בית ההשקעות הלמן-אלדובי רכש, עם שותפים, את בניין AON Center בשיקגו

העסקה מגלמת תשואה תזרימית שנתית של כ-9%

 

 
רמי דרור מנכל הלמן-אלדובירמי דרור מנכל הלמן-אלדובי
 

איתי שלוסברג
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
26/11/2015


חברת הגמל של בית ההשקעות הלמן-אלדובי מבצעת עסקת רכישת נדל"ן מניב בארה"ב. החברה רכשה עבור עמיתי קופות הגמל, ההשתלמות והפנסיה שבניהולה יחד עם שותפים את בניין "AON Center" שבשיקאגו, הבניין השלישי בגובהו בעיר והגבוה והגדול ביותר באזורו. התמורה הכוללת עבור הרכישה עומדת על כ- 712 מיליוני דולר וה-NOI השנתי צפוי לעמוד על כ -45 מיליון דולר. חלקה של חברת הגמל בעסקה הוא 60 מליון ₪ והתשואה התזרימית השנתית צפויה לעמוד על כ-9%.

בניין "AON Center" מתנשא לגובה של 83 קומות על שטח של כ-280 אלף מטר מרובע וממוקם במרכז העסקים הפיננסי של שיקגו באזור ה- East Loop הסמוך לפארק המילניום. 

הנכס מושכר למספר שוכרים מרכזיים ובחוזי שכירות לתקופות ארוכות טווח שעומדות בממוצע על כ-11 שנים. בין השוכרים הגדולים נמצאת חברת הביטוח AON, KPMG, JLL, Kraft Heintz food, AT&T, Microsoft ועוד.

השותף המנהל בעסקה הנו חברת 601W, אשר ב- 22 השנים האחרונות רכשה מספר בנייני משרדים בולטים ברחבי ארה"ב בהיקף של 40 מיליון רגל מרובע ובשווי מצטבר של מעל 8 מיליארד דולר. בעסקאות אלו החברה גייסה כ- 2 מיליארד דולר הון עצמי בעיקר ממגוון משקיעים שמביעים אמון בחברה לאורך שנים רבות. החברה השלימה עסקאות ביותר מ- 40 בנייני משרדים ברחבי ארה"ב, כולל 12 עסקאות במנהטן. כיום החברה מחזיקה בנכסים בהיקף העולה על 20 מיליון רגל מרובע, ביניהם The Mobil Building במנהטן (1.7 מיליון רגל מרובע), Prudential Plaza בשיקאגו (2.3 מיליון רגל מרובע) ו- The US Steel Tower בפיטסבורג (2.3 מיליון רגל מרובע) ועוד. בראש הקבוצה עומדים מארק קרסיק וויקטור גרשטיין שלהם עשרות שנות נסיון בתחום הנדל"ן המסחרי.

בית ההשקעות הלמן-אלדובי, בניהולו של רמי דרור, הוקם בשנת 1995 והינו אחד מבתי ההשקעות הוותיקים בשוק ההון ומנהל נכסים בהיקף של כ 14 מיליארד ש"ח עבור כ-300,000 חשבונות עמיתים. בית ההשקעות מציע מגוון רחב של שירותים ומוצרים פיננסים בדגש על חסכון לטווח בינוני ולטווח הארוך. חברת הגמל של בית ההשקעות, בניהולו של איתי ברדה, הינה אחת מחברות ניהול קופות הגמל הפרטיות הוותיקות בישראל ואחת מ-10 החברות המנהלות הגדולות ביותר בתחום הגמל.

לילך שפיר פרידלנד, סמנכ"ל השקעות בהלמן אלדובי: "מדובר בנכס מוביל אשר ממוקם במיקום מרכזי באחת הערים החשובות בארה"ב. ההשקעה צפויה להניב תזרים יציב תוך גיוון על פני מספר שוכרים איתנים ובחוזים ארוכי טווח". לדבריה, השקעה זו הנה חלק משורה של השקעות ריאליות נוספות אשר נבחרו בקפידה בשנים האחרונות בנכסי נדל"ן מניב באירופה ובארה"ב. "בתקופה הנוכחית, בה הריביות נמוכות, עסקה זו צפויה להניב תשואות אטרקטיביות לעמיתי קופות הגמל, קרנות ההשתלמות וקרנות הפנסיה המנוהלות על ידינו" אומרת שפיר פרידלנד. 

בנוגע לשיתוף הפעולה עם חברת 601W אומרת שפיר פרידלנד כי "כמו בשאר ההשקעות הריאליות שביצענו, אנו רואים חשיבות רבה בבחירת השותף המנהל את העסקה ובעסקה זה שיתפנו פעולה עם חברה בעלת מומחיות רבת שנים בתחום ובאזור הספציפי אשר משקיעה בעסקה לצידנו".  

 
הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x