אימיון מודיעה על רכישת רישיון בלעדי לטכנונולוגיה לזהות גידולים סרטניים ולפעול כנגדם

טכנולוגיה זו תאפשר פיתוח תרופות אימיונו-תרפיות חדשניות הפועלות על"נקודות בקרה" חיסוניות ומאפשרות למערכת החיסון לזהות גידולים סרטניים ולפעול כנגדם

 

 
 

קרן מרדכי
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
30/12/2015

אימיון פארמסוטיקלס (NASDAQ:IMNP), חברת פיתוח תרופות למחלות אוטו-אימיוניות וסרטן, הודיעה היום על חתימת רישיון בלעדי עם חברת אטלנטיס ביוטק SAS לרכישת הפטנטים והידע המקצועי הדרוש לפיתוח גרסה חדשנית של טכנולוגיית  נוגדני ה-BISPECIFIC (נוגדנים חד-שבטיים דו-ספיציפיים).

מנכ"ל החברה, ד"ר דניאל טפר, ציין כי "זוהי אבן דרך משמעותית בתהליך פיתוח של שרשרת מוצרים אימיונו-תרפיים בתחום הסרטן. המחקר הפרה-קליני יתמקד בהפעלת בטכנולוגיית ה-BISPECIFIC  נגד "נקודות הבקרה" (immune checkpoints) של מערכת החיסון , כדי לאפשר למערכת החיסון לזהות ולפעול נגד תאים סרטניים. תוצאות הניסויים צפויות להתקבל במהלך 2016".

המו"פ של טכנולוגיית ה-BISPECIFIC  ייערך במעבדות החדשות של חברת אימיון במרכז אלכסנדריה למדעי החיים בניו יורק, תחת הנהגתו של ד"ר בוריס שור, מנהל המו"פ של אימיון, אשר הצטרף לאימיון היישר ממחלקת האונקולוגיה של פייזר. 

ע"פ נתונים חדשים, פלטפורמת האב-טיפוס של טכנולוגיית ה-BISPECIFIC משמרת פעילות ביולוגית ואחראית על חיסול תאים ספיציים באמצעות תאי CIK  (cytokine-induced killer T-cells). הנוגדן הדו-ספיציפי מראה אפקטים אנטי-סרטניים אין ויטרו, פעילות נגד הגידול הסרטני אין-ויוו והשפעה חיובית על הישרדות במודל לוקמיה בעכבריXENOGRAFT. הטכנולוגיה מגיעה מקונציורטיום אירופי בראשות ד"ר קדוש מ-ATLANTE BIOTECH, הממומן ע"י מענק אירופי, ואחראי על פיתוח נוגדנים דו-ספיציפיים טטרה-ולנטיים (tetravalent) מסוג IgG-1.

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x