טבע הצליחה להכות את התחזיות ומציגה רווח של 4.8 מיליארד רווח נקי

 

 
 

עומר רגב
LinkedinFacebookTwitter Whatsapp
05/11/2015

טבע (TEVA) פרסמה בשבוע שעבר את דו"חותיה לרבעון השלישי של 2015, שהיו טובים מהערכותינו ומתחזיות הקונצנזוס, כאשר הנהלת החברה גם העלתה את התחזית לשנה כולה. הכנסות טבע ברבעון השלישי ירדו בכ-5% עקב השפעה שלילית של כ-370 מיליון דולר משערי חליפין, כאשר בנטרול השפעה זו צמחו המכירות בכ-3%. תרופת הקופקסון רשמה רבעון חזק מאוד בארה"ב, עם צמיחה שנתית של 10%, זאת למרות השפעות שליליות של תמחור ותחרות גנרית. הצמיחה של טבע בשנים הבאות צפויה להגיע מסינרגיות בעקבות רכישות שבוצעו (בעיקר חטיבת הגנריקה של Allergan ו-RIMSA המקסיקנית), כמו גם מהשקת תרופות אתיות חדשות (בעיקר SD-809 שנרכשה מ-Auspex ו-TEV-48125 שנרכשה מ-Labris). אנחנו ממשיכים לדרג את מניית טבע ב-Outperform עם מחיר יעד של 77$. 

  • טבע דיווחה ברבעון השלישי 2015 על הכנסות של 4.8 מיליארד דולר עם רווח נקי (Non GAAP) של 1.35 דולר למנייה, לעומת התחזיות בשוק להכנסות של 4.7 מיליארד דולר ורווח של 1.3 דולר למנייה. בנוסף, הנהלת טבע העלתה את תחזית הרווח הנקי (Non GAAP) לשנת 2015 כולה ל-5.4-5.45 דולר למנייה, לעומת 5.15-5.4 דולר קודם לכן. הרווח הנקי למנייה על בסיס ה-GAAP היה 12 סנט בלבד והוא נבע מהפסד של 623 מיליון דולר על אחזקת המניות ב-Mylan.

  • טבע ייצרה הרבעון כ-1.1 מיליארד דולר במזומן מפעילות שוטפת, ירידה של כ-23% בהשוואה לרבעון המקביל, בעיקר כתוצאה מתשלום של כמיליארד דולר קנס לממונה על ההגבלים העסקיים בארה"ב. נכון לסוף הרבעון לטבע היה כ-11.7 מיליארד דולר בחוב, סכום שצפוי לעלות משמעותית אחרי השלמת רכישת החטיבה הגנרית של Allergan ו-RIMSA, רכישות שיוסיפו לטבע חוב בהיקף של כ-35 מיליארד דולר.

  • טבע גם הודיעה על עיכוב בהתקדמות הגרסה הגנרית ל-Epipen וכעת, היא צופה שתקבל אישור מה-FDA בסוף השנה ושתשיק את המוצר בשוק לכל המוקדם באמצע 2016. עם זאת, אנחנו מניחים כי הגברת המודעות  לתמחור תרופת ה-Epipen עשויה לקדם את ההגעה של טבע לשוק עם הגרסה הגנרית.

  • טבע צפויה להשלים את רכישות חטיבת הגנריקה של Allergan ו-RIMSA בתחילת 2016, כאשר ברבעונים הקרובים היא גם צפויה לקבל תשובות רגולטוריות על תרופות חשובות, כמו ה-eslizumab לטיפול באסתמה וה- SD-809 לטיפול במחלת Huntington. אנחנו מעלים את תחזיות ההכנסות והרווח של טבע ל-2015-2016 וממשיכים לדרג את מנייתה Outperform עם מחיר יעד של 77$. 

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
x