בחירות באיגוד מתכננים פיננסים בישראל

 

 
 

קרן מרדכי
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
18/08/2015

ביום ראשון הקרוב 23.8.2015 תערך בחירות לועד המנהל ותפקיד סגן יו"ר שיחליף בעוד שנתיים את עומר גטניו CFP® כיו"ר האיגוד לקדנציה של שלוש שנים. 

כל המועמדים ראויים ומלאי מוטיבציה לשרת את הקהילה של אנשי המקצוע הבכירים בתחום הפיננסי - פנסיוני שתעניק בהם אמון. 

המועמדים הם: 

נעם הירשקורן CFP® - מנכ"ל ושותף  בבית מתכנן פיננסי (כ 15 מתכננים ) הפועל להכשרת וכניסת מתכננים פיננסים לתחום, בעלים של הירשקורן סמארט, עוסק בתכנון פיננסי CFP , בעל כ 16 שנות ניסיון בעבר סמנכ"ל נתיבות מזרחי טפחות. נעם חבר ועדה מנהלת ויו"ר ועדת טכנולוגייה, ועדת כספים וחבר בועדת כנס ועודת המבחן הבינלאומי.  

נעם אמר " אני רואה את התכנון הפיננסי כשליחות, אקדיש מזמני ומרצי  לטובת הקהילה המפוארת של המתכננים הפיננסים בכל דרך: מבחינה רגולטורית , קידום תוכנה לתכנון פיננסי וסל כלי עבודה למתכנן , קידום המותג CFP. "

עידו ברמן CFP® - עסק בתפקידים ניהוליים שונים בתחומי המכירות, אסטרטגיה, פיתוח עסקי, פיתוח מערכות מידע ושיטות מכירה ומדידה בחברות ביטוח שונות.נותן שירותים וליווי מקצועי למתכננים פיננסים רבים בהקמה והפעלה של יחידת התכנון הפיננסי. חבר וועד מנהל ופעיל בוועדות : תקנון, כנס, מבחן וטכנולוגיה. היה חלק מן התכנון והפיתוח של מערך הלמידה להסמכת ה CFP®

עידו אמר " "אעסוק  בהעצמת המתכנן - יצירת תובנה והכרה באיכותו של "המתכנן הפיננסי המוסמך" (CFP®) ויתרונות העבודה איתו וכחלק מהליך ההתבגרות שלנו כמקצוע וכאיגוד מקצועי, עלינו למסד ולסדר את התנהלות האיגוד. זאת, גם פנימה מול החברים, וגם החוצה מול מחוקקים, ספקים ונותני שירותים וכל בעלי העניין האחרים"

יעקב פורטנוי CFP® - עוסק בתחום הפיננסים וניהול הסיכונים משנת 2004. מנכ"ל ובעלים של "מיי באלאנס תכנון פיננסי".החברה מונה כ-30 עובדי תפעול ומוקד ו- 15 מתכננים פיננסים, מתוכם 6 מוסמכי CFP® .הוא נשוי ואב לשלושה, מתגורר בשימשית. חבר ועד המנהל באיגוד המתכננים. 

יעקב אמר " יש לי ניסיון עשיר בעבודה עם לקוחות רבים , חינכתי דור חדש של מתכננים צעירים שהיום יש להם הסמכה CFP®,  אני יודע לתת ללקוח את מה שהוא צריך ואני יודע ללמד אנשי מקצוע לעשות זאת. אנו ניצבים בפני אתגרים רבים ודרושים לנו אנשים שיודעים להוביל ולהראות שה CFP®  הוא מקצוע העתידי שלנו..."

בנוסף תערך בחירות לועד המנהל. בבחירות יבחרו חמש אנשי מקצוע שיצטרפו ליו"ר עומר גטניו CFP®, סגן היו"ר שיבחר, דן דוברי CFP® שיכנס לתפקיד נשיא בנובמבר 2015.

המועמדים לועד המנהל הם: דובי קלרון CFP®, גבי פרנקל CFP®,  ארז לוי CFP®,  ליאור אופק CFP®,  ד"ר רון ברגר CFP®,  רון קשת CFP®,  דני שחם CFP®,  יעקב פורטנוי CFP®,  עידו ברמן CFP®,  נעם הירשקורן CFP®,  ברק אצילי CFP®,  יוסי ורסנו CFP®,  ברק אצילי CFP®,  יוסי ברונהיים CFP®,  אורי לב ארי CFP®. 

למושב של נציג הסטודנטים הגיש מועמדות: איל מוסקוביץ. 

רקע על איגוד מתכננים פיננסים בישראל (UFPI) 

ה UFPI מסונפת ל FPSB  שהינו גוף שמטרתו שמירה על הסטנדרטים, המקצועיות, הערכיים והקוד האתי של המתכננים הפיננסים החברים בו ברחבי העולם. הארגון פועל מול עמותות שמוקמות בכל מדינה, המאגדות את המתכננים הפיננסים ומקבל סמכות להעביר הסמכה מקצועית למתכננים פיננסים, המבטיחה, שכל מי שעובר אותה ומצליח במבחן ההסמכה הבינלאומי שלה, יכול לשאת את תואר CFP®  שהינו התואר המוכר והמכובד ביותר בעולם בתחום התכנון הפיננסי. הבסיס לתכנית ההסמכה החל להתפתח בארה”ב כבר בשנת 1972 בארה”ב, כאשר על בסיס זה התפתחו כל עקרונות התכנית שקיימת היום.

ה CFP® זוכה להכרה ב- 26מדינות ברחבי העולם והסמיך עד היום למעלה מ- 160,000 מתכננים פיננסים ברחבי העולם, ולמעלה מחצי מליון מצויים בתהליכי ההסמכה. רגולטורים רבים ברחבי העולם ובהם - באנגליה, הונג קונג, מלזיה, ניו זילנד, דרום אפריקה, מכירים בהסמכה זו ומיסדו אותה באופן רגולטורי כסטנדרט המקצועי הגבוה ביותר לעוסקים בתעשיית הביטוח ופיננסים.

תכנון פיננסי הוא תהליך עבודה של בניית אסטרטגיות עבור משפחות לניהול ענייניהם הפיננסים במטרה להגשים יעדי חיים. כל הלומדים תכנון פיננסי השלימו תכנית לימודים של 4 סמסטרים במהלך שנתיים והתמחו בכל הדיסציפלינות של המציאות הכלכלית של משפחות במרחב גדול של פעילות פיננסית לרבות ניהול פיננסי של משפחות, ניהול נכסים, ניהול סיכונים, תכנון מס, תכנון פרישה, תכנון עיזבון והעברת נכסים בין דורית. (Estate Planning). הקורס מביט על המציאות של הלקוח בארץ וגם בעולם (לבעלי נכסים או אזרחויות בחו"ל). הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x