אושרה מפת הטבות מס מדובר ביום היסטורי לפריפריה של ישראל

כ200 ישובים חדשים הולכים לקבל הטבות מס

 

 
חכ טלי פלוסקוב חכ טלי פלוסקוב
 

עידו אסייג
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
25/11/2015

אושרה בוועדת הכספים הטבות מס לכ- 400 יישובים מתוכם כ-200 יישובים חדשים. המתווה למעשה כולל בתוכו כ- 750 אלף תושבי הצפון והדרום אשר צפויים ליהנות מנקודות זיכוי במס אשר יבואו לידי ביטוי במשכורת החודשית. מיד לאחר ההצבעה, נשמעו קריאות שמחה רבות ומחיאות כפיים בחדר הוועדה מצד ראשי הרשויות וחברי הכנסת שפעלו למען אישרו המתווה. המתווה צפוי לעלות ביום רביעי הקרוב לקריאה שנייה ושלישית במליאת הכנסת.

ח"כ טלי פלוסקוב (כולנו) ראש עיריית לשעבר ומובילת המאבק לאישור הטבות המס: אני חייבת לומר שאני מרגישה שזה יום היסטורי למדינת ישראל. יום בו המדינה אומרת לתושבי הצפון והדרום- אני רוצה שתשארו כאן. אני רוצה שתצאו ממדינת גוש דן ותתיישבו בערד, בית שאן, בערבה, בטבריה בכרמיאל ובעוד כ-200 יישובים חדשים שעד היום לא קיבלו הטבות המס.

מי שמכיר אותי יודע איזו דרך עברנו בשנים האחרונות במאבק הזה, עוד כשהייתי ראש עיריית ערד, עד שאושר המתווה היום. זהו יום חג לצפון ולדרום ולמדינת ישראל כולה. אני רוצה להודות לכל השותפים לדרך למשה גפני יו"ר ועדת הכספים שעשה עבודה יסודית, לשר האוצר משה כחלון שנתן את התקציב המאפשר להכניס כמה שיותר יישובים למפת הטבות המס, לראשי הערים, לראש הממשלה בנימים נתניהו שקידם את המתווה".

כזכור, המאבק להטבות המס מתנהל מזה כמס' חודשים וכלל השבתות של כ-200 יישובים בצפון ובדרום, חסימות כבישים וצמתים מרכזיות וכן הפגנה של אלפי תושבים אמש מול משרד ראש הממשלה.

מפת הטבות המס גובשה בחודשים האחרונים בוועדת הכספים ובה נכללות כ-400 יישובים, לעומת 182 שנכללו עד היום. שר האוצר משה כחלון אשר נדרש לעניין, הסכים להגדיל את התקציב עבור הטבות המס, מ - 800 מיליון בשנה, ל - 1.3 מיליארד שקלים על מנת להסדיר קריטריונים שוויוניים ואחידים לכלל הרשויות.
אולם ברגע האחרון, שלוש רשויות פתחו במחאה על כך שהן נפגעו במעט באחוזי ההטבה שלהם. אותן שלוש רשויות שגם פתחו בשביתה לחצו על ראש הממשלה שהחליט להקפיא את מתווה הטבות המס.


הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש
x