שר האוצר נפגש עם נציגי הגופים המוסדיים, IATI וקרנות ההון סיכון במטרה לעודד השקעת גופים מוסדיים בהייטק הישראלי

 

 
משה כחלון,קרדיט:יוסי זליגרמשה כחלון,קרדיט:יוסי זליגר
 

משרד האוצר
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
30/04/2017

שר האוצר, משה כחלון נפגש אמש (רביעי) עם ראשי ארגון הגג של תעשיות ההייטק ומדעי החיים (IATI), נציגי הגופים המוסדיים וגורמי התעשייה, במטרה לקדם בצורה אופרטיבית את הטיפול בנושא שעלה מהדו"ח שהוגש לו לפני מספר שבועות, לסדר היום הציבורי – הסרת החסמים העומדים בפני הגדלת ההשקעות של הגופים המוסדיים בהייטק הישראלי.

במפגש הראשון מסוגו, אשר בו לראשונה ישבו גורמים אלו סביב שולחן אחד לדיון משותף, עלו הצעות ופתרונות מגוונים מצד המוסדיים והתעשייה. ראשי IATI המליצו לשר האוצר להקים צוות עבודה משותף, שיפעל על בסיס ההצעות הראשוניות שעלו במפגש, לגיבוש תכנית ייעודית להסרת החסמים ובכך לקידום השקעות המוסדיים בהייטק הישראלי.

משה כחלון, שר האוצר: "אני מאמין בכלכלה חופשית ובמינימום התערבות ממשלתית, אך לצערי קיימים מקומות בהם כסף ישראלי מופלה לרעה לעומת כסף זר. עיוותים אלו מונעים השקעה של גופים מוסדיים בהיי-טק הישראלי. אפשר וצריך לתקן את העיוותים הללו וזה מה שנעשה – נתקן, נסיר חסמים ונפחית רגולציה".

קרין מאיר רובינשטין, מנכ"לית IATI: "העלינו נושא חשוב לסדר היום הממשלתי וקידמנו מפגש שני בנושא עם שר האוצר, במתכונת יוצאת דופן שלא בוצעה בעבר. זאת, כי אנו מאמינים שדיאלוג משותף וישיר בין כל הגורמים הרלוונטיים, יביא לתוצאות המיוחלות של הגדלת השקעת המוסדיים בהייטק. ההמלצה למנות צוות עבודה משותף מהווה צעד חשוב לקידום הנושא".

ארז צור, יו"ר משותף, IATI: "הגופים המוסדיים רוצים להשקיע בהייטק אך מוגבלים בדרישות הרגולציה והחוק. אין ספק, כי המצב הבריא הוא שהתעשייה תתבסס על יותר הון מקומי שיגדיל את יציבותה, ויאפשר לה להמשיך להוביל בחזית תעשיית החדשנות והטכנולוגיה העולמית. על כן, יש לעשות מאמץ משותף לשמור את ההייטק תחרותי ולייצר תכנית פעולה שתכלול הסכמות המקובלות על כל הצדדים הנוגעים בדבר. תכנית זו תביא לכך שהחוסכים הישראליים ייהנו מפירות ההצלחה של ההייטק".


הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן–בין באופן כללי ובין תחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x