בשורה לחוסכים >> האוצר יכפיל את סכום ההפקדה בקופת גמל להשקעה

סגן שר האוצר, ח"כ יצחק כהן חשף בוועידת עדיף כי הנחה את רשות שוק ההון להגדיל את סכום ההפקדה השנתית בקופת גמל להשקעה מ-70 אלף

 

 
 

מיכאל לוי
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
27/11/2017


סגן שר האוצר, חבר הכנסת יצחק כהן, בוועידת עדיף ה-17: על רשות שוק ההון להגדיל את סכום ההפקדה השנתית בקופת גמל להשקעה מ-70 אלף. לדברי כהן, הגידול יהיה משמעותי מאוד והסכום החדש שיותר לחוסכים להפקיד מדי שנה במוצר החיסכון האמור יהיה מעבר להכפלת הסכום, כלומר עשוי להגיע לכדי 150 אלף בשנה.

"קופת גמל להשקעה היא מוצר עממי ונגיש המיועד לציבור הרחב שאינו בקי בתחום הפיננסי. למשל הורים שרוצים לחסוך לילדיהם. מהנתונים שיש בידינו עולה שנחסכים בו 180 מיליון ש"ח בממוצע מדי חודש. בתוך שנה בלבד, הכספים המנוהלים בקופות הגמל להשקעה עמודים על 2 מיליארד ₪".

במהלך נאומו התייחס סגן השר למתווה הביטוחים הסיעודיים החדש, לו היה שותף יחד עם שר האוצר משה כחלון ויו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן. "הכרזנו בשבוע שעבר על מתווה חדש שצמצם את מבחני ההכנסה, באופן כזה שהשירות ישופר והבירוקרטיה תצומצם. שיפרנו את הרובד הסיעודי והבטחנו שהחל מינואר 18 ישווקו רק מוצרי ביטוח ראויים ולכל הנפלטים מהמוצרים קצרי הטווח שבאים לסיומם יהיה מענה בקופות החולים או בפוליסות ההמשך של חברות הביטוח. המתווה שגובש מעניק כיסוי הולם".

על הרפורמות שביצע המשרד, יחד עם רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, בשנה האחרונה, הוא אמר: "המשכנו לקדם רפורמות שנועדו לסייע לחוסכים, יישמנו בהצלחה רפורמות משמעותיות והבאנו להישגים של ממש".

שינוי הגדרת אג"ח המיועדות שנכנס לתוקפו ביולי האחרון - הענקנו רשת ביטחון שתגדיל ב-60% לפנסיונרים שתנטרל את השפעת תנודתיות התשואות.

חיסכון לכל ילד - אני שמח לבשר כי מהנתונים שיש בידנו המהלך צלח בהצלחה רבה. למעלה מ-3 מיליון תכניות נפתחו. אני מאמין שכמה עשרות אלפי שקלים רגע לפני התחלת החיים, יפתחו דלתות רבות ויגדילו את הסיכוי של הילד להצליח.המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן–בין באופן כללי ובין תחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.