צפרא כץ, מנכ"לית תאגיד אורקל העולמית במפגש עם הנשים המובילות בישראל

באירוע שכלל ארוחת ערב ומפגש קוקטייל שיתפה צפרא על המסע האישי כל הדרך מחולון בישראל ועד לצמרת ההייטק העולמית ודיברה רבות על המחויבות האישית שלה למדינת ישראל

 

 

 
קרדיט: תום חוליגנובקרדיט: תום חוליגנוב
 

אדם כהן
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
16/05/2022

במפגש יחודי התכנסו אמש בגלריית דובנוב בתל אביב הנשים הבכירות במשק מתחומים שונים לשיחה מרתקת עם צפרא כץ, מנכ"לית אורקל העולמית שנולדה בישראל.  

באירוע שכלל ארוחת ערב ומפגש קוקטייל שיתפה צפרא על המסע האישי כל הדרך מחולון בישראל ועד לצמרת ההייטק העולמית ודיברה רבות על המחויבות האישית שלה למדינת ישראל. בנוסף, חשפה את סוד ההצלחה העסקית בתקופה של אי ודאות ומשבר, על קידום נשים בתפקידי ניהול בכירים בעולמות הטכנולוגיה, ושיתפה כיצד ניווטה את אורקל העולמית להצלחה עסקית חסרת תקדים ולשחקנית משמעותית בתחום הענן בכל העולם. 

האירוע התקיים במעמד מנהלות בכירות מהעולם העסקי והציבורי ומכל הסקטורים בישראל: ביניהן: איילת שקד שרת הפנים, אורית פרקש הכהן שרת החדשנות, יעל הר אבן סמנכ"לית אורקל ישראל יפעת אורון מנכ"לית בלקסטון, עינת גז מנכלית PAPAYA, רותי פרומן מייסדת ויולה קרדיט, ענת לויון מנכ"לית בלאקרוק ישראל, תמר יסעור יו"ר ישרכרט, לילך אשר טפינסקי שותפה בקרן פימי, אורנה הוזמן בכור יו"ר נמל אשדוד, כרמלה אבנר משנה למנכ"ל בנק ירושלים, אניטה פרידמן יו"ר ויצו העולמית, ציפי ליבני, סיגל רגב מנכלית מאוחדת, מירי סיני בעלת טרגט מרקט, גלית קאופמן מנכ"לית רשת בית בלב מקבוצת מכבי, היזמית יסמין לוקץ' ועוד.

צפרה כץ, מנכ"ל אורקל העולמית: "אני המומה מההישגים והיכולות של הנשים בחדר הזה. אני לא שוכחת אף פעם את ישראל, את החשיבות שלה ואת מה שאתן, שמנהלות את המשק, עושות כדי לשמור על בטחונה ויציבותה של ישראל. כל פעם שאני שומעת על חברה ישראלי שמצליחה יש לי פרח בלב שמלבב והיום יש לי גינת פרחים.

ערן פיגנבאום, מנכ"ל אורקל ישראל: "זה כבוד גדול לנו שצפרה כץ עומדת כיום בראש אורקל ומהווה דוגמא אישית והשראה לכל העובדים בארגון. המנהיגות הנשית היא נושא משמעותי באורקל, וכחלק מתפיסת העולם שלנו אנו רואים ערך עליון בשילוב נשים בתעשיית ההייטק והטכנולוגיה. אני שמח שהנשים המובילות במשק לקחו חלק בערב החשוב הזה לקידום מנהיגות נשית בישראל."

איילת שקד, שרת הפנים: ב - 1999 הייתי סטודנטית למדעי המחשב וכשנכנסתי לעבוד למדתי על צפרה, הערצתי אותה והיא היתה מודל לחיקוי בשבילי. הלב שלי משך אותי לתחום הפוליטי. עשיתי כמה צעדים שנחשבים נועזים. אנחנו עובדות קשה ומשלמות מחיר משפחתי יקר אבל מרגישות מסופקות. הלקח שלי מהקריירה זה תמיד ללכת אחרי הלב, להעז ולא לפחד להיכשל.  הגעתי לאירוע ישר מהקבינט בטחוני בקריה. ישבנו שם 4 נשים. 3 שרות והיועמ"שית לממשלה. זאת התקדמות כי בממשלה הקודמת הייתי השרה היחידה בחדר לפעמים של 40 גברים. בסביבה הפוליטית, במיוחד של ישראל, אין תקרת זכוכית ונשים יכולות לעשות הכל. 

אורית פרקש הכהן, שרת החדשנות, המדע והטכנולוגיה: מרגש להשתתף באירוע שכזה עם כל נשים כל כך משפיעות במשק.  גם אני, כמו צפרה חייתי תקופה בבוסטון ולמדתי בהרווארד ותקופה זו שינתה את חיי. לאחר מכן חזרתי לישראל עם השאיפה לנהל ולהוביל וכך גם היה. הגעתי לנהל את משק האנרגיה. אנחנו צריכים עוד ועוד נשים שיובילו את תעשיית האנרגיה והייטק בישראל. שכל ילדה היום תדע שהיא יכולה בעתיד ללכת אחרי השאיפות שלה. ההייטק היום הוא לא רק הקטר של המשק שמוביל את כלכלת ישראל, אלא גם נכס אסטרטגי מדרגה ראשונה, שיוצר לנו הזדמנויות לשיתופי פעולה עם מדינות בעולם כמו מרוקו ואקוודור. אנחנו תמיד רוצים לחלוק את הידע שלנו".

מימין לשמאל: תמר יסעור יו״ר ישראכרט, יעל הר אבן סמנכ״לית אורקל ישראל, יפעת אורון מנכ"לית BLACKSTONE ישראל, 
קרדיט: תום חוליגנוב

בתמונה למעלה מימין לשמאל: צפרה כץ - מנכ"לית תאגיד אורקל העולמי, איילת שקד - שרת הפנים, אורית פרקש הכהן - שרת החדשנות המדע והטכנולוגיה.