חנן פרידמן, מנכ"ל לאומי" תוצאות מצוינות של ההנפקה, מהווים הבעת אמון באסטרטגיה של לאומי"

לאומי מנפיק מניות בהיקף של כ-2.75 מיליארד שקלים

 

 

 
חנן פרידמן, צילום: אורן דאיחנן פרידמן, צילום: אורן דאי
 

מיכאל לוי
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
23/06/2022

לאור הביקושים הגבוהים במיוחד בהנפקה, הן מצד משקיעים מקומיים והן מצד משקיעים זרים, הועלה סכום ההנפקה מסך של 2 מיליארד ₪ לסך של 2.75 מיליארד ₪.

מחיר המניה בהנפקה יעמוד על סך של 30.25 ₪ למניה.
  
מנכ"ל לאומי: "זו הבעת אמון באסטרטגיה של הבנק, בחוסנו ובמעמדו כמוביל בשוק".

בהמשך לביקושי ענק, בנק לאומי גייס כ-2.75 מיליארד ₪ במסגרת הנפקת מניות לגופים מוסדיים, מישראל ומחו"ל. במהלך ההנפקה נרשמו ביקושי ענק, וההנפקה נסגרה במחיר של 30.25 ₪ למניה. יצויין כי במחיר זה היקף הביקושים היה גבוה בלמעלה מפי שניים מהיקף ההיענות מצד הבנק. 

ההנפקה נועדה לתמוך באסטרטגיית הצמיחה של לאומי ולהרחיב את תיק האשראי האיכותי של הבנק, בעיקר בתחומי האשראי העסקי, המסחרי והמשכנתאות. זאת, תוך מימוש מלוא הפוטנציאל והיכולות של לאומי. כמו כן, ההנפקה מגדילה ומחזקת עוד יותר את בסיס ההון של הבנק ולכן צפויה לתמוך בהשאת הערך לבעלי המניות.

מנכ"ל לאומי, חנן פרידמן: "התוצאות המצוינות של ההנפקה, כמו גם היקף הביקושים הענק, הן מצד משקיעים ישראלים והן מצד משקיעים בינלאומיים, מהווים הבעת אמון באסטרטגיה של לאומי ובאופן המימוש שלה, והן שיקוף לחוסנו ומעמדו של לאומי כמוסד הפיננסי המוביל בישראל. גיוס ההון יאפשר לנו להמשיך את מגמת הצמיחה הבריאה שלנו בתחומים שבמיקוד האסטרטגי". 

את ההנפקה הוביל מטעם לאומי ראש החטיבה הפיננסית, עומר זיו.