מי שהשקיע במדדים השנה הרוויח

 

 
 

בועז אילון
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
17/09/2015

פער הארביטר'ג עומד על מינוס 0.03% והוא אינו מרמז על שינוי. החוזים הסינטטיים (המדד הגלום במחירי האופציות) סגרו ברמה גבוהה כחמש נקודות גבוה יותר והם מבטאים מדד של 1598.43


מתחילת השנה ועד לסגירה של יום חמישי עלה מדד ת"א 25 ב-8.78%, ת"א 75 עלה ב-5.99% והיתר 50 עלה בכ-18.44%.

להלן גרף מדד ת"א 25 לשלוש השנים האחרונות
כדי להגיד שהמגמה ארוכת הטווח התהפכה לשלילית יש לראות שתי נקודות שפל יורדות ושתי נקודות שיא יורדות אבל בינתיים יש לנו רק שפל יותר נמוך. כדי לקבוע שהמגמה התהפכה, יש להמתין לעלייה כדי לוודא שהקונים לא יגרמו לשבירת רמת השיא הקודמת ב-1729 נקודות. האישור לאי שבירת שיא ולשינוי המגמה יתקבל רק כאשר יעבור זמן ותשבר רמת השפל שנוצרה ב-1545. רק שבירת הרמה הזו מטה, ובתנאי שלא נשבר שיא גבוה יותר ושזה יקרה בעוד חודש לפחות(כך שהירידה לא תהיה חלק מהגל היורד הנוכחי) תאשר את שינוי המגמה ארוך הטווח. הניתוח הזה זהה גם לשוקי חו"ל ורמות השפל שיאשרו (לאחר עלייה, אי שבירת שיא ומעבר של חודש לפחות) את המגמה השלילית הם 15,370 במדד הדאו ג'ונס ו-1,867 במדד האס אנד פי 500.התיקון מעלה יכול להגיע עד ל-1,650 נקודות. 

בהנחה שיתווספו איתותים נוספים שיאשרו את מגמת הירידה, יעד המחיר ארוך הטווח הוא 900 במהלך הרבעון הראשון של שנת 2017.

מה עשו מדדי חו"ל העיקריים מתחילת השנה?

למרות הירידות החדות במדדים של שנחאי וגרמניה מצבן מתחילת השנה טוב מאוד ביחס לשוקי ארצות הברית.


ניתן לראות כי אמנם על אף ירידות של כ38% מהשיא במדד שנחאי וכ-18% ירידה מהשיא במקבילו הגרמני, עדיין שווקים אלו נמצאים בנקודה שיכולה להוות הזדמנות מבחינת נקודת תמיכה במצב הנוכחי. 10000 היא תמיכה טבעית בדקס ו-3200 בשנחאי.


מדדי ארה"ב אמנם לא היו בתנודתיות כ"כ גבוהה מתחילת השנה ואף התנהלו בתוך רצועות דשדוש אך מצד שני ההפסד שנגרם בהם למשקיעים גבוה יותר למעט מדד הנאסדק שהפגין עוצמה וירד פחות משאר המדדים בארה"ב.


הדקס הגרמני עדיין יכול להגיע לרמת ה10,800 ומדד שנחאי ל3,600 בטווח החודש הקרוב כתיקון להמשך הירידות. מצד שני שבירה של רמות התמיכה שהוזכרו לעיל תביא להמשך ירידות גם במדדים אלו.

שנה טובה

בועז איילון מנכ"ל ובעלים תטא

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x