פרויקט נדל"ן מולטי פמילי להשקעה במיאמי נרכש בעלות מוערכת של כ-11 מיליון דולר

חברת השקעות הנדל"ן אינווסטו קפיטל רוכשת את הקרקע למטרת מגורים ומסחר

 

 

 
מימין: נועם שפלטר ואוהד ארד, מבעלי אינווסטו, צילום: Johannes Feltenמימין: נועם שפלטר ואוהד ארד, מבעלי אינווסטו, צילום: Johannes Felten
 

נטלי גרין
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
11/12/2023

אינווסטו קפיטל, בית להשקעות נדל"ן בבעלותם של אוהד ארד ונועם שפלטר, מודיע על רכישת קרקע בלב העיר דייבי, מיאמי, יחד עם שותפים מקומיים, לצורך הקמת פרויקט נדל"ני - מולטיפאמילי, בעלות מוערכת של כ-11 מיליון דולר. 

בשנה האחרונה, פעלו החברה ושותפיה להוצאת היתרי בנייה לקרקע, שנועדו להקמה של בניין בן 5 קומות, שיכיל כ-36 דירות מותאמות לסטודנטים, יחד עם שטחי מסחר, חדר כושר, מתחם משותף לדיירי הבניין ופסיליטיז שונים. המיזם נועד לתת מענה למחסור החמור בהיצע של שטחי מגורים במחוז מיאמי, כשלפי ההערכות, שיעור תפוסת הנדל"ן בו עומד על כ-98%. בימים אלה, אינווסטו מצרפת משקיעים לפרויקט, כשהמטרה הסופית היא למכור את הנכס לאחר כשנתיים.

דייבי הינה עיר מרכזית במטרופולין מיאמי, שאוכלוסייתה מונה למעלה מ-6 מיליון תושבים. היא צמחה ב-20 השנים האחרונות בלמעלה מ-25%, בעיקר הודות לגידול במספר הסטודנטים וצוותי הסגל השונים, בין היתר בשל מרכזי החינוך האיכותיים באזור, החל מגיל הגן ועד לאוניברסיטאות גדולות.

"ההחלטה לרכוש קרקע באזור, נבעה ממנעד רחב של שיקולים, החל מגידול מרשים באוכלוסיה, נתוני תעסוקה והשכלה מעולים, וכלה בהיצע נמוך מאוד של שטחי מגורים, שמעלים מאוד את הביקוש לדירות באזור", מספר נועם שפלטר, מנהל משותף ב-אינווסטו קפיטל. "בתקופה כזו, אנחנו רואים ישראלים רבים שמחפשים השקעות נדל"ן בחו"ל, שיסייעו להם לגדר סיכונים בתיק ההשקעות שלהם, בעקבות הלחימה ואי הודאות בישראל. המטרה שלנו היא לספק להם את הזדמנויות ההשקעה האטרקטיביות והבטוחות ביותר, שיאפשרו להם לחיות בביטחון כלכלי באמצעות הכנסות נוספות שאינן תלויות במאורעות בישראל, בכל תרחיש ביטחוני וכלכלי".

דייבי, נחשבת כ"מרכז החינוך" של דרום-מזרח ארה"ב בשל כמות בתי הספר, המכללות והאוניברסיטאות בעיר, ביניהן NOVA UNIVERSITY, בה ילמדו ב-2024 כ-24,000 סטודנטים. אחריה נמצאת Broward College, בה לומדים כ-22,000 סטודנטים, שיחד עם מוסדות אקדמיים נוספים, הופכים את דייבי לאחת הערים המשכילות בארה"ב.

אוכלוסיית המחוז גדלה מאז שנת 2010 ב-551,651 תושבים, מספר המשקף עלייה שנתית יציבה של 0.9%. האוכלוסייה צפויה לגדול ב-293,806 תושבים נוספים עד שנת 2026, המשקפים את המשך גידול האוכלוסייה השנתי. במהלך חמש השנים הבאות, ההכנסה החציונית של משק הבית צפויה לזנק בכ-14%, או בכ-$1,662 לשנה. שיעור האבטלה באזור עומד על כ-3.7% בלבד. 
 
בשנה האחרונה, דיווחה אינווסטו על רכישה של 5 מרכזים מסחריים בארה"ב: באוהיו, אילינוי, אינדיאנה, ו-ורמונט, בהיקף רכישות כולל שעומד על כ-40 מיליון דולר. זאת לאחר שהנכסים הועמדו למכירה ע"י בתי משפט והבנקים בשל המצב אליו נקלעו הבעלים או עקב צורך של בעלי הנכסים בנזילות, לאור עליות הריבית החדות שהתרחשו.
x