עופר חביב, נשיא ומנכ"ל אבוגן: "חברות הבת שלנו ממשיכות להתקדם ואנו רואים שהן נמצאות בנקודת מפנה ומשיגות אבני דרך קריטיות"

מכירות של מוצר חדש לשיפור יבולי חיטה, התחלת ניסוי בבני אדם לתרופה לטיפול בסרטן ומכירות קנאביס בישראל והכנות למסחור באירופה | המניה הגיבה בשלילה בבורסה

 

 

 
עופר חביב, קרדיט: מגמא פוטועופר חביב, קרדיט: מגמא פוטו
 

מורן שקד
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
26/05/2022

אבוג'ן בע"מ (נאסד"ק: EVGN; הבורסה לני"ע בת"א: אבגן), חברה מובילה בתחום הביולוגיה החישובית שמטרתה להוביל מהפכה בתהליכי פיתוח מוצרים בתעשיות מדעי החיים, פרסמה היום תוצאות כספיות לרבעון הראשון לשנת 2022, שהסתיים ב- 31 במרץ 2022.

מר עופר חביב, נשיא ומנכ"ל אבוג'ן: "חברות הבת שלנו ממשיכות להתקדם ואנו רואים שהן נמצאות בנקודת מפנה ומשיגות אבני דרך קריטיות, כך שהערך הגלום בהן הופך להיות ברור ומוחשי יותר. מטרתנו הסופית היא למקסם את הערך שאנו יכולים להפיק מהטכנולוגיה שפיתחנו, דרך המוצרים הסופים שיפותחו על ידי השימוש בטכנולוגיה זו. לצורך כך בנינו אקו-סיסטם עסקי סביב כל אחד ממנועי הטכנולוגיה שלנו, בעיקר בצורה של חברות בנות עצמאיות, שכל אחת מהן מפתחת מגוון מוצרים בתחום הפעילות שלה, ובנוסף, באמצעות שיתופי פעולה אסטרטגיים לפיתוח מוצרים ספציפים. אנו מאמינים כי בטווח הארוך, ייווצר ערך משמעותי לאבוג'ן, זאת באמצעות האחזקות שלנו בחברות הבת וכן על ידי תמלוגים שישולמו ממוצרים סופיים שיפותחו במסגרת שיתופי הפעולה האסטרטגיים".

במהלך הרבעון אבוג'ן נקטה במספר צעדים לחיזוק צוות ההנהלה כאשר מינתה את ירון אלדד לתפקיד סמנכ"ל הכספים החדש שלה, קידמה את ששי מצליח כסגן נשיא בכיר, האחראי על ניהול הקשר עם חברות הבת שלנו וליאת פויגל וויגמן כסמנכ"לית משאבי אנוש. 

נכון ל-31.3.2022 אבוג'ן ממשיכה לשמור על יתרת מזומנים גבוהה של כ-45 מיליון דולר. יתרה זו מאפשרת לה מרווח נשימה בסביבת השוק המאתגרת הנוכחית, ובמקביל אנו ממשיכים לפעול לגיוון מקורות המימון ברמת חברות הבת.

אבני דרך והישגים אחרונים של חברות הבת:

ביומיקה בע"מ

ביומיקה קיבלה לאחרונה אישור ממשרד הבריאות הישראלי לערוך ניסוי הוכחת היתכנות ראשון בבני אדם, אשר עתיד להתבצע בקריה הרפואית רמב"ם. אישור זה התקבל לאחר השלמת מחקרים פרה-קליניים, בהם BMC128 ניתן בשילוב אימונותרפיה, מקבוצת מעכבי נקודות-בקרת חיסון נוגדי PD-1, שהצביעו על שיפור מובהק בפעילות כנגד גידולים סרטניים. ביומיקה מתקדמת כעת לעבר התחלת ניסוי זה. היעד לשנת 2022 הוא קבלת תוצאות ראשוניות מניסוי הוכחת היתכנות ראשון בבני אדם.

Inflammatory bowel disease (IBD) הינה מחלה קשה שהטיפול בה הוא בעל פוטנציאל שוק של כ- 20 מיליארד דולר. במהלך שנת 2021, ביומיקה השיגה תוצאות חיוביות במספר מחקרים פרה-קליניים, המצביעים על הפחתה של הפגיעה ברקמות המעי כתוצאה מדלקת זו. תוצאות אלו מהוות את הבסיס המחקרי להתקדמות לפיתוח תהליך ייצור בהיקף נרחב של BMC333. 

באפריל 2022, ביומיקה הודיעה על הסכם עם המרכז הרפואי שיבא, על מחקר קליני משותף של מיקרוביום. המטרה היא לבצע ריצוף עמוק וניתוח מיקרוביום ברזולוציה גבוהה של דגימות שהתקבלו מחולים עם IBD. ביומיקה מצפה שניתוח זה יתן אינפורמציה משלימה לעבודה הקודמת של החברה על IBD ויאפשר פיתוח תרופות נוספות. היעד לשנת 2022 - התחלת הייצור בהיקף נרחב של BMC333 כהכנה לניסויים קליניים.

לביא ביו בע"מ

לקראת סוף שנת 2021 לביא ביו החלה במסחור המוצר result™ המיועד לשיפור יבול בחיטה על בסיס מיקרובים. לפני מספר שבועות לביא ביו הודיעה כי ייצרה בהצלחה ומכרה את מלוא מכסת הייצור של result™ המתוכננת, לחקלאים בארה"ב.

תוצאות שהושגו בניסויי השדה הראו כי result™ עשוי לתרום כ –3-4 בושל נוספים של יבול לכל אקר (1 אקר = 4 דונם). שיפור זה עשוי לספק למגדלי החיטה האביבית הכנסות נוספות של 30-40 דולר בממוצע לכל אקר מעובד.

במבט קדימה, הנהלת לביא ביו עובדת על הגדלת הייצור המתוכנן שלה לעונת הגידול של 2023 אף מעבר לתכנון המקורי של החברה. בנוסף, לביא ביו מתכננת להרחיב את המכירות של result™ לשווקים נוספים בצפון אמריקה, כולל קנדה בטווח הקצר, ומאוחר יותר גם לשווקים באירופה. החברה פועלת להרחבת ההתוויה של המוצר כך שתכלול גידולים נוספים, כגון דגנים קטנים וזרעי שמן.

התוכנית של לביא ביו ביחס לקוטל פטריות ביולוגי מסוג רקב פירות ממשיכה להתקדם, לאחר השלמת שלוש שנים רצופות של ניסויים בכרמים באירופה ובארה"ב. היעד הבא לשנת 2022 הוא הגשת תיק רגולטורי ביחס למועמד המוביל LAV311 לסוכנויות הגנת הסביבה (EPA) הפדרלית של ארה"ב ושל קליפורניה, כהכנה לקראת מיסחור בשנת 2024.

קאנוניק בע"מ

בינואר 2022, קאנוניק שלחה אצווה ראשונה של זני הקנאביס הייחודיים שלה לקבלן משנה פוטנציאלי לגידול בפורטוגל. המטרה היא לבחון את הזנים הללו בתנאי גידול אירופיים וכן להתקשר בהסכמים מסחריים עם מגדלים ויצרנים מקומיים באירופה כדי לעמוד באבן הדרך של מסחור באירופה בשנת 2023.

במהלך אוקטובר 2021, קאנוניק החלה במכירות בישראל של מוצריה הראשונים בתוכנית ה – MetaYield. המוצרים, G200 ו- G150, הם מוצרי תפרחת קנאביס המשווקים תחת קטגוריות T20/C4 ו-T15/C3, בהתאמה. היעד לשנת 2022 הוא  השקת מוצרי דור שני של מוצרי MetaYield בישראל.

תוכנית Precise – במהלך השנים 2021 – 2020, קאנוניק ביצעה מחקרים פרה-קלינים וזיהתה זני קנאביס בעלי תכונות אנטי-דלקתיות ושיכוך כאבים, בגינם הוגשה לאחרונה בקשה לרישום פטנט. בינואר 2022 קאנוניק דיווחה על תוצאות חיוביות נוספות במחקרים הפרה-קליניים שתמכו אף הם בזיהוי המוצלח של זני קנאביס ספציפיים בעלי תכונות אנטי דלקתיות ושיכוך כאבים. היעד לשנת 2022 הוא איסוף מידע קליני נוסף ממטופלים אודות אינדיקציות קליניות לטובת מסחור בשנת 2023.

אגפלנוס בע"מ

אגפלנוס פועלת בימים אלה על הרחבת מאגר הנתונים של המוצר המוביל שלה APH1 -תרכובת כימית המשמשת כבסיס לפיתוח קוטל עשבים, כחלק מהיערכות לשיתוף פעולה עתידי פוטנציאלי. היעד לשנת 2022 הוא התקשרות בהסכם שיתוף פעולה נוסף בתחום קוטלי העשבים.

סיכום תוצאות כספיות מאוחדות לרבעון הראשון לשנת 2022:

יתרות המזומנים: אבוג'ן ממשיכה לשמור על חוסן פיננסי עם יתרת מזומנים מאוחדת (הכוללת מזומנים, שווי מזומנים, פיקדונות וניירות ערך) שהסתכמה בכ-44.6 מיליון דולר נכון ליום 31 במרץ 2022. כ-6.6 מיליון דולר מיתרת המזומנים המאוחדת של אבוג'ן שייכים לחברת הבת לביא ביו. לחברה אין חובות לבנקים. 

במהלך הרבעון הראשון לשנת 2022, הסתכם ניצול המזומנים המאוחד בכ-9.3 מיליון דולר, או כ- 7.6 מיליון דולר בנטרול השימוש במזומנים ע"י לביא ביו. כאשר, סכומים אלה כוללים מיליון דולר של הוצאות מימון עקב הפרשי שער דולר מול השקל, ירידה בערך של ניירות ערך סחירים וכ- 700 אלף דולר נוספים בגין הוצאות שלא צפויות לחזור על עצמן השנה, כגון תשלום בונוס שנתי לעובדים והקמת יכולות ייצור לחברה בת לביא ביו. 

כפי שצויין ברבעון הקודם, הנהלת החברה מעריכה כי ניצול המזומנים בשנת 2022 יהיה בטווח של 26 עד 28 מיליון דולר. הערכה זו כוללת את ניצול המזומנים על ידי חברת הבת לביא ביו אשר מוערכת בכ-7.6 מיליון דולר.

הכנסות החברה ברבעון הסתכמו ב - 237 אלף דולר אל מול  333 אלף דולר ברבעון המקביל אשתקד. ההכנסות נבעו בעיקר ממכירות של מוצרי קאנוניק ומפרויקט מחקר ופיתוח משותף של אגפלנוס.

הוצאות מחקר ופיתוח ברבעון, המוצגות נטו, בניכוי מענקים שהתקבלו שאינם נדרשים להשבה, הסתכמו ב-5.6 מיליון דולר, לעומת 4.3 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. הגידול בהוצאות המחקר והפיתוח מיוחס בעיקר לגורמים הבאים: 

הוצאות שוטפות של ביומיקה, לרבות ייצור של חידקים בתנאי יצור נאותים (GMP), כהכנה לתחילת ניסוי הוכחת היתכנות ראשון בבני אדם בתוכנית האימונו-אונקולוגית;

פעילות לביא ביו לצורך יצור ומסחור של המוצר result™, המיועד לשיפור יבול בחיטה על בסיס מיקרובים;

הערכות לקראת מסחור המוצרים של קאנוניק בישראל ואירופה. 

הוצאות פיתוח עסקי ברבעון הסתכמו בכ-908 אלף דולר, לעומת 570 אלף דולר ברבעון המקביל אשתקד. הגידול בהוצאות נבע בעיקר מגיוס אנשי פיתוח עסקי התומכים בפעילות המסחור של חברות הבת שלנו.

הוצאות הנהלה וכלליות נשארו יציבות ברבעון הראשון של 2022 והסתכמו ב-1.6 מיליון דולר, לעומת 1.5 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. 

ההפסד התפעולי ברבעון הסתכם ב-8.1 מיליון דולר, לעומת 6.3 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. הגידול בהפסד התפעולי נובע מגידול בהוצאות התפעוליות השונות, כפי שפורט לעיל, ובנוסף מגיוס עובדים וגידול בהוצאות שכר כתוצאה מעלייה בביקוש בשוק לעובדים בעלי מיומנויות טכנולוגיות.

ההפסד ברבעון הסתכם ב-9.1 מיליון דולר, לעומת הפסד של 7.1 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. הגידול בהפסד נובע בעיקר מעלייה בהוצאות התפעוליות, כמתואר לעיל, וכן מגידול בהוצאות מימון. 

לגרף אבוג׳ן לחצו כאן

10 קרנות נאמנות שמחזיקות סה"כ 1.11 מיליון באבוג׳ן
קרנות נאמנות שמחזיקות את אבוג׳ן.