גאווה ישראלית בדירוג הסטארט-אפים החמים לשנת 2015 של מגזין פורבס העולמי

 

 
היזם רון צוקרמןהיזם רון צוקרמן
 

איתי שלוסברג
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
27/12/2015

מלבד WhipClip דורגו  בדירוג היוקרתי  7 חברות ישראליות נוספות כגון: Beepi, Vroom ו-Menlo Secuirty  וכן חברות ענק כדוגמת: UBER  ו-WeWork  הדירוג נערך על פי שיעור הצמיחה הגבוה ביותר בין סבבי הגיוס שביצעו החברות בשנת 2015. 

אורי בירנבאום, ממייסדי WhipClip'' ציין: "הדירוג הינו גאווה עצומה לתעשיית הייטק הישראלית שממשיכה להיות קטר הצמיחה של התעשייה הישראלית. אנו שמחים על האמון הגדול שהמיזם מקבל מהמשקיעים ופועלים כל העת לצמיחתו והתרחבות לקהלים ושותפי תוכן נוספים"  

מגזין פורבס העולמי, פרסם בימים אלו את דירוג 50 הסטארט-אפים החמים לשנת 2015. 50 החברות שדורגו הינן החברות הפרטיות שהציגו את שיעורי הצמיחה הגבוהים ביותר בין סבבי הגיוס שביצעו בשנת 2015. כאמור, מבין 50 החברות המדורגות, 7 חברות הינן חברות שלפחות אחד ממייסדיה הוא ישראלי. 
WhipClip שבין מייסדיה נמנים היזמים הישראליים- רון צוקרמן ואורי בירנבאום, דורגה במקום 13 כאשר פורבס מעריכה את שווי החברה בכ- 600 מיליון דולרים. 

חברה ישראלית נוספת המדורגת בדירוג היא- Beepi שאחד ממייסדה הוא עומר סביר. החברה דורגה במקום ה-23 עם שווי של כ-564 מיליון דולר. גם הסטארט- אפ Vroom  של אלון בלוך ואלי וורטמן- דורג במקום ה-46 עם שווי של כ-218 מיליון דולר. 

חברות נוספות שבין מייסדיה נמנים ישראליים ודורגו בדירוג ניתן למנות את-  WeWork(אדם נוימן) אשר דורגה במקום 31 וכןMenlo Security   שייסד אמיר בן אפרים, המדורגת במקום ה-28 עם שווי של כ- 127 מיליון דולר  ו-Tanium של דיוויד ואוריון הינדאווי (מקום 21, עם שווי של 120 מיליון דולר). בין 50 החברות המודרגות ניתן למצוא את הסטארט-אפים המבטיחים: Slack, UBER, PicsArt וסטארט אפים נוספים. 

אפליקציית WhipClip מאפשרת לאוהדים ליצור באופן חוקי וידיאו קליפים משלהם לתוכניות הטלוויזיה הפופולריות, יומני חדשות וקליפים מוזיקליים ולשתף אותם באופן מיידי בפייסבוק, טוויטר, פינטרסט, וטמבלר כמו גם בדוא"ל וב-SMS. בנוסף, מאפשרת האפליקציה  לצופים, לחפש באמצעות מנוע חיפוש את הקטעים שברצונם לשתף מהתכנית הנוכחית ותכניות קודמות. 

כזכור,  עד כה גייסה החברה כ- 65 מיליון דולר כאשר את הגיוס האחרון על סך של כ-45 מיליון דולרים הובילה ענקית ניהול הנכסים האמריקאית, ''Eminence Capital. בחודש אפריל האחרון, אפליקציית WhipClip הייתה שותפה להיסטוריה בארה"ב, בשבירת שיא השיתופים הגדול ביותר אי פעם ברשתות החברתיות בארה"ב, כאשר אפשרה ליצור ולשתף, באופן חוקי, קליפ מתוך תכנית הטלוויזיה המדוברת Roast of Justin Bieber" ששודרה בערוץ קומדי סנטרל.

בין גופי התוכן שאיתם פועלת  WhipClip בשיתוף פעולה ניתן למנות רשתות טלוויזיה מובילות כגון ABC, CBS, FOX. קומדי סנטרל, VH1, A+E, לייפטיים, בלומברג, OWN ו-TruTV וכן לייבלים של מוזיקה לרבות יוניברסל מיוזיק גרופ וסוני מיוזיק.

WhipClip מנוהלת ממשרדי החברה בלוס אנג'לס ולחברה מרכז פיתוח בהרצליה אותו מנהל ד"ר איתן אפרתי יחד עם כ-30 מהנדסים ואנשי תוכנה מובילים. ריצ'ארד רוזנבלט, יו"רMy space  ומנכ"ל Demand Media לשעבר, הינו חלק מקבוצת המייסדים ומשמש כמנכ"ל החברה. בין המשקיעים בחברה ניתן למצוא את- קרן ההשקעות IVP, קרן Raine המתמחה בהשקעות במדיה, קרן Greycroft, חברת WME בראשות אריה עמנואל ומשקיעים פרטיים כגון סטיב בורנשטיין- לשעבר נשיא ESPN ורשת ABC, פיטר גובר- נשיא  Mandalay Entertainment ומנכ"ל Sony Pictures Entertainment לשעבר, וסקוטר בראון- מנהל העל של ג'סטין ביבר ואריאנה גרנדה.

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x