החולשה עדיין מורגשת בבורסות העולם >> האם מדד האס אנד פי והמעוף יבחנו את רמות השפל?

היכן נמצאות הרמות הקריטיות במעוף ובSַ&P500?

 

 
 

בועז אילון
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
21/12/2015

מדד ת"א 25, מחיר אחרון: 1519.08

פער הארביטראז' עומד על 0.64%-  והוא מרמז על ירידת מדד ת"א 25 ל-1509. בגלל לחץ הירידות  ביום שישי כנראה שמדד ת"א 25 יפתח ברמה נמוכה יותר מ-1509. החוזים הסינטטיים (המדד הגלום במחירי האופציות) סגרו חצי נקודה גבוה יותר והם מבטאים מדד של 1519.55.

להלן שיעורי השינוי של המדדים העיקריים בארץ מתחילת השנה:


מדד ת"א 25     -    3.69%
ת"א 75            -    5.08%- 
מדד היתר 50   -    22.64%


להלן גרף מדד ת"א 25 לשלוש השנים האחרונות
 

מדד ת"א 25 התחיל השבוע בירידות אך התהפך לעליות בעקבות העליות בשווקי העולם. חולשת מדד ת"א  25 ביחס לשאר המדדים מורגשת מאוד והוא רחוק כ-12% מהשיא שלו.

כדי להגיד שהמגמה ארוכת הטווח התהפכה לשלילית יש לראות שתי נקודות שפל יורדות ושתי נקודות שיא יורדות אבל בינתיים יש לנו רק שפל נמוך יותר. כל עוד לא נשבר שיא חדש, האישור לשינוי המגמה יתקבל רק בשבירת שפל נמוך יותר, כלומר ירידה אל מתחת לרמת ה-1469.

סביר ששינוי מגמה יתרחש בכול שוקי המניות בעולם יחד. אם אכן התהפכה המגמה, סביר שמדד ת"א 25 יהיה הראשון שישבור שפל נמוך יותר אבל חשוב לעקוב בעיקר אחר מדד האס אנד פי 500 כי אם וכאשר ישבר שם שפל, יהיה זה האיתות החזק ביותר לשינוי כיוון.

בהנחה שיתווספו איתותים נוספים שיאשרו את מגמת הירידה, יעד המחיר ארוך הטווח הוא 900 במהלך הרבעון הראשון של שנת 2017.

מדד האס אנד פי 500, שער אחרון 2005.55

השבוע מדד האס אנד פי נסחר בתחילה בעליות אך נסגר בירידות חדות, המדד נמצא כרגע  מתחת  לרמת התמיכה ב- 2020 נקודות. הירידה ביום חמישי מתחת רמה זו מגדילה מאוד את הסיכויים להמשך ירידות ולשבירת שפל נמוך יותר, היעד הבא הינו שבירת השפל ברמת ה-1867 מקרה כזה יהווה אישור לשינוי מגמה ומעבר לירידות במהלך השנה-שנה וחצי הקרובות.

להלן גרף של מדד האס אנד פי 500 לשלוש השנים האחרונות
 

הגרפים באדיבות תוכנת בורסה גרף

להלן התשואה של מדדי חו"ל העיקריים מתחילת השנה:

צרפת- קאק              8.25%
גרמניה-דקס             8.18%
ניקיי ביפן                 8.80%
נאסדק   100            6.57%
נאסדק                     3.95%
אס אנד פי 500        2.59%-
דאו ג'ונס                 3.89%-
פוטסי- בריטניה        7.82%-


אם אני צודק בתחזית השלילית יעד המחיר לאס אנד פי 500 הוא 1100 נקודות ברבעון הראשון של 2017. אם יישבר שיא חדש נבחן את התחזית מחדש. 

בועז איילון,מנכל ובעלים של תטא

תטא 1 הינה חברה פרטית בעלת רישיון ניהול תיקים ושיווק השקעות בהתאם לחוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, שיווק השקעות וניהול תיקי השקעות, התשנ"ה-1995, העוסקת בניהול תיקי השקעות, בשיווק השקעות (ולא בייעוץ השקעות) וכן בניהול השקעות של קרנות נאמנות בניהול מיטב דש קרנות נאמנות בע"מ ועל כן יש לה זיקה לקרנות נאמנות אלו. הכותבים ו/או לקוחותיהם מחזיקים בנכסים הנ"ל ויש להם עניין אישי בהן ועל כן קיים חשש לניגוד עניינים במישרין. העבודה נעשתה על בסיס "ניתוח טכני", כל אירוע מדיני, כלכלי או אחר עלול לגרום לכך שהתחזית לא תתקיים והיא עלולה שלא להתקיים גם ללא אירוע כלשהו. האמור אינו תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם ואינו מהווה הצעה לרכישת יחידות בקרנות נאמנות, המתבצעת על פי תשקיף הקרן והדיווחים שבתוקף. כל מי שפועל על סמך הכתוב עושה זאת על אחריותו בלבד. הנני מנהל תיקים בתטא 1 (רישיון מספר 4786). אני מצהיר בזאת שהדעות המובעות בעבודת אנליזה זו, משקפות נאמנה את דעותיי האישיות על ניירות הערך המסוקרים. בועז אילון, תטא 1 השקעות וניירות ערך בע"מ, עמק רפאים 7 ירושליים.

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x