עופר חביב, נשיא ומנכ"ל אבוג`ן: "הגענו להישגים יוצאי דופן שמהווים נקודת מפנה בתהליך שהחברה עוברת"

המשקיעים לא התלהבו מדוחות הרבעון השני

 

 

 
עופר חביב, צילום: מגמא פוטועופר חביב, צילום: מגמא פוטו
 

מורן שקד
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
18/08/2023

אבוג'ן בע"מ (נאסד"ק: EVGN, TASE: EVGN) חברה מובילה לביולוגיה חישובית שמטרתה לחולל מהפכה בדרך של גילוי ופיתוח מוצרים בתחום מדעי החיים בשווקים שונים, הודיעה על תוצאותיה הכספיות לרבעון השני שהסתיים ב- 30.6.2023.

עופר חביב, נשיא ומנכ"ל אבוג'ן, ציין: "ברבעון השני של שנת 2023 הגיעה קבוצת אבוג'ן להישגים יוצאי דופן. השגים אלו מהווים נקודת מפנה בתהליך שאבוג'ן עוברת החל משנת 2019, המועד בו הקמנו את שלושת המנועים הטכנולוגיים שלנו המבוססים על שימוש בבינה מלאכותית. להלן רשימה חלקית של ההישגים בתקופה זו: הכרזה על קבלת הזמנות רכש בסכום המצטבר של 11.3 מיליון דולר עבור זרעי הקיקיון המובחרים של קסטרה; חתימה על הסכם רישיון בין לביא ביו וCorteva-, הכולל תשלום מקדמה של 5 מיליון דולר ובנוסף תשלומי אבני דרך ותמלוגים; סגירת השקעה פיננסית עבור ביומיקה בסכום של 20 מיליון דולר; ביצוע שיפורים משמעותיים בתשתיות ובארכיטקטורה של הפלטפורמה החישובית (כולל אפליקציות חדשות) ובמנועים הטכנולוגיים שלנו; ולבסוף, רכישת אמונם של משקיעים איכותיים שהשקיעו במניות של אבוג'ן סכום ברוטו של 8.5 מיליון דולר בסבב הגיוס הגיוס האחרון, וכל זה בפרק זמן קצר יחסית. כל אלה מהווים עדות לכך שקבוצת אבוג'ן נמצאת בדרך הנכונה להצלחה".

מר חביב הוסיף ואמר: "במקביל, אבוג'ן פועלת ביתר מרץ ליצירת שיתופי פעולה ישירים בתחומי פעילות חדשים לקבוצה עם חברות מובילות בתחומים אלו. שיתופי הפעולה בתחומים אלו, שכיום אינם מכוסים על ידי חברות הבת שלנו, יובילו לפיתוח מוצרים חדשניים תוך שימוש במנועים הטכנולוגיים שלנו. למרות ששיחות ראשוניות אלו החלו רק לאחרונה, התגובות שקיבלנו להצעה הייחודית שלנו היו חיוביות, ואנו מקווים שחלק משיחות אלו יתגבשו לכדי הסכמים בעתיד הקרוב ".

אבוג'ן וחברות בנות – השגים עיקריים בחודשים האחרונים

אבוג'ן בע״מ

בחודש יולי, אבוג'ן סיימה בהצלחה סבב גיוס בסך של 8.5 מיליון דולר ברוטו. ניירות הערך שהונפקו בסיבוב זה היו מניות רגילות בלבד ולא כללו כתבי אופציה.

בחודש יולי, אבוג'ן הודיעה על השיפור האחרון במנוע הטכנולוגי של ChemPass AI: TargetSelector, יישום פורץ דרך שנועד לייעל את תהליך גילוי חלבוני מטרה. TargetSelector משתמש באלגוריתמים של למידת מכונה ונתונים גנומיים כדי לסייע לחוקרים לזהות חלבוני מטרה למוצרים חדשניים. תוספת זו למנוע הטכנולוגי של ChemPass, ממצבת אותנו בנקודה שתאפשר לנו יצירת שותפויות אסטרטגיות עם חברות מובילות בתעשייה, מזרזת את פיתוח המוצרים ומספקת פתרונות חדשניים וברי קיימא לצרכים גלובליים דחופים, כגון פיתוח תרופות וחומרי הדברה.

ביומיקה בע"מ - מפתחת תרופות חדשניות מבוססות מיקרוביום, תוך שימוש במנוע  MicroBoost AI של אבוג'ן.

באפריל 2023 ביומיקה השלימה סבב גיוס של 20 מיליון דולר לפי שווי חברה 'אחרי הכסף' של 50 מיליון דולר, כאשר מתוך סכום זה השקעה של 10 מיליון דולר בוצעה על ידי -Shanghai Healthcare Capital.

BMC128, התוכנית המובילה של החברה בתחום של אימונואונקולוגיה, נמצאת כעת בשלב 1 של הניסוי הקליני בקריה הרפואית רמב"ם, במטרה להעריך את בטיחותה (ביחד עם התרופה של חברת BMS ®Opdivo) לסרטן ריאות, מלנומה וקרצינומה של תאי כליה שאינם קטנים; הניסוי כולל כרגע 6 מטופלים מתוך 10-12 החולים הנדרשים להשלמת הניסוי.

באוגוסט 2023, ביומיקה פתחה אתר שני בישראל במרכז הסרטן דוידוף, כדי לאפשר לחולים פוטנציאליים נוספים להצטרף לניסוי הקליני BMC128 שלב 1.

ביומיקה דיווחה על תוצאות חיוביות ממחקרים פרה-קליניים של BMC426 ו - BMC427 לטיפול בתסמונת המעי הרגיז (IBS), בשיתוף עם פרופ' קארה גרוס מרגוליס באוניברסיטת ניו יורק. המחקרים הראו כי הרכב החיידקים היה יעיל בהפחתת כאבי בטן, סימפטום מרכזי של IBC. ביומיקה תערוך מחקרים פרה-קליניים נוספים כהכנה  לניסויים קליניים.

לביא ביו בע"מ - מפתחת וממסחרת מוצרי אגביולוג'יקלס מבוססי מיקרוביום, תוך שימוש במנוע הטכנולוגי MicroBoost AI של אבוג'ן.

לביא ביו חתמה על הסכם רישוי עם Corteva, המעניק זכויות בלעדיות ל-Corteva  לקידום ומסחור קוטלי הפטריות הביולוגיים המובילים של לביא ביו LAV311 ו - LAV312 – המיועדים להגנה מפני ריקבון פרי. הסכם זה מגיע לאחר שנתיים של תיקוף יכולות המוצר בניסויי שדה שבוצעו על ידי כל אחת מהחברות באופן עצמאי. לביא ביו תקבל תשלום ראשוני של 5 מיליון דולר, בשני תשלומים, ותהיה זכאית גם לתשלומים ותמלוגים נוספים מאבני דרך עתידיות בגין מכירות המוצרים של Corteva.

Thrivus™, משפר היבול של לביא ביו לחיטת אביבית, קיבל אישור רגולטורי מהסוכנות הקנדית לבדיקת מזון (CFIA). אישור זה משלש את שטח המכירות הפונציאלי של המוצר, ומרחיב את טווח התפוצה הגלובלי שלו. Thrivus™ כבר נמצא בשימוש בארצות הברית, שם הוא הוכיח את יעילותו בהגדלת ייצור החיטה האביבית בממוצע של 105-140 בושל לדונם, המתורגם להחזר השקעה של פי 4 עבור החקלאים.

אגפלנוס בע"מ - שואפת לפתח ולשווק את מוצרי האג-כימיה של הדור הבא להגנת היבול החקלאי ממזיקים, תוך שימוש במנוע הטכנולוגי ChemPass AI של אבוג'ן.

ד"ר אדריאן פרסי, מדען חקלאי בעל ניסיון של למעלה מ -20 שנה, הצטרף לדירקטוריון של אגפלנוס.

שילוב אפליקציית TargetSelector של אבוג'ן בפלטפורמת הטכנולוגיה של אגפלנוס, המופעלת על ידי מנוע הטכנולוגיה של ChemPass AI, משפר את היכולת לזהות מנגנוני פעולה חדשים, הדרושים בדחיפות לטיפול בעמידות הגוברת של מזיקים למוצרים מסחריים קיימים. התקדמות זו מחזקת את הפוטנציאל של אגפלנוס ליצירת שותפויות אסטרטגיות עם חברות מובילות בתעשייה.

קסטרה בע"מ - מספקת פתרון כולל לגידול זרעי קיקיון בקנה מידה גדול, תוך שימוש במנוע הטכנולוגי GeneRator  AI של אבוג'ן.

בחודש יוני חתמה קסטרה על הסכם מסגרת עם חברת אנרגיה מובילה. ההסכם הבטיח הזמנות רכש ראשוניות בשווי 9.1 מיליון דולר לאספקת זרעי קיקיון לגידול בטריטוריות אפריקאיות ספציפיות. 

בהמשך החודש, קיבלה קסטרה הזמנת רכש נוספת, בשווי 2.2 מיליון דולר, עבור טריטוריות נוספות באפריקה.

סיכום התוצאות הכספיות המאוחדות 

נכון ליום 30 ביוני 2023, לאבוג'ן היו מזומנים, שווי-מזומנים ופיקדונות בנקאיים לטווח קצר בסך של כ - 33.9 מיליון דולר. מתוך סכום זה, ביומיקה מחזיקה ב -16.8 מיליון דולר, ולביא ביו מחזיקה בכ -7.1 מיליון דולר. אבוג'ן, יחד עם קסטרה, קאנוניק ואגפלנוס, החזיקו במצטבר 10.0 מיליון דולר במזומן.

גיוס הכסף מהסבב האחרון ביולי, בסכום כולל של 8.5 מיליון דולר ברוטו, מחזק את מצבה הכספי של אבוג'ן ומספק לחברה את המשאבים הנדרשים לביצוע תוכניותיה ביעילות ובזמן. דוגמה לצורך פיננסי כזה היא הגידול המשמעותי הנדרש בהון החוזר של חברת הבת קסטרה, שנמצאת בבעלות מלאה של אבוג'ן, לייצר את זרעי הקיקיון הדרושים לביצוע הזמנות הרכש שהתקבלו בחודשים האחרונים, בהיקף של 11.3 מיליון דולר. 

חשוב לציין כי 10 מיליון הדולרים המתבטאים ביתרת המזומנים של אבוג'ן ל30 ביוני 2023, יחד עם קסטרה, קאנוניק ואגפלנוס, אינם כוללים את הכספים שגייסה אבוג'ן ביולי ואינם כוללים סכומים שעתידים להתקבל על בסיס הזמנות הרכש שקיבלה קסטרה בחודשים האחרונים, אשר צפויים להיות מסופקים במהלך המחצית השנייה של השנה ובתחילת השנה הבאה, בהיקף של 11.3 מיליון דולר. כמו כן, חשוב לציין כי 7.1 מיליון הדולרים המשתקפים ביתרת המזומנים של לביא ביו, אינם כוללים את 5 מיליון הדולרים הצפויים להתקבל כתשלום מראש מהסכם הרישוי עם Corteva שנחתם ביולי. 

ברבעון השני, השימוש המאוחד במזומן היה כ -5.6 מיליון דולר, שמתוכו  2.8 מיליון דולר שימשו את לביא ביו וביומיקה.

ההכנסות לרבעון השני של שנת 2023 עמדו על כ-654 אלף דולר לעומת כ-312 אלף דולר בתקופה המקבילה אשתקד. הגידול בהכנסות נבע בעיקר מהכנסות מהסכם שיתוף הפעולה של אגפלנוס עם Corteva ומכירות של מוצר Thrivus TM של לביא ביו.

הוצאות מו"פ לרבעון השני של שנת 2023, המדווחות בניכוי מענקים שאינם ניתנים להחזרה, עמדו על כ -5.4 מיליון דולר ונשארו יציבות בהשוואה לכ-5.4 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד.

הוצאות המכירה והשיווק הסתכמו לכ- 928 אלף דולר ברבעון השני של שנת 2023 וירדו במעט לעומת כ - 962 אלף דולר בתקופה המקבילה אשתקד. הסיבה העיקרית לירידה זו בהוצאות היה צמצום בהוצאות כוח האדם בחברת קנוניק.

הוצאות הנהלה וכלליות הסתכמו לכ -1.8 מיליון דולר ברבעון השני של שנת 2023, לעומת כ -1.7 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. הגידול נובע בעיקר מהוצאות הקשורות לתגמול מבוסס מניות.

הפסד תפעולי ברבעון השני של 2023 הסתכם לכ 7.9 - מיליון דולר, בהשוואה להפסד תפעולי של כ- 8.0 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד.

הכנסות מימון, בניכוי הוצאות המימון, ברבעון השני של שנת 2023 עמדו על 0.1 מיליון דולר בהשוואה להוצאות המימון, בניכוי הכנסות מימון, בסך 1.7 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. הפרש זה נבע בעיקר מהפרשי שער בין הדולר האמריקאי לש"ח בין תקופות, ירידה בשווי ניירות ערך סחירים ברבעון השני של שנת 2022 ועלייה בהכנסות ריבית במהלך הרבעון השני של שנת 2023.

הפסד נקי לרבעון השני של שנת 2023 הסתכם לכ-7.8 מיליון דולר, לעומת הפסד נקי של כ - 9.8 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד, ההפרש נובע בעיקר מהפרשי הוצאות (הכנסות) מימון כאמור לעיל.

לגרף אבוג׳ן לחצו כאן

12 קרנות נאמנות שמחזיקות סה"כ 316.6 אלפי באבוג׳ן
קרנות נאמנות שמחזיקות את אבוג׳ן. לרשימה המלאה

שם קרן

אחוז מהקרן

בשקלים

איביאי זיקה קנאביס ישראל 

7.72%

62928.75

PTF ת"א צמיחה

0.46%

15766.82

MTF מחקה ת"א צמיחה 

0.46%

60416.39

איילון (2C)י 30/70

0.25%

17685.14

דולפין גמישה

0.14%

28511.76

אימפקט מניות 

0.12%

46220.38

הראל מחקה ת"א All-Share

0.09%

8438.71

אימפקט 10/90

0.09%

19500.14

דולפין מניות 

0.04%

4721.83

דולפין 10/90

0.01%

52088.03


x