הושלמה רכישת חוות רוח בפולין בהספק של 24 מגה וואט

 

 
 

עידו אסייג
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
23/12/2015

סאנפלאואר הודיעה כי הושלמה הרכישה של חוות רוח בפולין בעלת היקף כולל של 24 מגה וואט שעה וזאת לאחר שחוות הרוח חוברה לחשמל והחלה לפעול ולייצר חשמל.

תמורת החווה שילמה סאנפלאואר כ- 32 מיליון יורו

סאנפלאואר קיבלה מימון בהיקף של כ- 70% מסך התמורה

בבעלות סאנפלאואר 5 חוות רוח בפולין בהיקף של 50 מגה וואט, המחוברות לרשת החשמל ומניבות הכנסות – כל החוות נהנות מההסדרה נוכחית הכוללת תשלום בגין החשמל המיוצר וזכאות לתעודה ירוקה בגין כל מגה וואט.

אנרגיית הרוח בפולין ממשיכה להוות תחום אטרקטיבי עבור סאנפלאואר, אשר בוחנת השקעות נוספות גם תחת ההסדרה החדשה בפולין שתיכנס לתוקפה ב-1.1.16. 
 
אורלי כירם, מנכ"ל סאנפלאואר מסרה: "אנו שמחים על השלמת עסקת רכישת חוות הרוח בהספק של 24 מגה וואט ועל עמידה בלוחות הזמנים וחיבורה לפני תום השנה. מדובר בעסקה משמעותית אשר מכפילה את פורטפוליו הנכסים של החברה בפולין. בבעלותנו כיום 5 חוות לייצור חשמל מאנרגיית רוח בהספק של MW50. כל החוות מחוברות לרשת החשמל, מניבות הכנסות, נהנות מההסדרה הקיימת בפולין וכן קיבלו מימון בנקאי. תחום הרוח בפולין הינו יעד פעילות אטרקטיבי עבורנו ואנו בוחנים המשך השקעות בו גם תחת ההסדרה החדשה אשר כוללת מעבר לשיטת מכרזים על מחיר החשמל המיוצר".


הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x