לומברד אודייר: מעדיפים את האג"ח הגרמני על פני אג"ח ארה"ב

בלומברד אודייר מציינים בעקבות הבחירות בבריטניה ובצרפת כי אשראי אירופי מגודר מול דולר ומניות בריטניה עדיף על מניות אירופיות

 

 

 
אגח הגרמני על פני אגח ארהב / Image-by-Freepikאגח הגרמני על פני אגח ארהב / Image-by-Freepik
 

עידו אסיאג
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
10/07/2024

בבחירות האחרונות לפרלמנט בבריטניה, מפלגת הלייבור זכתה ברוב והבטיחה יציבות בקביעת המדיניות. לעומת זאת, הבחירות בצרפת הביאו לפרלמנט שאינו מגיע לרוב יחסי, עם ניצחון מפתיע לקואליציית השמאל. השווקים הפיננסים בלונדון רשמו עליות מתונות, בעוד פריז חוותה עצירה קצרה. העדפות ההשקעה שלנו מעדיפות את האג"ח הגרמני על פני אג"ח ארה"ב, ואשראי אירופי (מגודר מול דולר), ומניות בריטניה על פני מניות אירופיות.

ממשלת בריטניה החדשה, צפויה לספק מדיניות צפויה יותר בהינתן תמיכתה הפרלמנטרית המשמעותית. העבודה מדגישה זהירות פיסקלית, תוך התמקדות בצמיחה ולא בשינויי מס. בינתיים, צרפת מתמודדת עם קשיים פוליטיים לאחר הבחירות הקשות, מה שמסבך את המאמצים להתמודד עם אתגרים פיסקאליים על רקע ירידה בדירוג האשראי.

באסטרטגיית הפורטפוליו שלנו, אנו שומרים על הקצאה מאוזנת בין מניות ואיגרות חוב ברחבי העולם, עם תחזית זהירה בשל אי ודאות פוליטית מתמשכת. אנו מעדיפים את האג"ח הגרמני בשל הפחתות הריבית הצפויות של הבנק המרכזי האירופי, וצופים לו יתרונות מביקוש למקלט בטוח בתוך הסיכונים הגיאופוליטיים. איגרות חוב קונצרניות באירופה, במיוחד באירו ומגודרות מול הדולר, מציעות תשואות אטרקטיביות למשקיעים.

לגבי מניות, בעוד שהמניות הצרפתיות התאוששו, אנו צופים אפסייד מוגבל בשל אי-הודאות הפוליטית המתמשכת. אירופה נותרה האזור הפחות מועדף שלנו מבחינה כלכלית, כאשר מניות בבריטניה מועדפות בשל שיפור בתנאים הכלכליים והערכות שווי אטרקטיביות. שוקי המטבעות משקפים דינמיקה פוליטית עם ציפיות להתחזקות הדולר האמריקני לקראת הבחירות בארצות הברית ולהקלות פוטנציאליות של הבנק המרכזי באנגליה שישפיעו על שער הלירה שטרלינג הבריטית ליחס לדולר.
x