ליאור כגן, מנכ"ל סמארט בטא באלטשולר שחם בראיון ל-FUNDER >> עולם הסמארט בטא - התחום הצומח ביותר בעולם המדדים 

 

 
ליאור כגן מנכל סמארט בטא אלטשולר שחם ליאור כגן מנכל סמארט בטא אלטשולר שחם
 

יניב פרידמן
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
27/12/2015
  האם ההשקעה בקרנות סמארט בטא היא השקעה פסיבית או אקטיבית?

  למעשה זה שילוב של שניהם, השקעה פסיבית בסופו של דבר בהשקעה של מדדים ומוצרי מדדים עם כל המאפיינים של עולם המדדים,אך אפשר לראות כהשקעה אקטיבית כי הפרמטרים דומים למאפיינים של מנהלי השקעות שבוחנים את ההשקעה שלהם כמו ס.ת, מכפלי רווח,מכפילי הון.

  נאמר שאתם רוצים להקים מדד סמארט בטא 75, מה ההבדל בין המדד הזה למדד רגיל?

  למעשה המדדים של שווי שוק יקחו בעצם את 75 המניות הגדולות לפי שווי שוק, לעומת זאת במוצר סמארט בטא למעשה יעשו סינונים נוספים האוכלוסייה של יוצאי המדד יהיה מדד 75 מניות אבל עם סינונים נוספים כמו מומנטים,ערך, תנודתיות תלוי במה שעורך המדד בוחר.מה שיוצר מדד עם אוכלוסיה יותר קטנה לאחר סינון הפרמטרים.

  איך בעצם עורך המדד בוחר את הפרמטרים?

  קודם כל בוחרים את הסגמנט שאנו רוצים להיות מניות בארץ, חו"ל, אגחים, אגח, קונצרני או ממשלתי,לאחר בחירת האפיק להוציא מדד סמארט בטא נבחר את האסטרטגיה הנכונה, ניתוח עסקי נעשה בדיקה אחורה של תשואות קודמות ואחרי זה כל זה נבחר את המדד שיחס סיכוי סיכון תשואה למעשה נותן בעצם את המוצר הכי טוב.


  הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x