תכנית חיסכון לכל ילד יוצאת לדרך >> משרד האוצר והמוסד לביטוח לאומי מזמינים אתכם ההורים לבחור את תכנית החיסכון ארוכת הטווח עבור ילדיכם

החל מה-1 בינואר 2017 תפקיד המדינה 50 ש"ח בכל חודש עבור כל ילד עד גיל 18, בנוסף לקצבה החודשית המשולמת להורים מדי חודש

 

 

FacebookTwitter Whatsapp

05/12/2016 קרן מרדכי

שר האוצר, משה כחלון: "אני קורא לכל הורה להצטרף ל-60,000 ההורים שכבר בחרו את מסלול החיסכון ולוודא שילדיהם נמצאים בתכנית הטובה והמתאימה להם ביותר."

משרד האוצר והביטוח הלאומי מוציאים לדרך את תכנית חיסכון לכל ילד. החל מה-1 בינואר 2017 תפקיד המדינה 50 ש"ח בכל חודש עבור כל ילד עד גיל 18, בנוסף לקצבה החודשית המשולמת להורים מדי חודש. הסכום שייצבר במהלך שנים אלו ינוהל בתכנית חיסכון בבנק או בקופת גמל בהתאם לבחירת ההורים. לאחרונה נשלחו לביתכם מכתבים המפרטים את אפשרויות הבחירה העומדות בפניכם.  הורים שיבקשו להכפיל את החיסכון החודשי, יוכלו להפקיד 50 ₪ נוספים, שישולמו מתוך קצבת הילדים המשולמת עבור כל ילד. הפקדה זו תגדיל את סכום החיסכון בשנה מ-600 ש"ח ל- 1,200 ש"ח עבור כל ילד. 

בימים אלו נשלחו מכתבים להורים המקבלים קצבת ילדים המכילים מידע על תכנית החיסכון, ומידע על קופות הגמל להשקעה והבנקים שנבחרו לנהל את החיסכון.

ההורים יוכלו לבחור עד 1.6.2017 היכן ינוהלו כספי החיסכון של הילדים, בקופת גמל או בבנק, ובאיזה מסלול יושקעו הכספים, מתוך רשימת קופות הגמל והבנקים שנבחרו. את הבחירה ההורים יוכלו לבצע באתר האינטרנט "חיסכון לכל ילד 02-5393700, שם ימצאו גם מידע ופרטים נוספים אודות התכנית.

במידה וההורים לא יבחרו היכן ינוהלו כספי החיסכון, הכסף יחסך בהתאם למסלול ברירת מחדל, לילדים עד גיל 15 בקופת גמל, ולילדים מעל גיל 15 בבנק.

כשימלאו לילד 18 שנים, תפקיד המדינה מענק בסך 500 ₪ לכל ילד. כספי החיסכון שנצברו יעמדו לרשות הילד, והוא יוכל למשוך אותם באישור ההורה. אם כספי החיסכון לא יימשכו עד שימלאו לילד 21 שנה תפקיד המדינה מענק נוסף בסך 500 ש"ח לחיסכון.

בתכנית יופקד גם תשלום רטרואקטיבי עבור החודשים מאי 2015 עד דצמבר 2016, במספר פעימות, ובהתאם לזכאות לקצבת ילדים בחודשים אלה. סכום התשלום הרטרואקטיבי הוא כ-3 מיליארד ש"ח.

שר האוצר, משה כחלון: "תכנית החיסכון מהווה צעד נוסף לצמצום הפערים החברתיים בישראל, לקידום הזדמנות שווה לכל ילד ולחיזוק כלכלי של משפחות מכל שכבות האוכלוסיה. אנחנו כמדינה עושים כאן צעד משמעותי כשאנחנו מוודאים שלכל ילד יהיו לפחות 20 אלף ש"ח להתחיל איתם את החיים, ובמידה ויחסוך עד גיל 21 נוסיף לו סכום נוסף לחסכון. יחד עם הפיקדון מהשירות הצבאי, צעיר בישראל יוכל לצאת לחייו החדשים עם כמות משמעותית של עשרות אלפי שקלים שיאפשרו לו לממן לימודים, לפתוח עסק או לרכוש דירה. מטרת התוכנית לוודא שלילדים שלנו יהיה את האמצעים לצאת לחיים טובים ומלאי הזדמנויות לאחר שעוזבים את הבית, ולא משנה מה הרקע הכלכלי של המשפחה. זו האחריות שלנו כמדינה ואני שמח שאנחנו מוציאים את התוכנית לפועל, לאחר ששכבה שנים על גבי שנים במגירות משרד האוצר. אני קורא לכל הורה להצטרף ל-60,000 ההורים שכבר בחרו את מסלול החיסכון ולוודא שילדיהם נהנים מהתכנית הטובה והמתאימה להם ביותר."

מנכ"ל הביטוח הלאומי, פרופ' שלמה מור יוסף: "תכנית החיסכון היא זכות של כל ילד בישראל, המאפשרת לו להתחיל את חייו הבוגרים עם סכום כסף התחלתי משמעותי, שיפתח בפניו הזדמנויות חדשות. התכנית היא גורם חשוב בצמצום ממדי העוני והאי שוויון ובטיפול בעוני הבין דורי בפרט."
 


הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן–בין באופן כללי ובין תחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.