מידרוג מעלה את אופק הדירוג של איילון ביטוח לאור שיפור בביצועים הפיננסיים

על פי דו"ח מידרוג איילון הציגה שיפור משמעותי ברווחיות, ביחסי כושר הפירעון שלה והיא צופה כי מגמת שיפור הרווחיות תימשך בשנות התחזית

 

 

 
שרון רייך, מנכ״ל איילון ביטוח, צילום: רמי זרניגרשרון רייך, מנכ״ל איילון ביטוח, צילום: רמי זרניגר
 

מורן שקד
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
10/06/2024

היום פרסמה מידרוג, חברת דירוג האשראי המובילה בישראל, דוח מעקב דירוג לאיילון ביטוח, במסגרתו העלתה מידרוג את אופק הדירוג של איילון מיציב לחיובי. השינוי באופק הדירוג משקף את השיפור המשמעותי שחל בביצועים הפיננסיים של איילון ובמיוחד את השיפור ברווחיות שהציגה החברה לאחרונה. השיפור ברווחיות, הנובע בין היתר מטיוב תיק הביטוח והוביל לגידול משמעותי בכרית ההונית של החברה, אשר תומך באיתנותה הפיננסית.

על פי דוח מידרוג העלאת אופק הדירוג נובעת בין היתר לאור השיפור המשמעותי ברווחיות החברה, אשר תומך בגידול בכרית ההונית, וכפועל יוצא, תורם לשיפור יחסי כושר הפרעון של החברה, כאשר אלה תומכים באיתנותה, יציבותה וגמישותה הפיננסית של החברה. עוד מציינים במדרוג כי מגמה זו צפויה להמשך בשנות התחזית. 

בנוסף, מידרוג מציינת כי עסקת ווישור, ככל ותושלם, צפויה לתרום להמשך ביסוס מיצובה העסקי של החברה בשנים הבאות, תהווה זרוע הפצה דיגיטלית ישירה משמעותית עבור החברה, ותאפשר לה להרחיב את בסיס הלקוחות.

קבוצת איילון ביטוח, הינה חברת הביטוח השישית בגודלה בישראל מאז הוקמה בשנת 1976. החברה נסחרת בבורסת ת"א משנת 1987, משרתת כ-2,600 סוכנים, ונכון ל-31 בדצמבר 2023 מנהלת נכסים בהיקף של כ-16 מיליארד ש"ח. מגזרי הפעילות של הקבוצה כוללים: ביטוח כללי, ביטוח חיים וחיסכון לטווח ארוך, ביטוח בריאות, אשראי ועוד. הקבוצה, שמשרדיה ממוקמים ברמת גן, מעסיקה כ-1,200 עובדים ובראשה עומדים אביגדור קפלן, המכהן כיו"ר דירקטוריון פעיל, ושרון רייך, כמנכ"ל.

לגרף איילון לחצו כאן

25 קרנות נאמנות שמחזיקות סה"כ 8.55 מיליון באיילון
קרנות נאמנות שמחזיקות את איילון. לרשימה המלאה
x