חודש אוקטובר 2026 הסתיים בירידות במסלולי החיסכון המנוהלים, אך מתחילת השנה התמונה עדיין חיובית.
חוסר הוודאות הפוליטי בישראל, בחירות האמצע בארה"ב, החשש מעימות מחודש מול איראן והעלייה במחירי הנפט הצטרפו למימושים במניות הטכנולוגיה והשבבים. האם מדובר בתיקון זמני או בתחילתה של תקופה תנודתית יותר?

לפני הכול: מדוע קיימים פערים דרמטיים בין תשואות הגופים החודש?
לפני שניגש לניתוח התשואות, חשוב לי להתייחס לנקודה שעשויה להסביר חלק מהפערים בין הגופים המנהלים.
השוואת תשואות אוקטובר אינה בהכרח השוואה על בסיס ימי מסחר זהים.
יום שישי ה-30 באוקטובר, התאפיין בירידות בשווקים, אך אופן ומועד השתקפותן בתשואות החודשיות עשויים להיות שונים בין הגופים, בין היתר בשל מועדי השערוך והפרסום.
בחלק מהגופים (כמו איילון ומגדל) השפעת הירידות כבר נכללת בתשואת אוקטובר, ואילו בגופים אחרים היא עשויה לבוא לידי ביטוי רק בתשואת נובמבר.
העובדה שסיום החודש חל בסמוך לסוף השבוע מחדדת את חשיבות ההבחנה הזאת.
לכן, כאשר בוחנים את הפערים בין מנהלי ההשקעות, חשוב לזכור שלא כל הבדל בתשואה מעיד בהכרח על ניהול השקעות טוב או חלש יותר בוודאי לא על סמך חודש אחד.
חודש אוקטובר היה חודש בו המדדים בישראל ירדו משמעותית יותר מארה"ב ולכן כמו תמיד נצפה לראות כי מסלולי בתי ההשקעות (תחת הכשרה בסט אינווסט) יניבו תשואה עודפת אל מול מסלולי חברות הביטוח.
באופן כללי ניתן לראות כי בתי ההשקעות תחת "הכשרה בסט אינווסט" – אלו החשופים משמעותית יותר לארה"ב בכלל ולדולר בפרט הניבו את הירידות הקטנות ביותר.
במסלול הכללי: הכשרה - ילין לפידות - היחידה בתשואה חודשית חיובית!
הגדילה לעשות "הכשרה - ילין לפידות" מבית הכשרה – שהניבה תשואה חיובית של 0.09% גם בחודש אוקטובר האדום. במקום השני ניצבת הכשרה - מור, עם ירידה של 0.05%, ובמקום השלישי הכשרה - אנליסט, עם ירידה של 0.09%.
במסלול הכללי: מתחילת השנה כלל ביטוח מובילה
מתחילת השנה, כלל ביטוח מובילה במסלול הכללי עם תשואה של 7.84%. אחריה הכשרה - מור, עם 7.42%, ובמקום השלישי מנורה מבטחים, עם 6.88%.
במסלול הכללי: 12 חודשים- כלל ביטוח מובילה
בדירוג ל־12 חודשים, כלל ביטוח שומרת על המקום הראשון במסלול הכללי, עם תשואה של 10.85%. מנורה מבטחים מדורגת שנייה עם 9.72%, והכשרה - מור שלישית עם 9.63%.
במסלול המניות: הכשרה - ילין לפידות מובילה באוקטובר
הכשרה - ילין לפידות מובילה באוקטובר גם במסלול מניות, עם הירידה המתונה ביותר בקרב המסלולים המנוהלים שבטבלה - 0.10%. הכשרה - מור מדורגת שנייה עם ירידה של 0.50%, והכשרה - אנליסט שלישית עם ירידה של 0.52%.
במסלול המניות: מתחילת השנה - כלל ביטוח מובילה
כלל ביטוח מובילה מתחילת השנה גם במסלול המניות, עם תשואה של 13.18%. במקום השני הכשרה - מור, עם 11.65%, ובמקום השלישי הראל, עם 11.31%.
במסלול המניות: 12 חודשים -0 כלל ביטוח מובילה
סדר שלוש המובילות במסלול המניות נשמר: כלל ביטוח ראשונה עם תשואה של 17.91%, הכשרה - מור שנייה עם 15.71%, והראל שלישית עם 15.59%.
"כלל ביטוח" כזכור חשופה יותר לישראל לעומת מסלולי בתי ההשקעות תחת "הכשרה" ולכן בחודש אוקטובר ההשפעה הייתה שלילית סביב הממוצע.
הדירוג מתייחס למסלולים המנוהלים שבטבלאות; מסלול עוקב S&P 500 מוצג בנפרד. בהשוואת אוקטובר יש להביא בחשבון שאיילון ומגדל כוללות בחישוב את 30 באוקטובר, ואילו יתר המסלולים המנוהלים בטבלאות אינם כוללים יום זה.
מה הניע את השווקים?
הבחירות בישראל כמובן, החשש מהסלמה מול איראן והירידות במניות השבבים העיבו על השווקים
ישראל: חוסר הוודאות הפוליטי חוזר למרכז הבמה
המערכת הפוליטית בישראל ממשיכה להוות גורם משמעותי בהערכת הסיכונים של המשקיעים.
סביב מערכת הבחירות והאפשרות לשינויים בהרכב הממשלה ובמדיניות הכלכלית, עולות שאלות הנוגעות לתקציב המדינה, להיקף הגירעון, להוצאות הביטחון וליכולת לקדם רפורמות כלכליות.
מבחינת שוק ההון, השאלה אינה רק פוליטית. משקיעים מקומיים וזרים מבקשים להבין מה תהיה המדיניות הכלכלית בשנים הקרובות, כיצד תתמודד ישראל עם צורכי הביטחון הגדלים והאם תישמר היציבות הפיסקלית.
אי־ודאות פוליטית ממושכת עשויה להשפיע על שער השקל, על שוק האג"ח הממשלתיות ועל פרמיית הסיכון של ישראל.
מנגד, המשק הישראלי כבר הוכיח בעבר יכולת התאוששות גם בתקופות מאתגרות כמו מאז ה-08/10/23 ועד 06/2026 בו עלו המדדים המובילים בישראל ביותר מ-200%! (פי 3)
לכן, לא נכון לייחס כל ירידה בשוק המקומי לאירועים פוליטיים בלבד, לעתים חוסר הוודאות לגבי אופי הממשלה, האפשרות של בחירות נוספות בתחילת 2027 הוא עצמו גורר ירידות בשוק.
בחירות האמצע בארה"ב: וול סטריט בוחנת את היום שאחרי
במקביל להתפתחויות בישראל, תשומת הלב של המשקיעים הופנתה גם לבחירות האמצע בארה"ב, שנערכו בתחילת נובמבר.
לבחירות אלו חשיבות רבה, משום שהרכב הקונגרס משפיע על יכולתו של הממשל לקדם מדיניות כלכלית בתחומי המיסוי, התקציב, הסחר והרגולציה.
עבור שוק המניות האמריקאי, ובמיוחד עבור חברות הטכנולוגיה הגדולות, מדובר בסוגיות בעלות השלכות ישירות על סביבת הפעילות העסקית.
המשקיעים בוחנים בין היתר את האפשרות לשינויים במדיניות המכסים, בהגבלות הסחר עם סין, בהיקף התמיכה בתעשיות מקומיות ובמדיניות כלפי חברות הטכנולוגיה.
עם זאת, חשוב לזכור כי השפעת הבחירות על שוקי ההון אינה חד־כיוונית. גם כאשר קיימת אי־ודאות פוליטית, ביצועי החברות, סביבת הריבית והצמיחה הכלכלית ממשיכים להיות גורמים מרכזיים בקביעת מחירי המניות.
איראן, הנפט והחשש מהתפרצות אינפלציונית מחודשת
אחד מגורמי הסיכון המשמעותיים עבור השווקים נותר המתח הביטחוני בין ישראל, ארה"ב ואיראן.
האפשרות להסלמה צבאית מחודשת מעלה חששות מפגיעה בתשתיות אנרגיה, בשינוע נפט ובנתיבי הסחר באזור המפרץ הפרסי.
העלייה במחירי הנפט במהלך אוקטובר החזירה למרכז הדיון את הקשר שבין סיכונים גיאופוליטיים לבין אינפלציה.
כאשר מחירי האנרגיה עולים, ההשפעה אינה מוגבלת לתחנות הדלק. מחירי הנפט משפיעים על עלויות ההובלה, הייצור והתעשייה, ובהמשך עשויים להתגלגל גם למחירי מוצרים ושירותים.
עבור הבנקים המרכזיים מדובר באתגר: מצד אחד, האטה בפעילות הכלכלית עשויה לתמוך בהפחתות ריבית; מצד שני, התייקרות מחודשת של האנרגיה עלולה להקשות על המשך תהליך הורדת הריבית.
חשוב להדגיש כי הסלמה צבאית נוספת אינה עובדה מוגמרת. השווקים מתמחרים מגוון תרחישים, ולעיתים עצם החשש מהתרחשות אירוע משמעותי מספיק כדי להגדיל את התנודתיות.
מניות השבבים: האם המשקיעים מתחילים לבחון מחדש את מהפכת הבינה המלאכותית?
אחד המוקדים הבולטים של הירידות באוקטובר היה סקטור השבבים והטכנולוגיה.
לאחר תקופה שבה חברות הקשורות לבינה מלאכותית נהנו מביקושים משמעותיים ומהתלהבות רבה מצד המשקיעים, באוקטובר נרשמו מימושים חדים בחלק מהמניות.
חברות העוסקות בפיתוח מעבדים, שבבי זיכרון ותשתיות למרכזי נתונים ניצבות כיום במרכז מהפכת הבינה המלאכותית, אך במקביל גם מול ציפיות גבוהות במיוחד מצד שוק ההון.
וכאן בדיוק טמון האתגר.
חברה יכולה להמשיך לצמוח, להציג הכנסות גבוהות ואף לפרסם דוחות טובים, ובכל זאת מנייתה עשויה לרדת אם התוצאות אינן עומדות בציפיות הגבוהות שכבר מגולמות במחיר.
כך למשל מניית גוגל ירדה ביום מסחר אחד לקראת סוף אוקטובר ב-12%, למעלה מ-500 מיליארד ₪ שהתאדו ביום אחד למרות שהחברה הרוויח 125 מיליארד דולר, היא פספסה את תחזיות האנליסטים – דבר שגרם למשקיעים לתהות לגבי המכפיל הגבוה של החברה.
מבט לנובמבר: שלושה מוקדים שימשיכו להעסיק את המשקיעים
עם הכניסה לחודש נובמבר, השווקים צפויים להמשיך ולעקוב אחר שלושה גורמים מרכזיים.
הראשון הוא ההתפתחויות הפוליטיות בישראל ובארה"ב וההפסד המסתמן של נשיא ארה"ב בסנאט ובקונגרס + היכולת לתרגם אותן למדיניות כלכלית ברורה.
השני הוא המצב הביטחוני במזרח התיכון, בדגש על היחסים עם איראן ועל השפעתם האפשרית על מחירי הנפט והאינפלציה.
השלישי הוא ביצועי חברות הטכנולוגיה והשבבים, שימשיכו לעמוד במבחן הציפיות הגבוהות של המשקיעים.
הניסיון מלמד שהחלטות השקעה המתקבלות מתוך תגובה לתנודתיות קצרת טווח אינן בהכרח משרתות את המטרות הכלכליות ארוכות הטווח.
יתרונות המוצר פוליסות חסכון:
האפשרות לצפות בביצועי התוכניות השונות ולהשוות ביניהם ברמה חודשית ושנתית – שקיפות גבוהה מאוד.
אפשרויות המינוף – לקיחת הלוואה על חשבון הכספים בפוליסה בריביות שנעות בין P ל-P-0.8%
דחיית מיסוי רווח הון בעת שינוי מסלול השקעה.
פיזור נכסים – כ-5 – 30% מהכספים במסלול ההשקעה ה"כללי" (תלוי חברת ביטוח והחלטת ועדת השקעות של כל חברה) בכלל לא מנוהלים בבורסה וחשופים לנכסים בלתי סחירים (כביש 6, מאגרי גז, חברת החשמל ועוד).
מאפשר למבוטחים ליהנות ממוצר מעולה שפרח בשנים האחרונות עם תשואות מעולות.
ליגת FUNDER
פוליסות חיסכון
ימי החישוב אינם זהים: איילון ומגדל כוללות את 30/10 בתשואת אוקטובר; שאר חברות הביטוח והמסלולים המנוהלים בטבלה אינם כוללים יום זה.
תשואות באחוזים · אוקטובר 2026 · מהגבוה לנמוך
| # | הגוף / המסלול | אוקטובר 2026 |
מתחילת 2026 |
12 חודשים |
|---|---|---|---|---|
| 1 | הכשרה - ילין לפידות | 0.09% | 5.54% | 6.73% |
| 2 | הכשרה - מור | -0.05% | 7.42% | 9.63% |
| 3 | הכשרה - אנליסט | -0.09% | 6.36% | 7.78% |
| 4 | הכשרה - מיטב | -0.25% | 6.73% | 8.64% |
| 5 | הכשרה | -0.36% | 5.64% | 6.92% |
| 6 | הכשרה - אלטשולר שחם | -0.40% | 4.32% | 4.50% |
| 7 | הפניקס | -0.41% | 5.96% | 8.56% |
| 8 | כלל ביטוח | -0.45% | 7.84% | 10.85% |
| 9 | הראל | -0.50% | 6.40% | 8.47% |
| 10 | מנורה מבטחים | -0.63% | 6.88% | 9.72% |
| 11 | איילון† | -1.29% | 6.17% | 9.44% |
| 12 | מגדל† | -1.43% | 5.99% | 8.57% |
| ממוצע המסלולים | -0.48% | 6.27% | 8.32% | |
תשואות באחוזים · אוקטובר 2026 · מהנמוך לגבוה
| # | הגוף / המסלול | אוקטובר 2026 |
מתחילת 2026 |
12 חודשים |
|---|---|---|---|---|
| 12 | מגדל† | -1.43% | 5.99% | 8.57% |
| 11 | איילון† | -1.29% | 6.17% | 9.44% |
| 10 | מנורה מבטחים | -0.63% | 6.88% | 9.72% |
| 9 | הראל | -0.50% | 6.40% | 8.47% |
| 8 | כלל ביטוח | -0.45% | 7.84% | 10.85% |
| 7 | הפניקס | -0.41% | 5.96% | 8.56% |
| 6 | הכשרה - אלטשולר שחם | -0.40% | 4.32% | 4.50% |
| 5 | הכשרה | -0.36% | 5.64% | 6.92% |
| 4 | הכשרה - מיטב | -0.25% | 6.73% | 8.64% |
| 3 | הכשרה - אנליסט | -0.09% | 6.36% | 7.78% |
| 2 | הכשרה - מור | -0.05% | 7.42% | 9.63% |
| 1 | הכשרה - ילין לפידות | 0.09% | 5.54% | 6.73% |
| ממוצע המסלולים | -0.48% | 6.27% | 8.32% | |
תשואות באחוזים · מתחילת השנה · מהגבוה לנמוך
| # | הגוף / המסלול | אוקטובר 2026 |
מתחילת 2026 |
12 חודשים |
|---|---|---|---|---|
| 1 | כלל ביטוח | -0.45% | 7.84% | 10.85% |
| 2 | הכשרה - מור | -0.05% | 7.42% | 9.63% |
| 3 | מנורה מבטחים | -0.63% | 6.88% | 9.72% |
| 4 | הכשרה - מיטב | -0.25% | 6.73% | 8.64% |
| 5 | הראל | -0.50% | 6.40% | 8.47% |
| 6 | הכשרה - אנליסט | -0.09% | 6.36% | 7.78% |
| 7 | איילון† | -1.29% | 6.17% | 9.44% |
| 8 | מגדל† | -1.43% | 5.99% | 8.57% |
| 9 | הפניקס | -0.41% | 5.96% | 8.56% |
| 10 | הכשרה | -0.36% | 5.64% | 6.92% |
| 11 | הכשרה - ילין לפידות | 0.09% | 5.54% | 6.73% |
| 12 | הכשרה - אלטשולר שחם | -0.40% | 4.32% | 4.50% |
| ממוצע המסלולים | -0.48% | 6.27% | 8.32% | |
תשואות באחוזים · מתחילת השנה · מהנמוך לגבוה
| # | הגוף / המסלול | אוקטובר 2026 |
מתחילת 2026 |
12 חודשים |
|---|---|---|---|---|
| 12 | הכשרה - אלטשולר שחם | -0.40% | 4.32% | 4.50% |
| 11 | הכשרה - ילין לפידות | 0.09% | 5.54% | 6.73% |
| 10 | הכשרה | -0.36% | 5.64% | 6.92% |
| 9 | הפניקס | -0.41% | 5.96% | 8.56% |
| 8 | מגדל† | -1.43% | 5.99% | 8.57% |
| 7 | איילון† | -1.29% | 6.17% | 9.44% |
| 6 | הכשרה - אנליסט | -0.09% | 6.36% | 7.78% |
| 5 | הראל | -0.50% | 6.40% | 8.47% |
| 4 | הכשרה - מיטב | -0.25% | 6.73% | 8.64% |
| 3 | מנורה מבטחים | -0.63% | 6.88% | 9.72% |
| 2 | הכשרה - מור | -0.05% | 7.42% | 9.63% |
| 1 | כלל ביטוח | -0.45% | 7.84% | 10.85% |
| ממוצע המסלולים | -0.48% | 6.27% | 8.32% | |
תשואות באחוזים · 12 חודשים · מהגבוה לנמוך
| # | הגוף / המסלול | אוקטובר 2026 |
מתחילת 2026 |
12 חודשים |
|---|---|---|---|---|
| 1 | כלל ביטוח | -0.45% | 7.84% | 10.85% |
| 2 | מנורה מבטחים | -0.63% | 6.88% | 9.72% |
| 3 | הכשרה - מור | -0.05% | 7.42% | 9.63% |
| 4 | איילון† | -1.29% | 6.17% | 9.44% |
| 5 | הכשרה - מיטב | -0.25% | 6.73% | 8.64% |
| 6 | מגדל† | -1.43% | 5.99% | 8.57% |
| 7 | הפניקס | -0.41% | 5.96% | 8.56% |
| 8 | הראל | -0.50% | 6.40% | 8.47% |
| 9 | הכשרה - אנליסט | -0.09% | 6.36% | 7.78% |
| 10 | הכשרה | -0.36% | 5.64% | 6.92% |
| 11 | הכשרה - ילין לפידות | 0.09% | 5.54% | 6.73% |
| 12 | הכשרה - אלטשולר שחם | -0.40% | 4.32% | 4.50% |
| ממוצע המסלולים | -0.48% | 6.27% | 8.32% | |
תשואות באחוזים · 12 חודשים · מהנמוך לגבוה
| # | הגוף / המסלול | אוקטובר 2026 |
מתחילת 2026 |
12 חודשים |
|---|---|---|---|---|
| 12 | הכשרה - אלטשולר שחם | -0.40% | 4.32% | 4.50% |
| 11 | הכשרה - ילין לפידות | 0.09% | 5.54% | 6.73% |
| 10 | הכשרה | -0.36% | 5.64% | 6.92% |
| 9 | הכשרה - אנליסט | -0.09% | 6.36% | 7.78% |
| 8 | הראל | -0.50% | 6.40% | 8.47% |
| 7 | הפניקס | -0.41% | 5.96% | 8.56% |
| 6 | מגדל† | -1.43% | 5.99% | 8.57% |
| 5 | הכשרה - מיטב | -0.25% | 6.73% | 8.64% |
| 4 | איילון† | -1.29% | 6.17% | 9.44% |
| 3 | הכשרה - מור | -0.05% | 7.42% | 9.63% |
| 2 | מנורה מבטחים | -0.63% | 6.88% | 9.72% |
| 1 | כלל ביטוח | -0.45% | 7.84% | 10.85% |
| ממוצע המסלולים | -0.48% | 6.27% | 8.32% | |
? התשואה הגבוהה בכל תקופה, בין 12 המסלולים המנוהלים המוצגים.
† איילון ומגדל: כולל 30/10/2026. פערי מועדי החישוב עשויים להשפיע על ההשוואה.
הממוצע הוא ממוצע פשוט של 12 המסלולים המנוהלים, ללא שקלול נכסים.
מקור: מחשבוני חברות הביטוח, לפי כתבת דן גרינברג ב-FUNDER מ-04/11/2026.
ליגת FUNDER
פוליסות חיסכון
ימי החישוב אינם זהים: איילון ומגדל כוללות את 30/10 בתשואת אוקטובר; שאר חברות הביטוח והמסלולים המנוהלים בטבלה אינם כוללים יום זה.
תשואות באחוזים · אוקטובר 2026 · מהגבוה לנמוך
| # | הגוף / המסלול | אוקטובר 2026 |
מתחילת 2026 |
12 חודשים |
|---|---|---|---|---|
| 1 | הכשרה - ילין לפידות | -0.10% | 8.70% | 10.99% |
| 2 | הכשרה - מור | -0.50% | 11.65% | 15.71% |
| 3 | הכשרה - אנליסט | -0.52% | 9.90% | 12.16% |
| 4 | הכשרה - מיטב | -0.76% | 10.01% | 13.46% |
| 5 | הכשרה | -1.21% | 9.42% | 11.71% |
| 6 | הכשרה - אלטשולר שחם | -1.23% | 7.21% | 7.50% |
| 7 | כלל ביטוח | -1.29% | 13.18% | 17.91% |
| 8 | מנורה מבטחים | -1.36% | 10.09% | 14.80% |
| 9 | הפניקס | -1.49% | 9.58% | 13.78% |
| 10 | הראל | -1.82% | 11.31% | 15.59% |
| 11 | איילון† | -2.98% | 8.85% | 14.37% |
| 12 | מגדל† | -3.23% | 7.96% | 11.55% |
| ממוצע המסלולים | -1.37% | 9.82% | 13.29% | |
תשואות באחוזים · אוקטובר 2026 · מהנמוך לגבוה
| # | הגוף / המסלול | אוקטובר 2026 |
מתחילת 2026 |
12 חודשים |
|---|---|---|---|---|
| 12 | מגדל† | -3.23% | 7.96% | 11.55% |
| 11 | איילון† | -2.98% | 8.85% | 14.37% |
| 10 | הראל | -1.82% | 11.31% | 15.59% |
| 9 | הפניקס | -1.49% | 9.58% | 13.78% |
| 8 | מנורה מבטחים | -1.36% | 10.09% | 14.80% |
| 7 | כלל ביטוח | -1.29% | 13.18% | 17.91% |
| 6 | הכשרה - אלטשולר שחם | -1.23% | 7.21% | 7.50% |
| 5 | הכשרה | -1.21% | 9.42% | 11.71% |
| 4 | הכשרה - מיטב | -0.76% | 10.01% | 13.46% |
| 3 | הכשרה - אנליסט | -0.52% | 9.90% | 12.16% |
| 2 | הכשרה - מור | -0.50% | 11.65% | 15.71% |
| 1 | הכשרה - ילין לפידות | -0.10% | 8.70% | 10.99% |
| ממוצע המסלולים | -1.37% | 9.82% | 13.29% | |
תשואות באחוזים · מתחילת השנה · מהגבוה לנמוך
| # | הגוף / המסלול | אוקטובר 2026 |
מתחילת 2026 |
12 חודשים |
|---|---|---|---|---|
| 1 | כלל ביטוח | -1.29% | 13.18% | 17.91% |
| 2 | הכשרה - מור | -0.50% | 11.65% | 15.71% |
| 3 | הראל | -1.82% | 11.31% | 15.59% |
| 4 | מנורה מבטחים | -1.36% | 10.09% | 14.80% |
| 5 | הכשרה - מיטב | -0.76% | 10.01% | 13.46% |
| 6 | הכשרה - אנליסט | -0.52% | 9.90% | 12.16% |
| 7 | הפניקס | -1.49% | 9.58% | 13.78% |
| 8 | הכשרה | -1.21% | 9.42% | 11.71% |
| 9 | איילון† | -2.98% | 8.85% | 14.37% |
| 10 | הכשרה - ילין לפידות | -0.10% | 8.70% | 10.99% |
| 11 | מגדל† | -3.23% | 7.96% | 11.55% |
| 12 | הכשרה - אלטשולר שחם | -1.23% | 7.21% | 7.50% |
| ממוצע המסלולים | -1.37% | 9.82% | 13.29% | |
תשואות באחוזים · מתחילת השנה · מהנמוך לגבוה
| # | הגוף / המסלול | אוקטובר 2026 |
מתחילת 2026 |
12 חודשים |
|---|---|---|---|---|
| 12 | הכשרה - אלטשולר שחם | -1.23% | 7.21% | 7.50% |
| 11 | מגדל† | -3.23% | 7.96% | 11.55% |
| 10 | הכשרה - ילין לפידות | -0.10% | 8.70% | 10.99% |
| 9 | איילון† | -2.98% | 8.85% | 14.37% |
| 8 | הכשרה | -1.21% | 9.42% | 11.71% |
| 7 | הפניקס | -1.49% | 9.58% | 13.78% |
| 6 | הכשרה - אנליסט | -0.52% | 9.90% | 12.16% |
| 5 | הכשרה - מיטב | -0.76% | 10.01% | 13.46% |
| 4 | מנורה מבטחים | -1.36% | 10.09% | 14.80% |
| 3 | הראל | -1.82% | 11.31% | 15.59% |
| 2 | הכשרה - מור | -0.50% | 11.65% | 15.71% |
| 1 | כלל ביטוח | -1.29% | 13.18% | 17.91% |
| ממוצע המסלולים | -1.37% | 9.82% | 13.29% | |
תשואות באחוזים · 12 חודשים · מהגבוה לנמוך
| # | הגוף / המסלול | אוקטובר 2026 |
מתחילת 2026 |
12 חודשים |
|---|---|---|---|---|
| 1 | כלל ביטוח | -1.29% | 13.18% | 17.91% |
| 2 | הכשרה - מור | -0.50% | 11.65% | 15.71% |
| 3 | הראל | -1.82% | 11.31% | 15.59% |
| 4 | מנורה מבטחים | -1.36% | 10.09% | 14.80% |
| 5 | איילון† | -2.98% | 8.85% | 14.37% |
| 6 | הפניקס | -1.49% | 9.58% | 13.78% |
| 7 | הכשרה - מיטב | -0.76% | 10.01% | 13.46% |
| 8 | הכשרה - אנליסט | -0.52% | 9.90% | 12.16% |
| 9 | הכשרה | -1.21% | 9.42% | 11.71% |
| 10 | מגדל† | -3.23% | 7.96% | 11.55% |
| 11 | הכשרה - ילין לפידות | -0.10% | 8.70% | 10.99% |
| 12 | הכשרה - אלטשולר שחם | -1.23% | 7.21% | 7.50% |
| ממוצע המסלולים | -1.37% | 9.82% | 13.29% | |
תשואות באחוזים · 12 חודשים · מהנמוך לגבוה
| # | הגוף / המסלול | אוקטובר 2026 |
מתחילת 2026 |
12 חודשים |
|---|---|---|---|---|
| 12 | הכשרה - אלטשולר שחם | -1.23% | 7.21% | 7.50% |
| 11 | הכשרה - ילין לפידות | -0.10% | 8.70% | 10.99% |
| 10 | מגדל† | -3.23% | 7.96% | 11.55% |
| 9 | הכשרה | -1.21% | 9.42% | 11.71% |
| 8 | הכשרה - אנליסט | -0.52% | 9.90% | 12.16% |
| 7 | הכשרה - מיטב | -0.76% | 10.01% | 13.46% |
| 6 | הפניקס | -1.49% | 9.58% | 13.78% |
| 5 | איילון† | -2.98% | 8.85% | 14.37% |
| 4 | מנורה מבטחים | -1.36% | 10.09% | 14.80% |
| 3 | הראל | -1.82% | 11.31% | 15.59% |
| 2 | הכשרה - מור | -0.50% | 11.65% | 15.71% |
| 1 | כלל ביטוח | -1.29% | 13.18% | 17.91% |
| ממוצע המסלולים | -1.37% | 9.82% | 13.29% | |
? התשואה הגבוהה בכל תקופה, בין 12 המסלולים המנוהלים המוצגים.
† איילון ומגדל: כולל 30/10/2026. פערי מועדי החישוב עשויים להשפיע על ההשוואה.
הממוצע הוא ממוצע פשוט של 12 המסלולים המנוהלים, ללא שקלול נכסים.
מקור: מחשבוני חברות הביטוח, לפי כתבת דן גרינברג ב-FUNDER מ-04/11/2026.
דן גרינברג הינו מתכנן פיננסי ופנסיוני המתמחה בקופות גמל תיקון 190, קרנות השתלמות, ליווי והכוונה לפרישה, פאנליסט קבוע בערוץ הכלכלה (10), בעל רישיון פנסיוני עם למעלה מ־15 שנות ניסיון. הארות והערות אפשר לשלוח למייל [email protected] נייד: 053-9860664
אין באמור משום המלצה להשקעה בחברה, במסלול או במוצר כזה או אחר. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות.

אוקטובר האדום / קרדיט: אילוסטרציה – AI



