ביטוח לאומי >> אנו יוזמים פניות לאלפי זכאים לקצבאות כדי להביא למיצוי זכויותיהם

 

 
 

קרן מרדכי
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
26/11/2015

כך נחשף בוועדה לביקורת המדינה. יו"ר הוועדה קארין אלהרר: שיפור ניכר בעבודה, נעקוב שהכוונות הטובות אכן מתממשות כתוצאות בשטח

הביטוח הלאומי יוזם פניה לאלפי זכאים לגמלאות וקצבאות – כדי להביא למיצוי זכויותיהם, כך נחשף היום (שלישי) בישיבת הועדה לביקורת המדינה, בישיבה מיוחדת במסגרת כנס שדרות. יו"ר הוועדה, ח"כ קארין אלהרר (יש עתיד) שיבחה את פעילות הביטוח הלאומי בעניין, וציינה כי "עדיין אזרחים רבים אינם מודעים לזכויותיהם וטרם מיצו אותם. לגופים ממשלתיים רבים יש כוונות טובות אך בכך לא די – ואנו נעקוב שהכוונות אכן מתממשות כתוצאות בשטח".

מנכ"ל הביטוח הלאומי, הפרופ' שלמה מור יוסף אמר בדיון כי "אנו חברת ביטוח המעוניינת שהמבוטחים בה יממשו את זכויותיהם. אנו רואים את תפקידנו לפעול באופן יזום, כדי שאזרחי ישראל ימצו את זכויותיהם. בשנה הקרובה נשלם מאות מיליוני ₪ לאזרחי ישראל, כשניזום פניה למעסיקים שטרם פנו לקבל תגמול על ימי מילואים של עובדיהם, נפנה למי שהתייצב בלשכות התעסוקה – ולא פנה אלינו לקבל דמי אבטלה, ליולדות שלא ביקשו דמי לידה, דמי ביטוח למקבלי קצבת זקנה שעובדים וכן יוחזרו דמי ביטוח לשכירים. האתגרים שלנו במיצוי הזכויות הן של קצבאות הזקנה והבטחת ההכנסה, בהם לפחות כ-30% טרם מיצו את זכויותיהם. פנינו להנהלות בתי חולים ולעובדים הסוציאליים, ואנו מממנים בדיקה יומיומית למציאת זכאים, עוד בימי האשפוז, כדי שדמי הביטוח הלאומי יחלו להגיע אליו מיד לכשישתחרר לביתו".  

ליאורה שמעוני, נציגת המבקר הוסיפה כי "הביטוח הלאומי יכול להוות דוגמא לגופים רבים כיצד להתנהל מול הציבור, אך יש עדיין לטפל בדיווח המאוחר של המעסיקים, קצבאות לחיילי המילואים, תדרוך העובדים הסוציאליים בשטח והנגשת המידע ברשת". 

נציג משרד הבינוי סיפר כי הסיוע בשכר דירה נמוך במיוחד ולכן חלק ניכר מאוכלוסיית היעד כלל אינם פונים. 

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x