סקירת מומחי המסחר על-ידי FUNDER >> יש בשוק אווירת סוף שנה

לא צפויה תנועה משמעותית בשבועיים הקרובים

 

 
 

עומר רגב
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
23/12/2015

הפעילות בשוק המט"ח יורדת לקראת חג המולד שיחול מחר וצפויה להיות רדודה עד תחילת ינואר. במבט קדימה, הצפי לסבב העלאות ריבית בארצות הברית ימשיך לחזק את הדולר בחודשים הקרובים למול המייג'ורס וגם למול השקל.

במחלקת המחקר של FXCM ישראל מציינים הבוקר: "יום נוסף שבו הדולר-שקל לא זז ממקומו ונסחר סביב 3.88-3.89. ברמה התוך-יומית ראינו אמנם גם אתמול ניסיון לפרוץ מעל רף 3.90, אך הנעילה היומית היתה מתחת לרמת המפתח, ונראה כי בתנאים הנוכחיים של סוף שנה הצמד יתקשה לפרוץ את הרמה הטכנית הזו. גם בעולם ראינו את הסוחרים בוחרים לממש מעט רווחים על הדולר, וזאת לאחר החלטת הפד להעלות את הריבית בשבוע שעבר. גם נתוני התמ"ג שפורסמו אמש בארצות הברית והיו מעט מתחת לתחזית הכבידו על הדולר. כמו כן, התייצבות מטבעות על רקע התייצבות מחיר הנפט באה על חשבון הדולר. ואולם, כשחג המולד יחול מחר, לתנודות התוך-יומיות הללו אין כל משמעות, והפעילות בשוק צפויה להיות רדודה עד תחילת ינואר. במבט קדימה, הצפי לסבב העלאות ריבית בארצות הברית ימשיך לחזק את הדולר בחודשים הקרובים למול המייג'ורס וגם למול השקל. אם כי יש לציין כי התגובה של השוק המקומי להעלאת הריבית של הפד היתה מתונה למדי ולא התבטאה בפריצה של הדולר מעלה, וכל עוד הצמד מתחת לרף 3.90 הוא גם חשוף לאפשרות של תיקון כלפי מטה".

מחלקת המחקר של פריים ברוקר: "הדולר ירד ביממה האחרונה מול מרבית המטבעות בעולם בעקבות מימוש רווחים לקראת סוף שנה. נתוני המאקרו שפורסמו אתמול בתחום התמ"ג לא הרשימו במיוחד, כמו גם הירידה המפתיעה במכירות בתים יד שנייה. להערכתנו הדולר צפוי לחזור ולהתחזק מול האירו ככל שהכלכלה האמריקאית מתאוששת והריבית שם תמשיך לעלות בשנת 2016". 

"בישראל פורסם אתמול המדד המשולב לחודש נובמבר שעלה בשיעור של 0.2%. הנתון אמנם מצביע על המשך מגמת ההתרחבות בפעילות של המשק – אך בקצב נמוך מאשר בעבר. המשך ההתערבות של בנק ישראל בשוק המט"ח מצביעה על כך כי בבנק ישראל לא יפעלו להעלאת הריבית בתקופה הקרובה".

עידן אזולאי מנהל השקעות ראשי בבית ההשקעות אפסילון למסחר:
"תקופת החגים בחו"ל תמתן את התנודתיות בשווקים בימים הקרובים. לצד זאת, נתוני המקרו האחרונים בארץ ובעולם ממשיכים להעיד על האטה, כאשר נתוני הכלכלה המקומית מצביעים על המשך ירידה בקצב הפעילות. לאור זאת, השוק ימשיך לחפש את הזרז אשר ישנה את המגמה השלילית של השבועות האחרונים ועד אז נראה שהשווקים ימשיכו להיסחר בטווח מחירים צר".
 

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x