רי אוטומוטיב מסיימת רבעון עם צמצום בהפסד הנקי

החברה מדווחת על הפסד נקי לפי GAAP שהצטצמם ב-29% לעומת הרבעון הקודם, והפסד נקי Non-GAAP שהצטמצם ב-33% הודות לסיום שלב הפיתוח ההנדסי והתייעלות תפעולית של החברה

 

 

 
צילום: REEצילום: REE
 

עידו אסיאג
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
30/05/2024

רי אוטומוטיב בע"מ (NASDAQ:REE) חברה מובילה בטכנולוגית רכב וספקית פלטפורמות לכלי רכב חשמליים (EV), הודיעה היום (יום ה') על תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון לשנת 2024 אשר הסתיים ב-31 במרץ, 2024.

החברה סיימה את הרבעון הראשון של 2024 עם 77.5 מיליון דולר במזומן ושווי מזומן, ובמקביל גייסה 15 מיליון דולר בהנפקה ציבורית בהובלת M&G, משקיע רכב אסטרטגי ובעל המניות הגדול ביותר של רי.

ברבעון הראשון ההפסד הנקי לפי GAAP הצטצמם ב-29% לעומת רבעון קודם (QoQ) וההפסד הנקי Non-GAAP הצטמצם ב-33% QoQ וזאת הודות לסיום שלב הפיתוח ההנדסי והתייעלות תפעולית של החברה.

פנסקי ליסינג עם צי של כ-450,000 רכבים, החלה להציע את המשאית החשמלית של רי ללקוחותיה להדגמות והזמנות.

יו-הול, קיבלה ובוחנת פלטפורמת משאית חשמלית כפתרון הראשון לחישמול צי הרכב שלה המונה כ- 200,000 משאיות .

החברה ממשיכה לקבל משובים מצוינים במסגרת תוכנית הדגמת משאיותיה לציי רכבים באמצעות רשת המפיצים שלה המונה 20 מפיצים, 66 מרכזי מכירות ושירות וגישה ל-200 לציי רכב פוטנציאליים בצפון אמריקה.

החברה משוחחת עם מספר יצרני רכבים להטמעת טכנולוגיית ה REEcorner® by-wire technology שלה בהצע הרכבים שלהם.

המשאית  ה-P7C מבוססת התוכנה (טכנולוגיית full by-wire) היא הראשונה בעולם שהשיגה רישיון משרד התחבורה האמריקאי FMVSS, לקוחות ריי זכאים לתמריצים של עד 100,000 דולר למשאית.

דניאל בראל, מנכ"ל ומייסד משותף של REE: "אנחנו פותחים את שנת 2024 במומנטום חזק עם ציוני דרך משמעותיים, החל מקבלת רישיון משרד התחבורה האמריקאי ועד לאספקת משאיות ראשונות כנגד צבר ההזמנות של החברה, וזאת לטובת הדגמות של רשת המפיצים ללקוחותיהם בכל צפון אמריקה. מטרת הדגמות אלה הינה קבלת הזמנות מלקוחות צי הרכב של המפיצים, לטובת הגדלת שווי צבר ההזמנות שחצה לאחרונה את ה-185 מיליון שקל. משביססנו את רשת המפיצים שלנו  המעניקים לנו כיסוי רחב בצפון אמריקה, אנו מתמקדים כעת בגידול ההזמנות מציי הרכב תוך מתן שירות לציים הענקיים בעולם הכוללים בין היתר את Penske ו – U-Haul.  אנחנו גאים להיות השותף הראשון בהובלת תהליך חשמול של צי משאיות U-Haul, מהלך המבטא את המובילות שלנו בתעשייה ואת הערך שהטכנולוגיה שלנו מספקת. 

"אנחנו ממשיכים לראות עניין גובר בטכנולוגיית ה-full by-wire הבשלה שלנו עבור פתרונות אוטונומיים כפי שניתן לראות בשיתוף הפעולה שלנו עם Airbus. אנחנו מאמינים, כי הביקוש הגובר, בשילוב אסטרטגיית התפעול ויעילות ייצור שלנו יסייעו לנו לחדור לשוק במהרה ולהשיג את יעדינו הפיננסים".

x