אקסלנס בהמלצות קניה על גזית גלוב ונורסטאר

 

 
 

אדר עציוני
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
14/10/2015

"לאחר שירדה מעל 10% בשלושת החודשים האחרונים, הדיסקאונט הסחיר בגזית גלוב מתרחב ועומד כרגע על כ-21%.  אם עד לפני מספר שבועות בשל האירו הנמוך ושערי ההחזקות הציבוריות, הדיסקאונט עמד על אחוזים בודדים בלבד (וגרם לירידת שער מניית גזית), לאחרונה, התאוששו מניות חברות הבנות והאירו התחזק, כך שהדיסקאונט התרחב משמעותית. הסיבות לחולשה נעוצות בעיקר בפעילות בשווקים המתעוררים של הקבוצה (בעיקר ברזיל ורוסיה) וסימנים להתמתנות הכלכלה הקנדית, אולם יש לציין כי כלל החשיפה של הקבוצה לשווקים מתעוררים (במאוחד) לא עולה על כ-7-8%. בשורה התחתונה, ההחזקות הסחירות של גזית גלוב (מהוות כ-78% מה-NAV) התאוששו בימים האחרונים, בעוד מניית גזית גלוב מדשדשת, מה שיוצר כיום הזדמנות קניה. אנו ממליצים על מניית גזית גלוב בהמלצת קניה כאשר אנו מעלים את מחיר היעד שלנו (בהתבסס על השווי הסחיר לחברה) ל-48 שקל למניה. כ-20% מעל שער הבסיס הבוקר שעמד על 39.8 שקל למניה.

בנוגע לנורסטאר, בהתאם למניית גזית גלוב, מניית החברה ירדה מעל 12% בשלושת החודשים האחרונים, כאשר היא נסחרת כיום בדיסקאונט סחיר של מעל 30% ובדיסקאונט כלכלי (לפי השווי הסחיר הראוי לגזית גלוב) של כ-66%!

בסיכומו של דבר, בטווח המיידי, דיסקאונט דו ספרתי מכובד בגזית גלוב תורם להעדפת המניה ע"ח נורסטאר, אשר סחירה פחות וממונפת. לאופטימיים יותר, נורסטאר מהווה מנוף מצוין לעליות עם פוטנציאל גדול לעליית שערים כתוצאה מסגירה צפויה של דיסקאונטים. אנו ממליצים על מניית נורסטאר בהמלצת קניה כאשר אנו מעדכנים את מחיר היעד שלנו (בהתבסס על השווי הסחיר לחברה) ל-102 שקל למניה. כ-28% מעל שער הבסיס שעמד הבוקר על 79.5 שקל למניה.
 
אדר עציוני, אנליסט הנדל"ן של אקסלנס

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x