ארז כהן, לשעבר יו"ר לשכת שמאי המקרקעין בתגובה לאישור תוכנית המתאר החדשה בבני ברק

 

 
ארז כהן, לשעבר יור לשכת שמאי המקרקעין בישראל ארז כהן, לשעבר יור לשכת שמאי המקרקעין בישראל
 

עומר רגב
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
14/06/2016

ארז כהן, לשעבר יו"ר לשכת שמאי המקרקעין :" דעתי על תוכנית המתאר החדשה בעיר בני ברק מאוד מעורבת. מצד אחד, אכן זה מאוד חשוב שבעיר מצפופה להחריד הסובלת בבעיה אקוטית של מחסור בדיור, יוקמו סופסוף 10,000 יחידות דיור חדשות, ובמיקום אטרקטיבי בסמוך לנחל הירקון. מצד שני, דווקא בני ברק יכלה להיות מודל מצוין להתחדשות עירונית ולתוספת של עשרות אלפי יחידות דיור, בתוך השטח המבונה הקיים של העיר. בסופו של דבר, ולאור הריבוי הטבעי הגבוה מאוד המאפיים את בני ברק, יהיה צורך בתוכנית מקיפה שכזאת."
 
שיר הספרי, מומחית למיתוג ערים: "זהו בהחלט מהלך דרמטי ביותר מבחינת מיתוגה של העיר בני ברק. העובדה שלצד איזור ה-BBC שבו קיימים כבר היום עשרות מגדלי משרדים והייטק, יוקם בבני ברק רובע מגורים מודרני ובמיקום מאוד אטרקטיבי על גדת הירקון ובצמוד לאיזור רמת החייל וקניון איילון יהווה דרמה מבחינת מיתוגה של העיר."
 
האדריכל עדן בר, מבעלי "בר לוי אדריכלים", מתכנן מתחם הBBC  בבני ברק: "בכך בדיוק התכוונתי שתכננתי את מתחם הBBC. מדובר בשילוב אידיאלי של פארק עסקים מודרני עם שכונת מגורים ירוקה ואטרקטיבית,שיחד יצרו בשנים הבאות את מדרש התמונה החדש של העיר בני ברק. לא עוד עיר צפופה ומיושנת ואילא עיר תוססת ומודרנית בלב גוש דן."
 
חיים מאירוביץ', מבעלי קבוצת מאירוביץ' גלנור: "כחבר באיגוד הקבלנים של רמת-גן, גבעתיים ובני ברק וכמי שחבר למקם את משרדו במתחם הBBC אני רואה בכך צעד מתבקש לחיזוק ושדרוג האיזור. יחד עם זאת שומה על עיריית בני ברק ומקבלי החלטות לשדרג את תשתיות החנייה והשאטלים לרכבת באיזור, זאת על מנת להתאים אותם למציאות החדשה.
 
הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.