הנהלת טונדו סמארט פתחה את המסחר לרגל הרישום בבורסה בתל אביב

החברה עוסקת בפיתוח וייצור בקרים לניהול ושליטה ביישומי עיר חכמה

 

 
קרדיט צילום: Yoray Libermanקרדיט צילום: Yoray Liberman
 

עומר רגב
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
24/10/2021

הנהלת טונדו סמארט פתחה את המסחר, לרגל הרישום למסחר בבורסה לניירות ערך.

טונדו סמארט
הוקמה ב-2018 והיא עוסקת בפיתוח וייצור בקרים לניהול ושליטה ביישומי עיר חכמה, אותם היא משלבת על בסיס תשתית התאורה והחשמל הקיימת במרחב הציבורי. בקרי התאורה הייחודיים של טונדו מאפשרים, בין היתר, שליטה ובקרה חכמים על תזמוני ההדלקה והכיבוי ועל עוצמת התאורה, ובכך מביאים  לחיסכון אנרגטי, התייעלות תפעולית, וחיסכון בעלויות החשמל. 

קרדיט צילום: Yoray Liberman 

עיקר לקוחותיה של החברה כיום הינן חברות המבצעות פרויקטי תשתית עבור עיריות וממשלות, וכן יצרני תאורה. הכנסותיה של החברה מגיעות בעיקר מהשוק הישראלי ובכוונת החברה לפרוץ גם לשווקים הבינלאומיים. 

החברה הנפיקה לציבור בסכום של כ- 17.5 מיליון ₪ לפי שווי של כ- 67 מיליון שקל ומניית החברה צפויה להיכנס בתום יום המסחר של ה- 2 בדצמבר, 2021, במסגרת המסלול המהיר לחברות חדשות, למדדי הבורסה: ת"א-צמיחה, ת"א-גלובל בלוטק ות"א-טכנולוגיה.

גיא סעדי, מנכ"ל ושותף מייסד טונדו אמר: "טונדו שמה לה למטרה להפוך את העיר החכמה מחזון עתידי למציאות יומיומית. טונדו מאפשרת לכל עיר בעולם את היכולת להפוך, תוך חודשים ספורים, לכזאת שמבוססת דאטא ומייצרת איכות חיים טובה יותר לתושביה ולסביבה. אנו גאים ונרגשים לצרף היום לדרך שלנו שותפים נוספים. עם הרוח הגבית שקיבלנו, אין לנו ספק שאפשר לסמן כבר את המטרה הבאה להוביל את התחום לא רק בישראל, אלא גם בעולם."

דרורית וילנאי, מנהלת יחידת ההנפקות בבורסה אמרה: "טונדו סמארט הצטרפה לענף הטכנולוגיה הצומח בבורסה, אליו הצטרפו מתחילת השנה 52 חברות טכנולוגיה חדשות. סך הכל כולל הענף 140 חברות עם שווי שוק כולל של כ-241 מיליארד שקל. המספרים מדברים בעד עצמם וכמות החברות החדשות שהצטרפו לבורסה מתחילת השנה העומדת על כ- 90 חברות, מעמיד את הבורסה בתל אביב במקום השני בעולם עם שיעור של כ- 24% בכמות החברות החדשות, וזאת על פי המידע שמפרסמת הפדרציה של הבורסות. אנו מאמינים כי נמשיך לראות חברות חדשות בכלל וחברות הייטק בפרט, ממגוון התחומים והגדלים, מצטרפות אלינו גם בתקופה הקרובה."

בתמונה מימין לשמאל: שלומי נחום, סמנכ"ל כספים טונדו; יאיר גמליאל, יו"ר טונדו; גיא סעדי, מנכ"ל ושותף מייסד טונדו; מיכה בן עזרא, סמנכ"ל תפעול ושותף מייסד טונדו; טלי קלינמן פרוש, סמנכ"לית שיווק טונדו; אייל גל, מנהל טכנולוגיות טונדו; אליאב גנסין, יועץ טכנולוגי לדירקטוריון טונדו ודרורית וילנאי, מנהלת יחידת ההנפקות בבורסה.