חברת החשמל משפרת את אמינות אספקת החשמל בדרום הארץ

חברת החשמל מקימה תחנת מיתוג חדשה בדרום: אשלים

 

 
 

איתי שלוסברג
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
23/12/2015

חברת החשמל תומכת את כניסת היצרנים הפרטים למערכת ייצור החשמל ומקימה תחנת מיתוג חדשה בדרום הארץ

חברת החשמל מקימה תחנת מיתוג חדשה, אשלים, הנמצאת בדרום הארץ דרום-מערבית מצומת משאבי שדה  כ-35 ק"מ דרומה מבאר שבע,  אשר תסייע בחיבור מיתקנים סולאריים פרטיים לרשת החשמל. כמו כן, מקימה החברה קווי הולכה של 161 קילו וולט מאשלים למשאבי שדה.                                 
תחנת המיתוג החדשה תשרת יצרנים פרטיים בהקמה באזור - תרמו סולריים ופוטו וולטים ותסייע בחיבורם לרשת החשמל הארצית. 

סמנכ"ל פרוייקטים הנדסיים ופיתוח עסקי בחברת החשמל, רון ויס: "חברת החשמל מקימה את תחנת המיתוג אשלים, כחלק מתמיכתה בכניסת היצרנים הפרטיים למערכת ייצור החשמל. תחנת המיתוג, תאפשר הולכת אנרגיה בקווי 161 קילו וולט מהשדות התרמו-סולאריות והפוטו וולטאיות של 3 יצרנים פרטיים, שהספקם כ-280 מגה וואט, וחיבורם לרשת ההשנאה וההולכה של חברת החשמל. התחנה תשפר את אמינות אספקת החשמל בדרום הארץ

תחנה המיתוג 'אשלים', כוללת חדר פיקוד טכנולוגי חדשני, שדות חשמליים לחיבור היצרנים הפרטיים ומתקני חשמל.

הקמת התחנה החלה ביוני 2015 וצפויה להתחבר למערכת החשמל הארצית ביוני 2016.

בימים האחרונים אף פנתה המדינה לחברת החשמל בבקשה לקבלת אומדן להרחבת התחנה ולחיבור יצרן פרטי נוסף  בשנתיים-שלוש קרובות.

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x