חציית הביטקוין - איך היא תשפיע על שווי המטבע בעתיד הקרוב?

אירוע החציה הרביעית של הביטקוין התקיים אתמול - צומת דרכים חשובה לכל המעורבים בעולם הקריפטו והבלוקצ'יין;

 

 
bitcoin-Image by VIN JD from Pixabaybitcoin-Image by VIN JD from Pixabay
 

קרן מרדכי
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
22/04/2024

אתמול, בשבת, בשעה 3:09 לפנות בבוקר, התקיים אירוע החציה הרביעית של מטבע הביטקוין, מאז השקתו.

בבית ההשקעות למטבעות דיגיטליים פרוקסיביט, מסבירים כי אירוע החציה מתרחש אחת לארבע שנים ובו מתבצעת חציית תגמול הכרייה לכורה המטבע. החציה הנוכחית חתכה את תגמול הכרייה מ-6.25 ביטקוין ל-3.125 ביטקוין לכורה. האירוע הנוכחי התרחש כאשר המחיר למטבע עמד על 63,977 דולר, ומאז השלים עליה של כ1.75% ונכון להיום עומד על כ-65,100 דולר. בנוסף לאירוע החציה, הושק פרוטוקול חדש בשם רונס “Runes” הצפוי להוסיף פונקציונליות וערך רב לרשת הביטקוין.

עוד נמסר, כי בהסתכלות היסטורית, במהלך החודשים שלאחר החציה הביטקוין עולה בצורה משמעותית, בין היתר בעקבות צמצום כמות הביטקוין שהכורים מסוגלים למכור. באירוע החציה הקודם, במאי 2020, הביטקוין עלה בתוך כשלושה חודשים מאז אירוע החציה בכ-40% מרמה של 8.250 דולר לביטקוין במאי 2020, לרמה של כ-12,000 דולר לביטקוין באוגוסט 2020.

בפרוקסיביט מציינים, כי לקראת אירוע החציה נראו עליות במחיר הביטקוין בציפיה לאירוע. עם זאת, ביום החציה או מעט אחריה רואים גם ירידות במחיר, לכן, אין אפשרות לצפות את העתיד בעזרת ההיסטוריה בלבד ואנו עלולים אף לראות גם ירידות מסוימות בזמן הקרוב.

"הספקולציות על השפעות החציה על מחיר הביטקוין מגוונות: יש המעריכים שההשפעות כבר מחושבות במחיר ולכן לא תהיה השפעה מיידית משמעותית, בעוד אחרים צופים ירידה או אף ראלי במחיר. כל אלה משקפים את הבלתי צפוי הטמון בשוק הקריפטו ובמערכת הביטקוין בפרט," נמסר. "החציה הרביעית של הביטקוין מהווה צומת דרכים חשובה עבור כל המעורבים בעולם הקריפטו והבלוקצ'יין, עם השפעות שעשויות להרחיק לכת ולשנות את פני השוק לשנים הבאות," מסכמים בחברה.


x