קדימהסטם >> פוטנציאל לפריצת דרך בטיפול בסוכרת

קדימהסטם חתמה על הסכם לשיתוף פעולה שיאפשר השתלה של המוצר התאי לטיפול בסוכרת

 

 
 

עידו אסייג
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
26/11/2015

שיתוף הפעולה ישלב את המוצר התאי של קדימהסטם בתוך מתקן אנקפסולציה ייחודי עשוי לשמש בעתיד כמעין "לבלב מלאכותי"

נס ציונה, פארק המדע, 25 בנובמבר 2015, חברת הביוטכנולוגיה הישראלית קדימהסטם (TASE: KDST) מודיעה היום על הסכם לשיתוף פעולה עם חברה המפתחת טכנולוגיית אנקפסולציה (מתקן מעטפת) ייחודית, לשימוש עם המוצר התאי לטיפול בסוכרת אותו מפתחת החברה. 

קדימהסטם, המייצרת תאים יוצרי אינסולין מתאי גזע עובריים, ביצעה ניסויי היתכנות בבעלי חיים, בשיתוף פעולה עם פרופסור שמעון אפרת (מומחה בינלאומי מאוניברסיטת ת"א בתחום טיפול מבוסס תאים לסוכרת). הניסויים הדגימו שחרור אינסולין גם במצבים סכרתיים על ידי התאים המושתלים. כעת עוברת החברה לשלב הבא, בו תבחן השתלת המוצר התאי בתוך מתקן אנקפסולציה במסגרת ההסכם בין החברות.

המוצר החדשני מהווה שילוב של יכולותיה הטכנולוגיות של חברת קדימהסטם בתחום הטיפול התאי בסוכרת עם טכנולוגיית אנקפסולציה ייחודית ומאפשר לתאים המושתלים יוצרי האינסולין לתפקד ולשרוד לאורך זמן. שימוש במתקן האנקפסולציה מונע דחיית שתל ומבטיח שרידות תוך כדי בידוד התאים מפני מערכת החיסון. שילוב טכנולוגיית האנקפסולציה תאיץ את תהליכי הפיתוח של התרפיה התאית לסוכרת בעזרת תאי גזע ותזרז הגעה לניסויים קליניים. 

פרופ׳ אדי קרניאלי, נשיא האגודה הישרראלית לאנדוקרינולוגיה, התייחס ואמר " סוכרת מסוג 1 ממנה סובלים ילדים ובני נוער רבים, היא מחלה אוטואימונית. כלומר, מערכת החיסון מזהה את התאים מייצרי האינסולין בגופנו ״כאויב״ ופועלת להריסתם. לכן, חולי סוכרת אלה זקוקים לטיפול יומי וכרוני בזריקות אינסולין. שיתוף הפעולה הזה משלב בין היכולות של קדימהסטם לגרום לתאי גזע ליצר אינסולין, יחד עם פיתוח הגנה כנגד הריסתם של התאים החדשים על ידי המערכת החיסונית.  להצלחתו של הפרויקט יכולות להיות השלכות קליניות משמעותיות על הדרך בה נטפל בעתיד בחולי הסוכרת.

פרופ' מישל רבל, המדען הראשי של החברה ציין "יש פוטנציאל גדול בשילוב הטכנולוגיה של תאים המייצרים אינסולין מתאי גזע פלוריפוטנטיים, עם טכנולוגיית האנקפסולציה, בכדי להגיע למוצר לטיפול בסוכרת".

יוסי בן יוסף, מנכ"ל החברה מוסיף "שיתוף הפעולה שחתמה החברה, מקדם אותנו מאד לקראת מוצר המאפשר השתלה של התאים הייחודיים המיוצרים בחברה. היתרונות הקיימים בשימוש בתאים המיוצרים בחברה, בשילוב עם טכנולוגיה המאפשרת שמירה לאורך זמן על התאים ושיפור שרידותם, אנחנו מקווים שיהוו פריצת דרך בתחום הטיפול בסוכרת".

בן יוסף הוסיף כי "ביכולתו של הטיפול להביא לשיפור משמעותי באיכות חייהם של חולי הסוכרת בעולם ומכאן הפוטנציאל הכלכלי העצום שלו".
 
הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x