אגד מנפיקה אג"ח לראשונה בתולדותיה – ביקושי שיא

האג"ח קיבלו דירוג של -AA מינוס מחברת מעלות | גלעד ריקלין מנכ"ל אגד: "מדובר בהבעת אמון של שוק ההון בחוסן הכלכלי של חברת אגד ובתחום התחבורה בישראל"

 

 

 
Photo Iryna Drozd Dreamstime.comPhoto Iryna Drozd Dreamstime.com
 

אדם כהן
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
15/08/2023

ביקושים חסרי תקדים לגיוס האג"ח הראשון של חברת אגד בהיקף של מעל מיליארד ש"ח. האג"ח קיבלו דירוג של AA מינוס מחברת P&S מעלות. כמעט כל גופי החיסכון לטווח ארוך השתתפו בהנפקה,אגד תגייס סכום של כ-500 מיליון ש"ח.

את הגיוס הובילה חברת החיתום של IBI. בשיתוף האנטר ורוסאריו ובליווי משפטי של משרד גרוס גולדפרב.

נכון ל־2022 אגד מפעילה 28 אשכולות קווי שירות והסיעה 204 מיליון נוסעים. נתח השוק של החברה עומד כיום על כ- 30% (כמות נוסעים) והיא פועלת תחת הסכם הפעלה עם המדינה. קבוצת אגד מפעילה קווי תחבורה ציבורית בישראל ,בהולנד ובפולין, מספקת שירותי תחזוקה של אוטובוסים, שירותי היסעים, תיירות חינוכית וכנסים דרך חברת הבת אגד היסעים  ובעלת השליטה בחברת "תבל" מפעילת הקו האדום של הרק"ל בתל אביב. לאגד גם פורטפוליו מגוון של נכסי נדל"ן בפריסה ארצית.

כניסתה של אגד לשוק ההון לראשונה תתרום לייעול מבנה ההון והינו חלק ממהלכי התייעלות שעוברת אגד במישורים שונים.

ב־2022 ההכנסות של קבוצת אגד הסתכמו ב־4.6 מיליארד שקל, עלייה של 8.7% בהשוואה ל־2021. העלייה בהכנסות הובילה לצמיחה של 6.2% ב־EBITDA המתואם שהסתכם ב־947.3 מיליון שקל. מנכ"ל אגד, גלעד ריקלין: "מדובר בהבעת אמון של שוק ההון בחוסן הכלכלי של חברת אגד לצד הבעת אמון בתחבורה הציבורית ובפוטנציאל הצמיחה של התחום.

סמנכ"ל הכספים של אגד, זיו סין מליה: "הכנסות יציבות במגמת עליה, בשילוב של יישום מנגנוני התייעלות מובנים קורצים למשקיעים אשר רואים באגד השקעה סולידית ובטוחה לאורך שנים".
x