ההחלטה להפחית את מס החברות מיטיבה בעיקר עם חברות הענק

 

 
 

עידו אסייג
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
17/12/2015

ח״כ איילת נחמיאס ורבין בתגובה להחלטת הממשלה לקדם את ההחלטה להפחית את מס החברות: ״ההחלטה אותה קיבלו  ראש הממשלה ושר האוצר יום למחרת אישור התקציב בקריאה ראשונה ולא כחלק ממנו, נראתה כשליפה מהמותן בדיוק כמו ההחלטה הבלתי אפקטיבית  להוריד את המע״מ ב-1% שהתקבלה באותה עת. ההחלטה להפחית את מס החברות באופן לינארי ב-1.5% ולא באופן דיפרנציאלי מחמיצה לחלוטין את המטרה העיקרית והיא עידוד הצמיחה של התעשייה הישראלית והמשק כולו, אך בפועל היא מיטיבה בעיקר עם חברות הענק״.

עוד הוסיפה ח״כ נחמיאס ורבין, כי ״עלות ההחלטה לקופת המדינה עומדת על כמיליארד שקל בשנה וביחד עם הפחתת המע״מ על 5.5 מיליארד ש״ח במציאות של האטה משמעותית.. ניתן היה, וצריך היה, לנצל את הסכום ולסייע לעסקים קטנים ובינוניים, לעסקים שנפגעו מגל הטרור ולהעניק תמריצים לחברות בנגב, בגליל ובירושלים. במקום לנתב את המשאבים  לעידוד צמיחה אמיתי ומתן תמריצים במקומות המשוועים לתעסוקה, פועלת הממשלה באופן פופוליסטי בדיוק כמו בהפחתת המע״מ ב 1% אשר כפי שחששתי, לא גולגלה כלל לטובת הצרכן הישראלי״.

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x