קליפורניה כבר לא מתייבשת ,פרויקט ההתפלה השאפתני בארה"ב יצא לדרך

הטכנולוגיה הישראלית של IDE טכנולוגיות תסייע לארה"ב להתמודד עם הבצורת הקשה

 

 
 

עידו אסייג
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
17/12/2015

מתקן ההתפלה הגדול ביותר בחצי כדור הארץ המערבי הפרויקט החסכוני והסביבתי המתקדם אשר זכה בפרסים עוד בטרם סיום הקמתו

IDE טכנולוגיות מפעילה בישראל שלושה מארבעת מתקני ההתפלה הגדולים בישראל החברה חגגה 50 שנה להיווסדה, והוכתרה לאחרונה כאחת מ-50 החברות ה"חכמות" בעולם

הבצורת הכתה במדינה המאוכלסת ביותר באמריקה – כמעט 40 מיליון תושבים – והשלישית בגודלה, אחרי אלסקה וטקסס. בקליפורניה, המדינה עם הכלכלה הגדולה באמריקה והשמינית בגודלה בעולם, אין מים. בצורת ארוכה, שלג שלא יורד בהרים ולא מזין את הנהרות והמעיינות, ניהול לא נכון ובזבוז של מים, יצרו בעיה קשה במיוחד במדינה הנשענת, במידה רבה, על חקלאות מפותחת שמזינה גם את שאר חלקי היבשת. 

מתקן ההתפלה קרלסבד, שהושק  ב14 בדצמבר, שעון ארה"ב בסן דייגו, צפוי לשנות את פני תעשיית התפלת המים בארה"ב ובעולם כולו: המתקן החדשני מסתייע בפיתוחים הטכנולוגיים החדישים ביותר של IDE טכנולוגיות במגוון מתקני התפלה ברחבי העולם, לתפוקת מים באיכות גבוהה ביותר, ביעילות ותוך צריכת אנרגיה נמוכה יחסית. 

הפרויקט, שהיקפו הכולל הינו כמיליארד דולרים, יאפשר להקטין משמעותית את התלות של תושבי האזור לקבל אספקת מים מהמקורות הנוכחיים, והתושבים יוכלו להסתמך על האוקיינוס השקט כמקור למי שתייה.
  

קרלסבד הוא הפרויקט הגדול ביותר בתחום המים בארה"ב. התפוקה הכוללת של המתקן עומדת על כ-190 מיליון ליטר מים נקיים ביום שתהווה כ-10% מאספקת המים באזור. המתקן  יסייע להפחית את המחסור במים לכל מחוז סן דייגו. 

המתקן מבוסס בין השאר על  הפיתוחים הטכנולוגיים החדישים ביותר של IDE טכנולוגיות  בעיקר בכל הנוגע לשלב הטיפול המקדים (pretreatment), שימוש באוסמוזה הפוכה (SWRO) והטכנולוגיות החדשות שמביאות לתפוקת מים באיכות הגבוהה ביותר, תוך צמצום משמעותי בתצרוכת האנרגיה. 

מלבד הפרויקט בקליפורניה, החברה לוקחת חלק בעוד עשרה פרויקטים בארה"ב ומפעילה מאות מתקנים ברחבי העולם. 

בישראל, מפעילה IDE טכנולוגיות שלושה מארבעת מתקני ההתפלה הגדולים בישראל.

אודות IDE טכנולוגיות
IDE טכנולוגיות היא מובילה עולמית בפתרונות לטיפול במים ומתמחה בפיתוח, תכנון, הקמה והפעלה של כמה ממתקני ההתפלה הגדולים והמתקדמים בעולם, בטכנולוגיות מתקדמות ממברנלית והן בתרמית, וכן במתקנים לטיפול במים תעשייתיים. IDE טכנולוגיות נמצאת בשותפות עם טווח רחב של לקוחות - רשויות מקומיות, נפט וגז, מכרות, בתי זיקוק ותחנות כוח - בנוגע להיבטים השונים של פרויקטים הקשורים למים, ומספקת כשלושה מיליון מ"ק ליום של מים באיכות גבוהה ברחבי העולם. 

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x