספים:

  • ביצוע אסטרטגיות מגוונות שיתאפשרו בעקבות השלמת קבוצת האופציות על מניות מדד ת"א-25 בכלל והשלמת קבוצת האופציות על מניות מדד ת"א-בנקים בפרט (עם השקת האופציות על מניית הבנק הבינלאומי).

  • ביצוע תחליף short באופן פשוט באותן מניות, באמצעות חוזים סינטטיים או באמצעות אופציית Call001.

  • עד כה ניתן היה לבצע עסקאות באופציות על מניות שטרם הושקו רק OTC. מעתה ניתן יהיה לבצע עסקאות אלו גם בבורסה ובכך, יופחת סיכון האשראי על הצדדים לעסקאות אלו.

השקת האופציות צפויה להתבצע בשלבים. על מועדי ההשקה המדויקים תימסר הודעה נפרדת.

לדברי רובי גולדנברג - סמנכ"ל בכיר, מנהל מחלקת מסחר, נגזרים ומדדים: "השקת האופציות החדשות שתשלים את קבוצת האופציות על כל מניות מדד ת"א-25 היא מהלך משמעותי להרחבה ולגיוון של אפשרויות המסחר בבורסה. אנו מקווים כי צעד זה, לצד פעולות נוספות שאנו מקדמים, ייתן מענה לצרכי השוק ויתרום לשיפור הנזילות ולהגדלת היקפי המסחר".

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש
x