תכנית לתוואי רכבת קלה מחיפה לנצרת תפורסם לעיון הציבור

 

 
 

קרן מרדכי
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
31/12/2015

הועדה הארצית לתכנון ובניה של תשתיות לאומיות (ות"ל) בראשות רו"ח אביגדור יצחקי אישרה בישיבתה אתמול (ב') להעביר להערות הועדות המחוזיות ולהשגות הציבור תכנית לתוואי רכבת קלה (רק"ל) מאזור חיפה עד אזור נצרת. תוואי הרכבת יעבור ביישובים קריית אתא, שפרעם, ביר אל מכסור, ריינה-משהד ונצרת עילית.
מטרת התכנית הינה הקמת מערכת רכבת קלה אזורית להסעת המונים, עירונית ובינעירונית משולבת, אשר תשרת את תושבי הצפון ותחבר בין מטרופולין חיפה לבין הגוש העירוני נצרת – נצרת עילית. על פי התכנית (תת"ל 56), תוואי הרכבת הקלה יארך 41 ק"מ ויכלול 17 תחנות איסוף והורדת נוסעים, בין מרכז התחבורה "לב המפרץ" בחיפה לבין "צומת המוסכים" בנצרת. 

התוואי יעבור בנתיב הבא: מרכז התחבורה "לב המפרץ" בחיפה, במקביל לדרך 22 עד מחלף קריית אתא צפון, המשכו לאורך דרך 781 ועד מחלף גלעם, מעבר במסלולי דרך 79 עד צומת ריינה - משהד, דרך 6400 לנצרת עילית, נצרת דרך קריית הממשלה ומסתיים בצומת  המוסכים.
יצוין כי התכנית כפי שאושרה תוכננה בשיתוף הרשויות המקומיות בהן עובר תוואי הרכבת הקלה, ותוך התייחסות להיבטים סביבתיים ונופיים, ע"פ המלצות צוות מומחים סביבתיים.

יו"ר הועדה, רו"ח אביגדור יצחקי,  מסר כי התכנית צפויה להקל באופן משמעותי את עומסי התחבורה באזור, כמו גם לקרב בין מוקדי התעסוקה המרכזיים בצפון הארץ, וכי לתכנית חשיבות רבה בהיותה תשתית תחבורתית תומכת לפיתוח מאות יחידות הדיור באזור סובב חיפה ונצרת.

התכנית תועבר להערות הועדות המחוזיות ולהשגות הציבור לתקופה של 60 יום כנדרש בחוק.

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x